yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

szymek    75

no kur teraz patrze po necie a tu nie ma czegoś takiego... nie wiem co ten gość mówił pewnie pojeb.. mu się z Agro masz-em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

agro masz sr300 standard plus ścieżki elektryczne oraz ścieżki przedwschodowe na stopkach za 20700 brutto, dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jaki używany siewnik 3m wybrać do 10tys? Wysiewał by głównie zboże, ale tez trafiło by się że trawę i lucernę. Najlepiej redlice talerzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie z racji że mój stegsted się kończy muszę zmienić siewnik. Zwykły, prosty, im większa skrzynia zasypowa tym lepiej, hydrauliki być nie musi, obowiązkowo ścieżki, docisk redlic. Myślałem nad Amazone D7, bo D8 chyba średnio w pieniądzach w okolicach 8-9 tys. Co te amazony przegladam to każda z innym zgarniaczem, który z nich jest najlepszy wg Was? A może coś innego? Wpadła mi w oko Hassia DKL 300 ale nie mam zielonego pojęcia o tych siewnikach. Może ktoś z Was rzuci okiem i coś dojrzy? 

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-hassia-dkl-3m-super-stan-jak-amazone-CID757-IDjqbq4.html#a73fc9303f


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pisałem juz kilka  razy  , napisze  znowu - ja  proponuje zainteresować  sie  siewnikiem   ISARIA  typu  6000s . Bardzo  dobre  -  niedoceniane  siewniki , można  kupić  ładny  stan  w  rozsądnej  cenie . Duża  skrzynia, centralny docisk  redlic , skrzynia  w ocynku , niezawodna  skrzynia olejowa itd, itp...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

wiem, czytałem, ale w mojej okolicy na olxie isarii nie ma, stad amazonki i hassia


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Teraz  nie  sezon ,  zainteresowanie  nikłe  , a  za  ogłoszenia na olx  trzeba  płacić , poszukaj  na innych portalach , lub  poczekaj  bliżej  sezonu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje kupić nowy siewnik Unia Poznaniak 420/3 (redlica stopkowa) lub 420/3D (redlica talerzowa + kółka dogniatające). Mam w tym wyborze dylemat czy ciągnik (JD6220) o mocy 95km i masie około 4,5t poradzi sobie w hydropaku z wersją talerzową czy jednak kupić lżejszy na redlicy ciąganej. O uciąg się nie martwię jednak jak traktor będzie sobie radził na uworciach z takim ciężarem czy nie będzie ciągle podrywało przodu i jak będzie wyglądała stabilność całego zestawu. Moje orientacyjne kalkulacje wskazują następujące masy zagregowanych maszyn:  masa siewnika 760kg + masa agregatu około 600-700kg + przykładowa masa zasypanego ziarna około 300kg. Czy ma ktoś z was drodzy agrofotowicze jakieś doświadczenie w tej materii jakie kombinacje hydropaków ciągacie tak małymi traktorami? :)

 

Edit: Z przodu obciążniki 700kg masy dodatkwo z 200kg jeszcze jest szansa dołożyć :D

Edytowano przez Bartoszek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hmmm ze swojego doświadczenia  rusek 4500 kg agregat 500 +siewnik 500 zasyp 200 i smiga bez składania  u Ciebie  przy tej wadze dochodzi 500kg i jeszcze długość zestawu od zawiesi ,u mnie nie przekracza 2,3 m a im dłuzszy tym gorzej 

Pronar o podobnej wadze też sobie radzi z zestawem Uni 3m ale wagi tego zestawu nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zetor Forterra 130 + Agregat 1000 kg siewnik coś ponad 500 plus 500 litrów zasypu na granicy przyczepności, nie ma mowy o rozłożonym

Twój JD chyba podobny gabarytem, co z przodu? Obciążniki, tuz czy ładowacz ?

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

I do czego niby to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Agregat z unii 3 rzedy zębów packer plus amazone d9 na talerzach plus zasyp prawie 400 kg i masseya 3120 z przednim tuzem i obciaznikiem ok 480 kg podrywa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Znajomy ma na sprzedanie siewnik 3m z 2016r sokółka. Ale nie moge znaleźć takiego siewnika w internecie. Czy w ogóle istnieje taka marka czy mu sie może pomyliło z agromaszem bo niby ma byc też czerwony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Ja bez wachani wybral bym tego kongskilde.
Znajomy mial nowego poznaniaka i wymienil wlasnie na uzywanego takiego jak w linku i sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Nie mogl go odpowiednio ustawic.
Ustawial na skali robil probe krecona bylo tak jak w tabeli wszystko dobrze.
Wyjezdzial na pole i mu wychodzily rozne cuda wianki raz wicej raz mniej.
W zbozach jeszcze zle nie bylo,ale w rzepaku byla katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Trzeba brać pod uwagę poślizg koła który waha sie od 3 do 10% w zleżności czy to piasek czy glina.

Siewnik ustawia się na podwórku i z tymi samymi ustawieniami jedzie się na pole i jedyne co można później w czasie pracy zmienić to docisk redlic. To się tyczy każdego siewnika mechanicznego nie zależnie od producenta ponieważ jeśli przechylimy skrzynie zasypową to zmienia się napór ziarna na aparaty wysiewające i już jest odchył od próby kręconej no i najważniejsze żeby próbę kręconą wykonywać tylko wtedy gdy siewnik jest opuszczony i koła stoją na podłożu.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Jak chcesz kręcić kołem stojącym na podłożu i wykonać próbę?

To próby kręconej masz korbę.... A jeśli zgubiłeś to można łatwo dorobić z byle rurki.

 

Ja mam sr300 i nigdy nie miałem problemu z wysiewem, max odchył jaki zauważyłem przy zbożu to ok. +/- 10kg/ha

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj