yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Czy Kongsklide Eco line to dobry siewnik ? Bo zastanawiam się nad czymś takim, początkowo myślałem że wystarczy nowy poznaniak ale widzę że nic się nie zmieniło z następną generacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bież amazone i nie zawracaj sobie głowy poznaniakiem u niego grabki taki słaby dociśk a u mnie w amazone  mam 6 ustawięń siły docisku grabek  i na śrubę  po połowie redlic jedna na prawą druga na lewąstronę ogólnie polecam

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

chodzi mi o nowe siewniki, amazone odpada raczej z racji ceny, nie chciałbym wydać więcej jak 25 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

ostatnio w mojej okolicy jest duże bum na siewniki z agro maszu i jak na razie sobie je chwalą , też sie przymierzam do zakupu i nowy agromasz 3m  stopkowy ścieżki elektryczne to musze dać 19500 brutto , a używana amazonka 3 m stopkowy z roku 2006 też ścieżki elekrtyczne czyli to samo wyposażenie kosztuje 20500 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawinek    3

również stanąłem przed wyborem siewnika...z początku miał  być to sr300...jednakże ma redlice jednotalerzowe...a ja szukałem czegoś na redlicach dwutalerzowych, tak aby przesiewać sobie nim również łąki. Wybór padł na bomet....co prawda nie ma kółek kopiująco dogniatających...ale to nie stanowi  dla mnie problemu, gdyż mam mało zbóż do zasiewu[iII i IV klasa].

 

Kolego, próbowałeś już podsiewać nim łąki? Jeśli tak, to jak to wygląda? Te talerze przetną darń? Pytam bo zamierzam kupić siewnik z takim samym zamiarem, ale nie wiem czy zdaje to egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

mam jedynie laki na gruntach ornych. wiosna przesiewalem i wyszlo cacy wszystko ladnie powschodzilo jednakze ta susza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja miałem też wybór nowe a stare ale sie zdecydowałem na stare amazone bo te nowe to drogie i lipa 

 

masz racje nowe amazone ma kosmiczne ceny sam nowego też bym nie kupił 

 

ale w Amazone masz jakość a nie blaszki 0,3 mm :)  :rolleyes:

 

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sulky Master(tą nowszą), posiadam ją od roku i z agregatem aktywnym spisuje się wyśmienicie. Mam w niej komputer do ścieżek technologicznych oraz znaczniki składanie/rozkładane hydraulicznie. Polecam Ten siewnik. Siałem nim też bezorkowo, talerzowanie a potem hydropack.

Edytowano przez LukaszJohn6930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Czy Kongsklide Eco line to dobry siewnik ? Bo zastanawiam się nad czymś takim, początkowo myślałem że wystarczy nowy poznaniak ale widzę że nic się nie zmieniło z następną generacją

posiadam 3m, ładnie zagrabione wchodzi dobre 400kg pszenicy do skrzyni, siewnik mam na wypasie scieżki z komputerem(licznik ha) i znaczniki hydrauliczne. norma wysiewu zadana w miarę się pokrywa także po 4 sezonach nie mam na co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eco line 3 m nowy czy używka 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja mam Sulky Master(tą nowszą), posiadam ją od roku i z agregatem aktywnym spisuje się wyśmienicie. Mam w niej komputer do ścieżek technologicznych oraz znaczniki składanie/rozkładane hydraulicznie. Polecam Ten siewnik. Siałem nim też bezorkowo, talerzowanie a potem hydropack.

Nowszy  to  znaczy  z  jakich  lat?  czy  fabrycznie  nowy? tak  z  ciekawości... koła  są  na  tulejach czy łożyskach?  czy nie  zagladałes  jeszcze? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przeczytaj kilka  stron  wstecz , było juz o tym nie  raz , po  cholerę  kolejny raz  wałkowac  temat  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

A z tych, który byście polecili?

http://olx.pl/oferta/siewnik-hassia-dk300-CID757-ID6XvQb.html#562b902dc7

http://olx.pl/oferta/siewniki-zbozowe-amazone-hassia-fiona-i-inne-stan-bdb-CID757-IDde79P.html#562b902dc7

 a moze ten?

http://olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-2-5m-sciezki-hydrauliczne-CID757-IDdysZn.html#988ab4dcef

a moze lepiej jednak ten?

http://olx.pl/oferta/siewnik-amazone-d7-3m-super-s-CID757-IDcmEPl.html#988ab4dcef

 

czytałem wątek 10 stron wstecz - i doszedłem do wniosku, że jednak nie polski bo nie tak dokładny w sianiu jak zachodzi a i lepiej wykonany. a dalej to już potrzebuję podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak ktoś chce to mogę sprzedać siewnik 3m Accorda, ale tylko w zestawie z broną wirnikową. 15 koła i oddam. 99rok od nowości u mnie. Można siewnik zdjąć i oddzielnie doprawiać agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W  Hassia są nie oryginalne grabki, brak rynny, każde koło inne, spawane uszy  do łącznika, urwana linka od znacznika.

Amazone oby dwie sztuki malowane, w jednej mała skrzynia zasypowa w drugiej brak grabek

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Szukaj siewnika ISARIa na  skrzyni  olejowej  najlepiej ,  to niedoceniane  ,ale  bardzo  dobre  siewniki .

Miałem  2,5  metra  przez  12  lat  chyba  ,  teraz  sprzedałem  i kupiłem  3 m  też  ISARIA .

W porównaniu  do  Amazone  są  tańsz ,  skrzynia  jest  duża  i ocynkowana - ja  polecam 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A jaką kupiłeś zwykłą czy z zaprawiarką? Te zaprawiarki mnie zainteresowały i chętnie bym się czegoś więcej dowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zwykły  siewnik kupiłem   bez  zaprawiarki , ten  co miałem  wcześniej  też  był  bez

. Z zaprawiarką  w  siewniku jest  coś  w rodzaju mieszadła  i jest to napędzane  silnikiem  hydraulicznym 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 

. Z zaprawiarką  w  siewniku jest  coś  w rodzaju mieszadła  i jest to napędzane  silnikiem  hydraulicznym 

Tyle się akurat sam dopatrzyłem po ogłoszeniach. Interesuje mnie jak to jest rozwiązane że potem się to zgrywa i można siać no i jak ze szczelnością, szczególnie przy rzepaku. Ciekawe czy jest to niezawodna i dopasowana konstrukcja czy może jednak przysparza problemów i jak to się mówi "nie warta skórka wyprawki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  mam  pojęcia  jak  to się  spisuje  ,  szukając jesienią do kupna  widziałem  takie cudo  z zaprawiarka  , ale  nie  interesowało mnie  to  za bardzo  i  nie oglądałem  za  dokładnie  , interesował mnie inny .

 

Tak  to  wygląda  od środka...

 

137967423_7_644x461_isaria-6000-s-z-zapr

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj