yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

ChiquitaB    754

Witam.
Poszukuję nowego siewnika 3m do pracy solo. Moje wymagania to  redlice talerzowe nadające się do pracy w mulcz plus komputer obsługujący ścieżki itd itp. z możliwością zwiększenia dawki podczas pracy. Przeglądałem już amazone d9, pottinger vitasem, sulky, kverneland, maschio i już sam nie wiem co myśleć :/ plusem będzie łatwa zmiana na wysiew rzepaku. Może wy coś doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A ja zaproponuję ci siewnik solo marki Pneusej. W ubiegłym roku kupiłem ale wersję 6m składany hydraulicznie i jestem bardzo zadowolony. To jest w zasadzie kopia kvernelanda DV. Tak samo mocny tylko tańszy. Chciałem kupić wcześniej ACCORDA DV ale wyszedł z produkcji. Wyposażenie to: skrzynia 2000l, redlice na podwójnych talerzach właśnie do siania w mulcz, komputer, znaczniki przedwschodowe i rolki dociskowe z tyłu no i brona zagarniająca na końcu. W zasadzie jak ma to być siewnik solo to doszedłem do wniosku że nie warto przepłacać i tobie także polecam. Jak masz pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tylko tu jest problem z ograniczonym udźwigiem kolego, inaczej bym szukał czegoś pdobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja problemu nie widzę bo sprzedają różnej szerokości siewniki. Mój akurat 6m ale jest w ofercie 3,4m. Jak komu pasuje. Sam solo to chyba wersja MK i waży na pusto z 500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Po co się pchać w polskie używki. Mam akurat Poznaniaka od nowości i nigdy więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolego zajrzyj na stronę www.agro.bydgoszcz Ja właśnie z Malborka od nich kupowałem swój. Zajrzałem do galerii i widze że to ma być do ciągnika 4cyl. z napędem to Pneusej byłby jak znalazł. Na stronie jak wejdziesz do siewników masz fotki. Tam taka 3ka przypięta jest do zetorka. Polecam, nie tam jakiś polonez. Tu masz pneumatyczny siewnik i jak zadzwonisz do pana Jabłońskiego który ma najlepsze ceny tych siewników w Polsce to będziesz miło zaskoczony (jest głównym importerem). Ciekawym rozwiązaniem w tych siewnikach jest taki prosty rozdzielacz oczywiście w opcji za pare stówek który zakładasz w skrzyni na obecny rozdzielacz (trzeba zdjąć pokrywę) i siejesz np. rzepak w szerokie rzędy co 25cm co jest ostatnio w modzie (gęściej w rzędzie we większych odstępach) W tym roku kawałek posieje tym sposobem zobaczymy jak będzie. Dodam że wysiew jest oryginalny Accorda który jest niezniszczalny i bez obaw można siać tysiące ha. W PGRach były te siewniki Accorda i sieją do dziś kto ma to wie o czym mówię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Polskiego siewnika nie chce i ma być nowy. Ten Pneusej fajny no ale cena też ładna a tyle nie chce wydawać na siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A jak tam cenowo wychodzi? Dowiadywałeś się? Coś myślę że Amazonki za mniej nie kupisz.... oj na pewno nie. Ja myślę że właśnie ten czeski to dobra relacja ceny do jakości. Tym właśnie się  sugerowałem przy zakupie. Bo np. w moim przypadku oryginalny Accord nie różnił się w ogóle niczym ale kosztował 30tys więcej więc płaciło się tylko za markę. Zresztą na podwórku mam też Accorda nabudowanego na bronie aktywnej to mogę porównać. Znalazłem tylko jedną różnicę. Accord ma ścieżki zamykane na elektromagnesy a pneusej na silniczki elektryczne. Poza tym nawet farbą się nie różnią.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

A ja zamóiłem Poznaniaka talerzowego. Od nie dawna jest delikatnie zmieniony, zobaczymy jak sie bedzie spisywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Podałeś brutto? Bo jak netto to coś przy dużo... Ja dałem za swój w ubiełym roku 106netto ale tak jak pisałem: 6metrów, w pełnej opcji hydraulicznie składany. Masa pustego 2.5tony ciężki skubany..... musiałem w 6930 dołożyć 200kg. Ale teraz pewnie drożej. Zasiałem przez sezon 260ha i w zasadzie żadnego zużycia. Farba zeszła z talerzy :) . Cisnąć Jabłońskiego to taniej sprzeda. U mnie dla reklamy troche obniżył bo pierwszy taki na mazurach i 3dni temu gospodarz oglądał to ma zamawiać bo się spodobał ale bez składania bo za lekki ma ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam problem gdyz chce kupic siewnik talerzowy 3m tylko mam obawy w zwiazku z 21 redlicami czy to nie za mało

jak uważacie

do tej pory siałem siewnikiem 2.5m poznaniakiem i tez miał 21 redlic tylko że zwykłych musze kupic do konca tego tygodnia wiec pomóżcie 

dzięki z góry 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

21 czy 23 to w sam raz na 3m, zachodnie wychodziły nawet na 19


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

3 m to teraz standard 25 redlic. 21 jeśli ziemie nie są w najlepszej kulturze i słabej klasy może być ciut przy mało. Były siewniki 3 m 19 redlic czy 4 m 21. Pytanie do czego taki siewnik miał być. Jeśli do rzepaku ok. Do zboża to za rzadko.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego pojedź sobie do dani i zobaczysz jakie są szerokie rozstawy redlic w siewnikach i to u nich norma zboze sie rozkrzewia i zarasta puste miejsca tylko ze u nich to zboża są az czarne od azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nie samym azotem zyje roslina. Akurat w Polsce ziemia jest bardziej przeazotowana jak w innych krajach bo u nas ludzie sypia azot ale nie maja pojecia ze aby roslina go wykorzystała potrzebne sa tez inne sladniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

akurat najbardziej za prawidłowe rozkrzewianie ze wszystkich pierwiastków odpowiada azot a nie powiedział bym ze w polsce jest przeazotowana jeżeli kraje europy zachodniej chcą podniesienia norm azotowych gdzie w polsce nawet połowe tego sie nie zużywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co by tu nie pisać. W większości polskich gospodarstw siew zboża takim rozstawem będzie ciut za rzadki. Nie żyjemy w Danii więc co to ma do rzeczy. Gdyby to było takie dobre w Polsce producenci oferowali by takie siewniki. A jak pisałem standardem w Polsce na 3 m jest teraz 25 redlic i to nie tylko u polskich producentów ale również w siewnikach producentów zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wg badan np. W Wielkopolsce jest przeazotowana. Co do azoty zgoda ale bez odpowiedniego nawożenia potasem fosforem i innymi magro i mikroelementami g..no Ci po tym azocie bo roslina go nie przyswoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Najpierw sypią azot rośnie "trawa" krzyki ochy achy ze 12 ton urośnie a jak przychodzi do zbioru to ledwo 8t. Ktoś napisał ze do krzewienia jest potrzebny azot zgadza sie ale woda i inne składniki są potrzebne aby roślina utrzymała dodatkowe źdźbła co w 90% przypadków rolnicy tego nie wiedzą i potem jest wielkie zdziwienie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Hej

 

Mam problem gdyz chce kupic siewnik talerzowy 3m tylko mam obawy w zwiazku z 21 redlicami czy to nie za mało

jak uważacie

do tej pory siałem siewnikiem 2.5m poznaniakiem i tez miał 21 redlic tylko że zwykłych musze kupic do konca tego tygodnia wiec pomóżcie 

dzięki z góry 

pozdro

 

21 redlic przy 3 metrach szerokości daje międzyrzędzia 14,3 cm. Nie jest to dramatycznie dużo, a zalecenia są takie, żeby siać zboża w międzyrzędziach o szerokości do 10 cm.

Po siewie roślin silnie krzewiących się nawet nie zauważysz, że rządki są trochę rzadziej. Przy szerszych międzyrzędziach możesz zmniejszyć trochę obsadę, żeby rośliny miały więcej miejsca.

Gorzej będzie wyglądać sprawa w uprawach słabo krzewiących się, jak na przykład owies. Przy prawidłowym, terminowym siewie, nawożeniu i obsadzie nie powinno być zniżki plonu z powodu szerszych międzyrzędzi.

Zwróć uwagę na to, że szersze międzyrzędzia będą dawały pole do popisu chwastom, ale z kolei łan będzie miał mniejsze tendencje do wylegania i powinna w nim być mniejsza presja chorób grzybowych.

Tutaj masz przykład z pszenicą:"Pszenicę ozimą sieje się na głębokość 3-4 cm. Szerokość międzyrzędzi powinna być zależna od liczby wysianych ziaren na jednostkę powierzchni. Przy wysiewie 5,5 mln. ziarn/ha odstęp między rzędami powinien wynosić od 12 do 15 cm, przy wysiewie 5,5 do 6,5 mln. ziarn/ha od 10 do 12 cm, a przy wysiewie powyżej 6,5 mln. ziarn/ha od 8 do 10 cm. Umożliwia to właściwe rozmieszczenie roślin w rzędzie i zmniejsza "wypadanie" roślin w okresie wegetacji." Całość znajduje się na stronie Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin opisującej uprawę pszenicy ozimej.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

A ja mam inne pytanie.

próbował ktoś podsiewu łąki siewnikiem z redlicami talerzowymi? Mysle, ze po deszczu, w wilgotnych warunkach, taki podsiew miałby szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Witam ;]. Wróćmy znów do siewników, chciałbym kupić używany 3m siewnik talerzowy. Cena do 14 tyś. Czy znajdę w ogóle dobry siewnik w tej cenie? Jakie szukać zachodnie czy polskie? Amazone, Nordsten, Poznaniak czy coś innego?  Pomóżcie! 

 

Znalazłem te, co o nich sądzicie? :

 

1. Poznaniak:  http://olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-3m-talerzowy-CID757-ID9RYYR.html#a082b7342b

2. Poznaniak:  http://olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-talerzowy-3-metrowy-CID757-IDaruLx.html#a082b7342b

3. Nordsten:    http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-nordsten-ns-2030-talerzowy-nie-amazone-CID757-ID9ru0B.html#18a9dd3727

4. Lemken:      http://olx.pl/oferta/siewnik-do-zboza-lemken-hassia-dkl-CID757-IDao2wj.html#9c71172249

5. Amazone:    http://olx.pl/oferta/siewnik-talerzowy-amazone-d8-30-special-super-stan-nie-d7-d9-rabe-werk-CID757-ID8Klep.html#814301f4e6

6. Amazone:    http://olx.pl/oferta/amazone-d7-talerzowy-3m-CID757-ID95k11.html#814301f4e6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Chudy budżet więc myślę że jak masz nie duży areał to w zupełności wystarczy Polski siewnik. Zachodni mocno wyeksploatowany zrujnuje twój portfel bo części jednak są drogie nawet zamienniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj