yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

piootr    4

Narazie to była luźna rozmowa  ale na normalnych redlicach siewnik ok 30000 zł  a agregat polski z brodnicy  ale najpierw brodnica musi dostosować agregat pod fione ( ma to być dość szybko  ) musze zobaczyć to w pracy najlepiej u siebie , vogla pług dają na próbe bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Mieliśmy KUHN pięcioskibowego zawieszanego na testy jednodniowe-też nie było problemów. Tylko nie chcieli dać na dłużej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr a dlaczego siewnik nabudowany???dużo drozszy od zwykłego??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nabudowany to srodek masy blizej ciagnika przeniesiony lepsze manewrowanie, mozna mniejszymi ciagnikami wieksze zestawy ciagac-tak mi sie wydaje, a cena to za mysl a nie za materiał pewnie nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@pioter tak jak powyżej napisał  @ Pavel  i dodtkowo nabudowny siewnik obciąża agregat podczas pracy i lepiej ugniata  a ceny są podobne  narazie czekam aż zrobią w brodnicy agregat jak ten mariaż fiony z brodncą wyjdzie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@piootr Brodnicę talerzową bierzesz? Ile Cię cały zestaw będzie kosztował netto?

Ja pewnie na wiosnę wezmę QUICK talerzowy 3m z wałem rurowym (croscill za bardzo w ziemii się topi przez co potrzeba więcej mocy) Waży on 1650kg + 400kg zboża, ale środek ciężkości jest bardzo blisko ciągnika. Cena 40000 netto.

Ursus 1134 powinien dać radę :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

cena będzie podobna  najpierw musze zobaczyć jak takie połączenie będzie wyglądać  ;)

 

A jeśili chodzi o ciąganie QUICKA  1134  to mogą być broblemy  bo niebo często będziesz widział 

 

Ja robiłem 1014 z wicherem  1300 kg wagi i z przodu dodatkowo 400kg było założone a i tak go zrywało  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zlety nabydownego to znam ;) tylok nie wiem jakie jest zapotrzebowanie mocy na taki zestaw ale wydaje mi sie że Twój MF nie będzie miał co robić...

@LowRider żeby sie croscill nie zapychał to musi mieć wiekszą śrenice


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jeśli ciągnik będzie miał jeszcze trochę niespożytej energii pod maską podczas pracy, to zawsze można trochę szyciej jechać ;) agregatem talerzowym można nawet 15km/h ganiać a i efekt uprawy będzie lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

z agregatem mozna 15km/h ganiać ale z siewnikiem to wydaje mi się że 10km/h to optimum,pozatym zeby podnieś prędkość o 5km/h to juz trzeba troche kucyków ;)

@piootr zawsze mówiłes że MF sprzedajesz  ;D , to do wiekszego ciągnika to za mały będzie ten zestaw  :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

10 km to powinnienem pociagnąć taki zestaw tzn 3m  a co 15 km siania to ja cały czas tak sieje  360 + poznaniak  ponad 30 letnia (bieg 4 i 2000 obr )ewntualnie MF  255  bieg 2 albo 3  ;)

 

znajomy ciąga silverem 130  zestaw 3m  przy 4m to gorzej z przejazdami po drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ja do tej pory siałem Mazurem 5 talerzowym 4m , który waży ponoć 1500kg + 400-500kg zboża i przodu mi nie zrywało. Prędkość 12-13km/h. 1012 też z nim ładnie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to nieźle poginacie :o u mnie to zwykła C-330 z famarolem 3m i jakieś 6-7km/h do tego nie więcej jak trzy worki w skrzyni...ale ja nie sieje... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to co mi sie udalo to 11ha rzepaku za dzien,

na tym samym kawalku spokojnie idzie posiac 11ha pszenicy a siewnik nie jest jakis rewelacyjny poznaniak 2.7 z konca lat 70 wiec wiele zboza nie wejdzie - max 3 worki wiec sypac trzeba czesto, ale pole dlugie to robota ubywa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@yacenty przecież jak byś wsypał pełen ciewnik rzpaku to byś obsiał ze 100ha

ja ja właściwie to 16 ha bo nie policzyłem 1ha u wója ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
to co mi sie udalo to 11ha rzepaku za dzien,

na tym samym kawalku spokojnie idzie posiac 11ha pszenicy a siewnik nie jest jakis rewelacyjny poznaniak 2.7 z konca lat 70 wiec wiele zboza nie wejdzie - max 3 worki wiec sypac trzeba czesto, ale pole dlugie to robota ubywa

 

To masz racje, że jak pole długie to robota szybciej ubywa. Czy to w siewie, czy w orce, czy w innej pracy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
@yacenty przecież jak byś wsypał pełen ciewnik rzpaku to byś obsiał ze 100ha

ja ja właściwie to 16 ha bo nie policzyłem 1ha u wója ;D

z tym sypaniem to oczywiscie chodzilo o pszenice bo rzepaku to ile - 40kg na 11ha dajemy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

dowiedziałem się dzisiaj że 10 km odemnie jest QUICK  z unii  ciekwe jak sieje na wisne trzeba będzie podjechać i zobaczyć  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj