yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

jaco25    300

Jeśli to ma być używany siewnik 3m to jednak skłaniał bym się za siewnikiem zachodnim, może być Amazone D7, D8, D9, zależy kto i jakim budżetem dysponuję. Ja osobiście mam D8 Speciall. Sprowadzony z Niemiec do końca serwisowany, opona jedna to może sezon wcześniej kupiona, zęby wszystkie u grabek wymienione. Próbę kręconą można wykonać bez utracenia żadnego ziarenka, do tego dochodzi dokładny i równomierny wysiew, to mówi samo za siebie :)

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

jaco25 widzę że jesteś również z Podkarpacia, powiedz mi czy sam sprowadzałeś ten siewnik czy ci ktoś przywiózł bo sam szukam coś takiego sprowadzonego w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Siewnik kupiłem w woj. Lubuskim, gość u którego kupiłem od razu mi przywiózł. Siewniki sprowadza z pierwszej ręki od gospodarzy z Niemiec. Jak chcesz nr. tel. to pisz na gg postaram się odpisać.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Rolnik1111

Warto zamienić, Poznaniakiem starszym nigdy tak równo nie posiejesz jak starszym Amazone. Wiem co mówię bo siałem tym i tym. Kupiłem D8 to nie ma nawet co przytykać. Próbę kręconą robisz do rynienki co ułatwia w dużej mierze prace, w Poznaniaku się na beton ziarno sypało a potem trzeba było zamiatać. Moim zdaniem ,,stary zachodni" nie znaczy zdezelowany tylko trzeba szukać :D


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek1953    0

planuje kupiś siewnik 3m. Agregat z hydropakiem przyjeżdża za 4 dni, a siewnika nadal nie ma. Mam MTZ 920.3 udźwig na tył to 3,4 tony pomóżcie mi wybrać odpowiednio ciężki zestaw. Jest możliwość kupna famarola z 96r z tym że on waży 530 kg - dorzućmy do tego ten agregat uprawowo siewny i mam wrazenie że rusek tego nie podniesie. Głównie chodzio to by podniósł rozłożony zestaw i nie stawał dęba. Wiecie może ile waży FIONA? coś lekkiego by się przydalo ze ścieżkami oczywiście i na olejowej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Witam, mam pytanie odnośnie siewnika, Waham się pomiędzy zakupem siewnika Kongskilde eco line 3m (siewnik roku 2012) a Nowym Amazone d9 nie znam symbolu w kazdym razie chodzi o nowy siewnik na REDLICACH STOPKOWYCH,

 

Cena Konsgskilde 28tys. netto cena w 2012 rok w tym niby ma byc ciut drozszy dokładnie sie jeszcze dowiem co do wyposazenia:

podest

sito w skrzyni

znaczniki hydrauliczne

sciezki automatyczne

komputer sterujacy

redlice powschodowe - nie jestem pewny czy wliczone w te cene

 

Amazone nowy 3m 26tys. netto

podest

sito w skrzyni

znaczniki hydrauliczne

sciezki automatyczne

i zamiast komputera jest jakis sterownik pelen automat tylko trza ustawic szerokosc rozsiewacza/opryskiwacza

redlice powschodowe + 4tys.

 

pojade jeszcze je obejrzec dokładnie i dogadac co i jak z cena mniej wiecej tak to wyglada po pytaniach o cene

 

który z nich byscie doradzili stary poznaniak ma juz 30 lat i prosi się o emeryture

 

jezeli ktos sie orientuje proszę o odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

oglądałem oba siewniki bo miałem kupować, z tych dwóch bardziej mi się podobał Konsgskilde , wydaje mi się solidniej wykonany, no i polski, jeśli będziesz miał możliwość to zainteresuj się siewnikami kuhna, są bardzo ciekawe, tyle że ta cena, Konsgskilde ma jeszcze możliwość wzięcia znaczników automatycznych, nie hydraulicznych, fajna sprawa

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:) czy ktoś z was użytkuje siewnika SULKY TRAMLINE ?? Próbuje wybrać siewnik do zakupu i mam spory dylemat... ogladajac siewniki z Unii odchodzę od chęci zmiany swojego AMAZONE D8. Interesuje mnie siewnik o szerokości 3 metrów. Prosiłbym o jakieś opinie, porady.. Z góry dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jakbym miał Amazone D8 to w życiu bym nie spojrzał na siewniki z Unii hehe :P


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tak sadzę ,, po oględzinach nowego poznaniaka czy poloneza ... ale za to ogladając nowego AMAZONE D9 uśmiech na twarzy się pojawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

oglądałem w tamtym roku nowego d9 na targach i niczym miłym mnie nie zaskoczył a wręcz przeciwnie, wygląda bardziej tandetnie niż nasze staruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedynie cena trochę zaporowa:P d9 30 na talerzowych redlicach, znaczniki na środek ciągnika, elektryczne ścieżki , i parę takich bajerów i 45000 zł netto.... sulky w podobnej specyfikacji tez ma bardzo podobna cenę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Chłopaki zastanawiam się nad kupnem siewnika z redlicami talerzowymi i myślałem tylko o d8,ale nasuwają się wątpliwości wypracowanych redlic.A może by tak zamiast używanej amazonki kupić nowy siewnik z agromaszu z kółkami dogniatającymi? wszystkie części dostępne na miejscu za rozsądne pieniądze. Mam dwa pługi obrotowe i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.Użytkuje ktoś taki siewnik? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

panowie planuje zakup zestawu uprawowo siewnego, mam jeszcze sporo czasu do siewu no ale powoli trzeba zacząć się rozglądać :) no i szukam zestawu nooo lżejszego gdyż traktorek mam nie za ciężki, no i po pierwszych obserwacjach i opiniach zostałem uświadomiony żęby nie kupywać polskiego siewnika, bo są między innymi cięższe od zachodnich, więć rozglądam się za czymś zachodnim, póki co znam cenę maschio gaspardo niny, na redlicach stopkowych ceni się 28 tysięcy netto, a chciałbym poznać ceny siewników na redlicach stopkowych: kongskilde ecoline , pottinger vitasem 302, kuhn premia 300, sulky tramline se. Są to jedne z lżejszych siewników, jeśli ktoś coś wie na temat cen ewentualnie opinie, jak się spisują te siewniki to będe wdzięczny za udzielenie informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

pottinger vitasem 302 7500 euro netto


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Chłopaki zastanawiam się nad kupnem siewnika z redlicami talerzowymi i myślałem tylko o d8,ale nasuwają się wątpliwości wypracowanych redlic.A może by tak zamiast używanej amazonki kupić nowy siewnik z agromaszu z kółkami dogniatającymi? wszystkie części dostępne na miejscu za rozsądne pieniądze. Mam dwa pługi obrotowe i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.Użytkuje ktoś taki siewnik? Co o tym myślicie?

Czy ktoś użytkuje taki siewnik?

Czy te jednotalerzowe redlice to dobry wybór?

Podoba mi się w nim to kółko kopiujące za każdą redlicą można dokładnie ustawić głębokość i dodatkowo ugniata.

Edytowano przez lisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Co sądzicie o accordzie? Zastanawiam się nad nim, wygląda spoko, wiem, że sporo osób go ma, opinie w necie dobre. Mógłby ktoś coś mi o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

polecam amazone d7 d8 jakość b.dobra pomimo swoich lat dokładny wysiew rzepaku ścieżki ogólnie jestem b.zadowolony

 

ale jest na sprzedaż z agregatem aktywnym +d7

 

kuzyn mi przywiózł z zachodu d8 na talerzykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Stoję przed zakupem siewnika zawieszanego 3m do współpracy z 3m agregatem przedsiewnym. W co najlepiej zainwestować ? Jakie marki i modele brać pod uwagę? Wstępnie myślałem nad Polonezem z Unii ale może można kupić coś lepszego w podobnej cenie lub za niewielką dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Witam chce kupic siewnik 3m amazone plus agreragat z hydropakiem z przodu wał strunowy z tyłu rurowy, nie wybarałem wału pakera gdyz mam liche ziemie,pytanie moje czy taki zestaw pociagnie ciagnik case 95koni ,czy nie bedzie miał ciezko? czy moze lepiej poszukac zestawu 2.7m lub 2.5m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

Rok temu pytałem się w tym temacie o to jaki siewnik kupić. Nie uzyskałem pomocy, jednak jeżeli ktoś się zastanawia nad Amazone D9 talerzowym to piszcie na priv. Jak coś to pomogę w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

@ziomall1991 ja w tym roku kupiłem do nh td5050 (95km) zestaw 3 m składający się z agregatu uni z przodu wał z płaskowników z tyłu strunowy( uważam że strunowy na lżejszych ziemiach bardziej wymiesza i wyrówna ziemię od wału rurowego, ponadto 30 kg lżejszy co tez ważne), agregat ma ponadto 2 rzędy zębów, do tego jest siewnik pottinger 302 classic. Jesli chodzi o uciąg to nie ma żadnego problemu (jeżdze 1 biegiem na 3 zakresie, obr 1700-1900), gorzej z unoszeniem rozłożonego zestawu z pełną skrzynią, wtedy lubi podrywać ciągnik, ale można składać zestaw i z podrywaniem i unoszeniem nie ma problemu :) siewnik niby waży 570 kg ale wydaje mi się że więcej, amazone d9 jest chyba cięższy od pottingera, ale jeśli bedziesz składał zestaw to nie powinno być problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj