yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mario5    49

Chcę zwykły, nadbudowany będzie za ciężki na mój ciągnik

Edytowano przez Mario5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czy w siewniku agromasz sn300 z mechanicznymi ścieżkami ta dźwignia z linką w panczerzu(od ścieżek) jest mocowana na siewniku, czy mozna ja umocowac gdzies w ciagniku? W jaki sposób działa sterownik elektryczny T1? Czy po podniesieniu agregatu np. koło studzienki, czy słupa można jakos usunąć ten przejazd ze sterownika, bo zapewne podniesienie maszyny zostanie odebrane jako koniec pola i zliczone?

Ktoś orientuje sie jaka jest cena Unii plus T 700/3D?

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

 

 

 

 

 

EDIT: tu był najsłynniejszy film rolniczego youtube 2018

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

widzieli co brali a teraz płacz O.o

poza tym to raczej pośrednik powinien zadbać o sprzęt, jeśli stoi na placu pod chmurką kilka miesięcy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Czy Ares 550 (95KM) da radę z Kverneland Accord DA + brona wirnikowa?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z broną wirnikową zapomnij, chyba że w żółwim tempie będziesz jeździł. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy, proszę was o radę. Muszę kupić siewnik. Musi być nowy. Gorszy, ale nowy. Mam na to max 35 tys brutto. Fajnie to wyglądało na folderach reklamowych. Ale jak zacząłem zgłębiać temat, to zgłupiałem. Przeczytałem cały ten temat, inne też. Już widzę, że na nowy zachodni mi nie starczy. Zapytałem o kongskilde, to dealer tylko się uśmiechnął... Pozostają tylko polskie. Agromasz mi odradzaliście. Ktoś rzucił hasło, żebym zainteresował się famarolem. Firma dłużej na rynku i wgl. Chciałbym, żebyśmy jakoś to ułożyli. Przykładowo ktoś napisze obejrzyj taki, ktoś inny taki. Wtedy te, które będą miały najwięcej głosów obejrzę na żywo, i wtedy coś kupię. Oglądałem filmik o agromaszu i powiem szczerze, że mam mieszane uczucia co do autora. Znowu rozmawiałem z trzema użytkownikami agromaszu i nie mają zastrzeżeń. Ogólnie mam takie wymogi :

Cena brutto do 35 tys. Ma obsiać 20 ha. Szerokość 3 metry. W przyszłości chcę dokupić agregat z hydropakiem. Ścieżki z kabiny, znaczniki hydrauliczne. Skrzynia powinna pomieścić ziarno na 2 ha,a musi przynajmniej na 1 ha. Musi być podest. 

Mam ciągnik 80 km z ładowaczem czołowym, podnośnik 4500 kg. Robię pełną uprawę tj. Podorywka i orka. Pola mam ładne, ale stosuje dużo obornika. Jaki siewnik polecicie? Stopkowy czy talerzowy. Czy talerzowym z dwiema redlicami w układzie V można podsiać trawę? Ktoś mi wspomniał, że te redlice na słabszej ziemi po pełnej uprawie mogą się zapadać. Dziękuję za pomoc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
za 35 będziesz miał agromasza 550 litrów skrzynia, znaczniki sterowane elektrycznie na podwójnej redlicy z kółkami kopiującymi i spulchniaczami śladów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tylu użytkowników AM i zapewne większość jest zadowolona z tych siewników, a że znalazło się dwóch mądrych inaczej i nie mieli pojęcia o tym co biorą i jak wygląda to chyba o czyś świadczy i raczej nie warto sugerować się opiniami takich ludzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat wszyscy wiemy jakiej jakosci sa polskie maszyny czyli adekwatne do cen kazdy patrzy kupic nataniej ale wazne bo nowe sasiedzi niech zazdroszcza ja wole za te 10tys euro kupic sprzet z niemiec wloch czy skandynawi ktory ma pare lat co z tego ze bedzie wazyc 2 razy tyle co polski ale profile maja nie 3mm a 5 czy 6mm 

u nas moj znajomy handlarz rozwiazal umowy z paroma firmami bo mial dosyc np wymian pomp beczek czy lanc opryskiwaczy szyb i innych elementow kabin czy tych felernych masek z plastiku bo pekaly a maszyny to na samych czesciach zamiennych nie nadazal zamawiac tyle bylo reklamacji czesto sam przyznawal ze juz mu przywozili maszyny to takie oznaki rudej to byla norma sam nie raz likwidowal np jak tu na tloczyskach pasta tempo szmata i do roboty potem olejek teraz zmienil na agro-tom i tad-len narazie zdazaja sie sporadyczne reklamacje i to banalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
9 godzin temu, Mario5 napisał:

za 35 będziesz miał agromasza 550 litrów skrzynia, znaczniki sterowane elektrycznie na podwójnej redlicy z kółkami kopiującymi i spulchniaczami śladów

Ja bym z wagą nie przesadzał Ciągnik 80 KM ciężarów nie dźwignie. A tu jeszcze trzeba dodać pełną skrzynię zboża.  Do tego agregat każdy chciał by z wałem pakera. Przy ciągniku 80 KM nawet z turem radzę zwracać uwagę na masę siewnika tym bardziej gdy w przyszłości ma być hydropak i agregat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat sąsiadem się nie przejmuję. Poprostu napatrzyłem się, jak w okolicy kupują ciągniki, czy maszyny z zachodu, bo za pół darmo, bo jakość, a później walnie jakaś część i maszyna stoi gdzieś w kącie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Miałem siewnik Famarola 2,7m nowy bez wypasu tylko rolki podwójne  wysiewał dokładnie nawet rzepak uprawa wiadomo orka  agregat podwójne wałki po 2 czasem 3 razy się uprawiało O maszynę dbałem ale z czasem to tulejki się powycierały gumy sparciały radlica pękła dokładności wysiewu szwankowała i takie tam >Postanowiłem kupić zachodniego używka padło na Amazona 3m na wypasie :D ścieżki znaczniki zagarniacze  docisk  hydrauliczne.Teraz uprawiam po razie i sieję. Mam go już 2 lata tez fajnie sieje awaria była (zerwany klim napędowy przekładni) i pomylone ścieżki ale to moja wina> Oba siewniki sieją ale ten zachodni pomimo swoich wysianych hektarów dalej jest nie powycierany bez luzów (części tez nie są tanie ) jak dla mnie jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie komuna ze nie ma dostepu do czesci teraz wszystko sie dostanie a ze ceny czesci w porownaniu do polskich made by garage  stosowanych w agro-maszu czy innych polskich wynalazkach na wzór zachodnich wyzsze ale jakosc swoje robi do amazona pare groszy wiecej ale za to nie robisz co roku kapitalki jak w polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Dokładnie części są nowe używane i po 2-3 latach użytkowania wszystko działa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
jeszcze zależy co komu potrzebne ja np chciałem na podwójnej redlicy z kółkami kopiującymi a używki takiej raczej ciężko znaleźć na tych redlicach są ale bez kółek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Mario5 masz absolutnie racje siewnik wybiera się do własnych potrzeb Ale tak oglądając ogłoszenia prędzej znajdziesz coś polskiego z radlicami talerzowymi z kołem kopiującym niż zachodniego ( lata produkcji zachodni 2005 krajowy 2014-15) Moje zdanie jest takie siewniki stopkowe są wycofywane na rzecz nowszych talerzowych (zmiana technologi uprawy)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze akurat jak napisales amazon juz ta technologie talerzy i kola kopiujacego ogarnial 20 lat temu a nasi dopiero pare lat temu podpatrzyli u nas zadna maszyna nie jest wlasnej konstrukcji tylko kopia zachodnich a ze z gorszych gatunkowo materialow bo ma byc szybko tanio i duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Dokładnie ale większości sprzedaje koło jako opcja dodatkowa i nie wszyscy to biorą a póżniej okazuje się że jest to potrzebne krajowe maszyny robione jak są tak są jedni wolą zachodnie drudzy nasze (wolny kraj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PaweMariuszMokrzycki napisał:

to nie komuna ze nie ma dostepu do czesci teraz wszystko sie dostanie a ze ceny czesci w porownaniu do polskich made by garage  stosowanych w agro-maszu czy innych polskich wynalazkach na wzór zachodnich wyzsze ale jakosc swoje robi do amazona pare groszy wiecej ale za to nie robisz co roku kapitalki jak w polskich

Jeśli wszystko można kupić, to skąd co jakiś czas pytania na forum o miarkę do oleju, koło zębate do przyczepy zbierającej czy pałąk igieł do prasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

o częściach to można cały dzień przegadać jeśli maszyna zachodnia jest w miarę młoda i chodliwa to jeszcze pół biedy bo ze starszymi jest już problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tymi polskimi maszynami aż takiej tragedii nie ma. Fakt jakość jest niższa. Ale i cena jest niższa. A stare zachodnie są często już dość mocno wyeksploatowane a i części do nich droższe. Mam pług agromaszu jedno belkowy czteroskibowy. Przeorał już 90 - 100 ha IV klasy i jeszcze lemiesze oryginalne. Dłuta jedynie zmieniałem.  Agregat talerzowy agromaszu do siewu i uprawy pożniwnej już 150 ha w sumie spokojnie przepracował. Na talerzach żadnych śladów zużycia, łożyska ok. Tylko jeden siłownik pociekł od hydropaku.  Na obu maszynach choć mają już z 7 czy 6 lat żadnej rdzy czy pęknięć. Siewnik poznaniak na redlicy talerzowej 2008 rok jestem drugim właścicielem chyba piąty sezon. Jedynie łożyska w redlicach zmieniałem.  Opryskiwacz biardzki sześć czy siedem lat. RSM i opryski jak na razie działa. Żadnej rdzy na ramie.  Ja myślę, że na gospodarkę 15 czy 20 ha nie zawsze jest sens pchać się w stare zachodnie używki. Lepiej czasami kupić coś nowego i mieć dłużej. A jeśli się dba to i sprzęt wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj