yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

rolstudent    182

a co myslicie o siewniku KRAJU plus T active 700/3 ?? mechaniczny, talerzowy, nabudowany na brone aktywna.

 

mam oferte na taki siewniczek z talerzami jednotarczowymi i zastanawiam sie czy owe talerze dobrze sie spisza.

 

cos takiego

http://www.uniagroup...nd?brand.id=676

post-34974-0-13546400-1347291414_thumb.jpg

 

 

To zależy jakie masz ziemie, jeśli sporo piachu to nie polecam akurat tych talerzy bez kułem dociskowych, mam gaspardo na takich talerzach porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

witam

mam dylemat chcę kupić zestaw upraw-siew 3m na bronie wirowej siewnik pneumatyczny redlice talerzowe rolki dociskowe i nie wiem do końca jaką markę wybrać mam oferty na rabe-pottiger-kverneland -vogel-not -maschio wyraźcie soje opinie może macie takie maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Osobiście odradzam Kvernelanda. Posiadam zestaw z siewnikiem na hydropaku. Jeden wielki festiwal usterek i wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

witam

mam dylemat chcę kupić zestaw upraw-siew 3m na bronie wirowej siewnik pneumatyczny redlice talerzowe rolki dociskowe i nie wiem do końca jaką markę wybrać mam oferty na rabe-pottiger-kverneland -vogel-not -maschio wyraźcie soje opinie może macie takie maszyny

 

Do Agrofarma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jeśli ktoś poszukuje siewnika z redlicami talerzowymi to polecam amazone z redlicami rotec, zakupiłem go w tym roku i jestem z niego bardzo zadowolony, siewnik wyposażony w znaczniki śladów na środek ciagnika a nie jak inne na koło, ścieżki technologiczne , redlice talerzowe z tarczą czyszczącą i jednocześnie utrzymującą głębokość siewu 25mm zagarniacz dokładny. Dodam że wschody bardzo dobre zarówno na glebach lekkich jak i glinie.

Natomiast poznaniak to tylko z redlicami stopkowymi bo talerzowe to totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Witam prosze o pomoc jestem w trakcie kupna nowego siewnika niewiem na którego sie zdecydować poznaniak czy polonez na radlicach stopkowych musi byc nowy na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznaniak jest tańszy, ale polonez lepszy. Mamy starego poznaniaka oszukuje w nim przekładnia, w nowszych podobno już jest inna, Polonez ma za to większą skrzynie załadunkową, i z tego co pamiętnam jak oglądałem chydrauliczne ustawianie glębokości siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER27    0

Witam ja obecnie posiadam AMAZONE D 7 SUPER S z 96 roku mam go 6 lat i niechce polskiego bo młotek i przecinak murowany.także nie zastanawiaj się i tylko AMAZONE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Najchetniej bym kupił używany ale musi byc nowy polonez jest ciężki 680 kg poznaniak nie ma nawet podestu przez calą szerokość

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Orientuje sie może ktos ile kosztuje siewnik famarol znaczniki hyd i sciezki poznaniak na obecną chwile 23tys brutto bez komputera ,a jak jest z wykonaniem siewnika famarol u nas nikt takiego niema wiec nic na jego temat nie wiem.

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Polonez ma hydrauliczny docisk redlic a nie głębokość. Głębokość reguluję się śrubą regulacyjną dzięki której ustawiane są podpory redlic.

Mowa oczywiście o redlicach talerzowych.

 

Ale jeśli chodzi o stopkowe redlice to już podpór nie ma i zgadza się wtedy że dociskając siłownikiem hydraulicznym zmieniamy głębokość siewu.

Edytowano przez kamil16251290

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Osobiście odradzam Kvernelanda. Posiadam zestaw z siewnikiem na hydropaku. Jeden wielki festiwal usterek i wad konstrukcyjnych.

 

 

Jarecki - możesz uzasadnić ?? Właśnie się zastanawiam nad M-drill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

witam wszystkich

mam do was pytanie a mianowicie mam zamiar kupić jakiś używany siewnik do zboża i znalazłem z Famarolu nie wiem co to jest za siewnik bo w mojej okolicy nikt takiego nie ma http://tablica.pl/oferta/siewnik-famarol-super-stan-ID23qNn.html#14281dd903;r:4;s:

jak możecie mi napisać coś na jego temat to byłbym wdzięczny chyba że polecicie mi coś innego używanego do 8 tys aby mój ZETOR 6245 dał rady a ziemie jakie mam to III i IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Mam mały dylemat. Mam zamiar kupić nowy siewnik 3m z możliwością wysiewu drobnych ziaren i tyle wiem. Nie mogę się zdecydować czy na redlicach stopkowych czy talerzowych. W mojej okolicy praktycznie wszyscy rolnicy zmieniają na siewniki z redlicami talerzowymi i taki mi doradzają. Ogólnie 80% (18ha) mojej ziemi jest IV i V klasa, choć mam zamiar pozyskać trochę gruntów w lepszej klasie.

 

Myślę o zakupie któregoś z poniższych marek (kolejność nie przypadkowa):

1) KONGSKILDE EcoLine,

2) Unia Polonez,

3) POTTINGER VITASEM classic.

 

Gospodarstwo prowadzę od 2 lat, więc brakuje mi jeszcze dobrego rozeznania, szczególnie przy zakupie nowych maszyn. Na pewno chciałbym doposażyć swoje gospodarstwo w sprzęt dobrej jakości żeby posłużył wiele lat. Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

adamgaleon

 

Miałem fumarola jakie 10 lat i bez problemowo także polecam

Jarek22B

 

Mam od 3 sezonów KONGSKILDE Demeter clasik na talerzach pojedynczych i bez problemowo wysiew równy głębokość siewu utrzymuje równo no i niema problemów z zapychaniem jak są resztki ale niema sensu brać talerzowego jeśli pola masz czyste żadnej słomy albo innych farfocli bo do tej imprezy trzeba dołożyć jakie 10 tysięcy

A jak już zdecydujesz się na talerze to pojedyncze nie podwójne bo podwójne lubią się zalepiać jak jest mokro pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Czy waszym zdaniem 45 tyś brutto za KONGSKILDE EcoLine 300 (3m) z redlicami talerzowymi, hydraulicznymi znacznikami i ścieżkami to ździebko nie za dużo (takie mam odczucie)? Na tyle mi wycenili ten siewnik i niby już z rabatami.

Kilka tyś więcej i wychodzi POTTINGER w takiej samej specyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ja dzis zaklepałem POTTINGER Vitasem classic (3m) z compasem, pomost, sciazki,redlice z jenym talerzem,zgarniacz perfect,hydr znacznik za 31netto ale ten siewnik jest po starej cenie i stoi na placu. Cena chyba fajna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Czy waszym zdaniem 45 tyś brutto za KONGSKILDE EcoLine 300 (3m) z redlicami talerzowymi, hydraulicznymi znacznikami i ścieżkami to ździebko nie za dużo (takie mam odczucie)? Na tyle mi wycenili ten siewnik i niby już z rabatami.

Kilka tyś więcej i wychodzi POTTINGER w takiej samej specyfikacji.

 

Ja kupiłem taki siewnik niedawno. 6 - 7 tys możesz śmiało targować. Dzwoń do kilku dilerów. Transport dzisiaj to nie jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Taki stary zachodni siewnik może być znacznie lepszy niż nowy polski więc co tu mówić o równie starym poznaniaku.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglub    2

ja jestem przed zakupek siewnika i pewnie bedzie to Kongskilde 3 m z redlicami talerzowymi pojedynczymi, hydraulicznymi znacznikami i ścieżkami technologicznymi ale mam pytanie odnośnie zespołu dogniatająco - kopiującego bo taka przyjemność kosztuje koło 8-10 tys. i nie wiem czy jest to warte uwagi, jaka jest różnica w wysiewie i wschodach z tym zespołem i bez tego. Prosiłbym o jakieś opinie .. A i siewnik bedzie z hydropakiem - agregat agromasz z talerzówka z packerem.

Edytowano przez zaglub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Kółka dogniatające są dobre przy użyciu agregatu aktywnego lub przy bardzo dobrej uprawie. Inaczej po wjechaniu na grudę koło wyciąga całą redlicę z ziemi.... . Przy dobrej uprawie talerze są zbędne, więc moim zdaniem albo zwykłe redlice z kołami dogniatającymi albo talerze bez kół. Jak masz gleby mozaikowate to przy talerzach warto zastanowić się nad ogranicznikami głębokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj