yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marins21    1

Witam.

Może odkopuje troche temat,ale przeczytałem całe 30stron i inne tematy i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie...Muszę wybrać siewnik, ma byc nowy na redlicach talerzowych, mechaniczny z kołami dogniatającymi, ścieżkami i fajnie jak by miał znaczniki przed wschodowe, ale nie koniecznie, szerokość 3m. Budżet najlepiej 40tyś brutto do 50 tyś. marki jakie przeglądałem to Gaspardo Nina, Kongskilde profiline, Pottinger vitasem Nie wiem czy z taką kasą podchodzic wgl do Kuhn i Amazone. Jak myślicie która marka wypada najlepiej? prosił bym najlepiej o opinie urzytkowników tych maszyn, naprawde nie mam pojęcia która z tych maszyn ma najlepszą jakość więc pytam tutaj. Z góry dzięki. :)

Edytowano przez marins21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Podpinam się do pytania kolegi wyżej ;) z tego co pytałem sie znajomego który handluje kongskilde to taki profiline kosztowałby w okolicach 42tyś bruto, więc cena spora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

amazonka przez niecaly rok zdrożała 10 tys czy jak?

bo w zesżłym roku we wkacje kosztowała ok 52 tys brutto na talerzowych redlicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

rozmawiałem z typkiem to powiedział ze dwu talerzową i kółkami kopiującymi podest itd będzie droższe od konskilde jakieś 10tyś, nie miał ze sobą cennika ale mówił ze nie dawno wyliczał komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

Słuchajcie stoję przed wyborem siewnika 3m a mianowicie rozważam wybór między horschem pronto 3dc a amazone ad-p, siewnik miałby obsiewać rocznie ok 80-100ha, za horschem przemawia wielkość paki i prędkość siewu, a za amazone cena ( 25tyś taniej ) no to że mam jakby dwie maszyny bo można odpinać wirówkę i sobie latać, przydało by mi się to do uprawy pod ziemniaki, do tego dochodzi fakt że mam z 20% gleb ciężkich i trudnych w uprawie, działki mam dość spore bo od 5 do 25ha, niektóre są oddalone o 15km (horscha można zasypać praktycznie na raz i jechać obsiać całe pole) kolejna sprawa to że zawieszany siewnik jest dość ciężki i daje w kość ciągnikowi (ciągnik 135km 6 garów). Co wy o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

Jeśli masz pola na tyle duże że spokojnie obrobisz je siewnikiem ciąganym to brałbym ciągany.

Tak jak piszesz nie trzeba go tak napełniać w trakcie pracy a to duży plus bo zawsze jest to upierdliwe,nie zawsze jest pod reką ktoś kto mógłby podjechać na pole z materiałem siewnym i trzeba się wracać na gospodarstwo itp no ale to jest raczej indywidualna sprawa.

Ciągnik nie męczy się tak dźwiganiem ciężaru i w przypadku agregatu biernego WOM nie jest obciążony jak przy napędzaniu aktywnego,ciągnik trochę mniej spali a przy takim obszarze spalanie ma znaczenie.

Możesz też iść na kompromis i kupić siewnik ciąŋany z broną aktywną,wiem że Lemken stosuje coś takiego.

Nie znam się za bardzo na poszczególnych pruducentach siewników ciąganych ale przy tych zawieszanych nie ograniczałbym się tylko do Amazone bo tutaj inni producenci mają równie dobry sprzęt a często jest sporo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

co dla ciebie znaczy tani ? podaj zakres cenowy, wymagania itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Macie może jakieś informacje na temat siewnika Kongskilde Profiline ? Jakiś znajomy moze posiada> Moze jakies info jak się sprawują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U nas w najbliższej okolicy jak ktoś kupuje siewnik to prawie zawsze Kongskilde, tyle że chyba wszystkie to Ecoline, sam takiego kupiłem, ale jeszcze nie siałem. Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisien102    3

Kupuje pole najczesciej sa to ugory i ma poczatek musze cos tam wsiac wiec mysle zeby zakupic siewnik pozniej tam bedzą rosły krzewy owocowe wiec siewnik tylko na dwa sezony do kazdego ugoru wiec potrzebuje czegos taniegio i w miare zeby chodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

Kupuje pole najczesciej sa to ugory i ma poczatek musze cos tam wsiac wiec mysle zeby zakupic siewnik pozniej tam bedzą rosły krzewy owocowe wiec siewnik tylko na dwa sezony do kazdego ugoru wiec potrzebuje czegos taniegio i w miare zeby chodziło 

Jak koledzy radzą kongskilde będzie jak najbardziej trafionym wyborem, jednak jeśli masz na prawdę bardzo ograniczony budżet, a nie zależy Ci zbytnio na mega super jakości siewu to nawet używanym poznaniakiem dasz radę się obrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

A co powiecie o kverneland u dril widział go ktoś w akcji? Strasznie mnie diler namawia, czy lepiej horsha pronto. Oba 3 metrowe, a może coś innego w podobnym zestawieniu(talerzówka, wał oponowy redlice talerzowe kółka dociskające) Rocznie minimum 160 ha.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisien102    3

nie chce ładowac kasy w cos co posłuzy mi tylko kilka lat,myslalem własnie o uzywanym poznaniaku, możesz wrzucic pare linków zebym wiedział czego szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Macie doświadczenia z poznaniakiem na talerzach albo samaszem?? A może agrotom?? Cenowo wszystko podobnie szukam czegoś na talerzu z kołem dociskowym. A może ma ktoś na sprzedanie pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Siewnik na talerzach ok, ale żaden polski, szkoda kasy .Kup sobie coś zachodniego używanego będziesz na pewno zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Polecałbym zdecydowanie amazone  gdyż taki posiadam a na twoje areały jakiś większy  lub innej firmy może i jeszcze lepszej to chyba raczej ci nie potrzebny, a tak w ogóle to już w tym temacie tyle było poruszane o siewnikach talerzowych i redlicowych, wypowiedzi ,podpowiedzi, rady ,że tylko czytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

No jest wypowiedzi sporo ale nic nikt konkretnego nikt się nie wypowiedział jeszcze nad plusami i minusami konkretnego modelu co i jak a to by bardzo pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Możecie wypowiedzieć się co lepsze i jak się sprawuje. Jeden talerz
Jeden talerz i jakieś plastikowe kółko czyszczące czy coś takiego
Dwa talerze i kółko dociskowe
W zagranicznych używanych nie idzie spotkać talerzy z kółkami dociskowym. Czy tak jak np. Agromasz dwa talerze i kółko dociskowe.co wybrać co lepiej się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj