yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

krowka62    22

Witam

Za około 15tyś da się kupić dobry zagraniczny siewnik na redlicach talerzowych?

 

Tylko niestety później może okazać się remont za bardzo kosztowny. Talerze zapewne nie są tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

a czy czasem kami na piachu jak uprawiasz tym agregatem to ci sie nie zapycha ,nie robią ci się dorny z piachu i nie musisz trochę agregatu podnoscić do góry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Nie raczej takich problemów nie miałem, jeśli widziałem ze agregat idzie za głęboko i zaczyna się zapychać ziemia to lekko podrywam i ta ziemia moment się rozchodzi, pole jest równe a efekt bardzo zadowalający, gdyby nie ślady po kołach siewnika to pole byłoby równiutke jak stół :) i to jest jeden z głownych minusów takich zestawów, że pozostają ślady po kołach siewnika, wolałbym zestaw z siewnikiem nabudwanym na agregat, ale z zagranicznych firm praktycznie nie było takiego zestawu, a jak były to za ciężkie, a ja szukałem zestawu o jak najmniejszej wadze :)

 

P.S. zdjęcia jescze nie wsawiłem bo mam problem z telefonem, ale postaram się wstawić w tym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

ok, dzięki :) a ktoś ci doradzał z wyborem wałków do agregatu czy sam postanowiłeś że takie wałki będą przy agregacie ?

Edytowano przez ziomall1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

nie no sam z ojcem podjąłem taką decyzje bo obawiałem się że nh może mieć problem z wałem pacera no i się nie myliłiem, z tym siewnikiem napewno by nie dał rady podnieść:) zastanawiałem się jescze nad wałem spiralnym, którego praca na różnych filmikach bardzo mi się podobała, ale unia grudziądz nie miała takiego wału w ofercie. No ale powtarzam że jestem bardzo zadowolony z pracy tych wałków co mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

może mi ktoś doradzi z siewnikiem który wybrać interesują mnie tylko zagraniczne 3m zagarniacz, podest, redlice stopkowe i znaczniki hydrauliczne ceny wahają sie od 26 tys zł brutto (pottinger) do 39,8 tys zł brutto (amazone) siewnik będzie obsiewał max 20ha na rok bo jak będzie kukurydza na ziarno to mniej jestem na produkcji zwierzęcej więc nie potrzebuje siewnika z bajerami i skłaniam sie w kierunku pottingera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario5566    0

czy siewnik kverneland m-drill,redlice stopkowe,sciezki z koputerem,znaczniki hydrauliczne skladane do pionu za 28500 netto to dobra propozycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

ja kupiłem siewnik kongskilde ecoline 3m skrzynia 550l znaczniki hydrauliczne składane do pionu, redlice stopkowe( 25szt.) , ścieżki z komputera (tylko że tego najprostszego co trzeba wyjść na zewnątrz i włączyc przycisk) podest, belka szybkosprzęgłowa, zagarniacz i siatka w skrzyni ( żeby można było położyć worek ze zbożem) to zapłaciłem 26 900 zł brutto trzeba negocjowac bo mówili że cena ostateczna to juz 28 300 brutto ale jest zastój na rynku to schodza z cen ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@criskp86 a czemu nie dopłaciłeś do redlic talerzowych ? jak ci się sprawuje? dlaczego akurat ten?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

narazie nie moge powiedzieć jak mi się sprwuje bo kupiłem go niedawno.. akurat ten bo wynegocjowałem najlepsza cene i wyposażenie ;] miał być siewnik pottingera ale był słabiej wyposażony i cena 27500 zł brutto a na siewnik miałem przeznaczone ok 30 tys więc nie interesowały mnie redlice talerzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

Tematy połączone.

 

Jaki siewnik 3m wybrać? Budżet t ok. 5 tys. Prosze o pomoc. ;)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Poszukaj w ogłoszeniach poznaniaka z dużą skrzynią produkowanego w Kutnie części są dostępne a inni producenci wzorują się obecnie na tym siewniku..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam panowie czy ktoś posiada może siewnik maschio gaspardo na redlicach talerzowych? Jak się one sprawują w pracy nie ma problemów? Czy warte są swojej ceny? Interesuje mnie nowy siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rwc22a    0

Nie odpowiadam ale zadaję podobne pytanie w tym samym stylu co wybrać.

Witam czy miał ktoś okazję pracować takim zestawem uprawowo siewnym: AMAZONE KE 302 (brona wirnkowa) + wał Pacera 400 lub 500 + hydropak + D8-30 Super Talerzowy (siewnik amazone) lub podobnym 3 [m] i czy 120 KM da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

znajomy ma podobny zestaw jakoś śmiga po polach :) ale jak długo to nie wiadomo. wydaje mi się że to trochę mało mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rwc22a    0

Dzięki ziomall1991 potwierdziły się twoje obserwacje co do mocy, dodatkowym problemem była raczej stabilnościa całego zestawu. Musiałem dociązyć przód jakieś 450 kg i skrócić zestaw do wersji nabudowanej siwnika Amazone AD302 na bronie KG302. Cały taki zestaw testowałem jeszcze przed mrozami w styczniu na wysokim ściernisku. Wydajność zadawalajaca, jakość zaskakująco dobra. Nie miałem możliwości sprawdzić na orce i na różnych glebach. Jak ktoś wie jak się taki zestaw sprawdza proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3
Napisano (edytowany)

Panowie co radzicie kuhn Venta( pojedynczy talerz)czy Integra(talerze samoczyszczące) bo jest dość mała różnica w cenie... Czy z zestawem cd 300 i wałem packliner będzie kompatybilny do forterry 11441? A i czy jesteście zadowoleni z siewników i ich jakości pracy?

Edytowano przez J4reck1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj