ThePatryk1000

New Holland T5040 vs Lamborghini R3 EVO 85

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam. który z tych dwóch ciągników był by lepszy na 18 ha ? ciągnik ten był by jako główny i pracował bym w pługu 3+1 (4x40 cm) agregat 2,8m , talerzówka 2,7m , rozrzutnik , w transporcie i maszynach zielonkowych typu prasa czy kosiarka :) ?

Jeśli chodzi o NH to rewers elektro, skrzynia Dual Command 24/24 ,wszystko w nim takiego jest( klima, fotel pneumat.) jedynie nie ma EHR i przedniego tuza i womu. Lambo natomiast wersja GS i również bez przedniego tuza i womu :D Może jakieś propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Tez mam 18 ha i mam same explorera3 85(brat blizniak r3)U mnie chodzi z podobnymi maszynami jakie wymieniłes,spalnie nie przekroczylo mi wiecej jak 10l/h.NH bedzie miał lepszy komfort w kabinie,jest cieższy co bedzie przekładało sie na uciąg,

Jak na twoje ha i te maszyny ktore wymieniles wybrałbym R3,do tych prac bedzie w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Wersja GS znaczy z biegami pod obciążeniem i rewersem EH na ile Ci wycenili oba te ciągniki, bo chyba dla większości nie za dużych gospodarstw to jest główny wyznacznik co kupić (na co wziąć kredyt).

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakieś inne ciągniki proponujecie oprócz tych ? u mnie przeważają grunty orne a łąki mam mało

Edytowano przez ThePatryk1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc NH T5040 z tym wyposażeniem co wymieniłem przedstawiciel Wialanu z Tarnowa powiedział mi 168 tys. ale powiedział że za 165 by poszedł ale myślę że by coś jeszcze urwał :D a za lambiaka coś koło 174 tys. we Woli Wiśniowej ( wszystkie ceny brutto)

Gabarytowo mi się wydaje ze NH sie bardziej będzie spisywał bo cięższy i nie jest taki szeroki ( koło 2 m), według mnie to dobrze bo pod inne maszyny dobrze sie zgra a R3 ma koło 2,31m a mi też do redliniarki potrzebny ciągnik więc R3 nieco szeroki:P

Edytowano przez ThePatryk1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo ani w jednym ani w drugim nie widziałem żadnych ale pewnie się da jakieś zamówić :)

Edytowano przez ThePatryk1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moim zdaniem obydwa ciagniki sa warte polecenia tylko te ceny dus tych dilerow ile sie da z tym wypasem jaki masz w kazdym z nich to nh t 5040 spokojnie mozna kupic za 150-153 tys brutto a lambo r 3 gs za jakies 165 brutto a pewnie i z tego z 5 tysi by jeszcze odpadlo wiec nie daj sie zrobic w balona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W r3 siedzenie? Chyba na zewnątrz, bo ta kabinka to malusia taka. Nh ma lepejszą kabine i jakieś siedzenie jest. Nh ma dość dobre ceny w Polsce potarguj jeszcze. W tej cenie to powiedz że z ehr ma być. Przy targowaniu zauwazyłem że łatwiej jakieś wyposażenie w cenie dostać niż niższą cenę. Chyba nie chcą żeby poszła w świat niska cena za jakiś model bo szybko się rozniesie i wszyscy będą chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zgodzę się ze w r3 mała kabina jest w porównaniu do t5040 :) mi w r3 przeszkadza szerokość trochę ale oba ciągniki są fajne tylko który mniej spali ? bo Nh ma silnik 4,5 a R3 4,0 ( na pompo-wtryskach :[ ) a który lepszy do ciężkich prac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A T 5040 nie ma czasem mniejszego silnika?

Coś koło 3,8 litra.Ja kupiłem T 5060 to on ma 4,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A T 5040 nie ma czasem mniejszego silnika?

Coś koło 3,8 litra.Ja kupiłem T 5060 to on ma 4,5.

nie :)wszystkie ze serii T5000 mają silniki 4,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miti199444    0

AA no tak jednak zawsze sie przydaje :D :D ja też sie zastanwiam jaki kupić ciągnik włąsn ie tego new hollanda czy zetora proxime power 95 z ładowaczem :/:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miti199444    0

No własnie mam dylemat :/ new holland może troszke bardziej wypasiony ale za to mniej miejsca w kabinie ale do tura pewnie lepszy. Na umowie z PROW mam zapisanego ursusa 6824 mido ale chyba zrezygnuje z niego bo kogo si enie zapytam to ursus to badziewie :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ursus nie :)mnie ciekawi tylko jedno :) po co SDF robi produkty 3 takie same tylko kolory i nazwa inna :) nie lepiej jeden a porządny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

To Koncern SDF twoim zdaniem nie jest porządny?Taka juz strategia marketingowa,Jakbys nie wiedizał to duzo marek ciagniów ma koncern np CNH.Robie prasy kombajny ciagniki,na tych samych podzespołąch rózniacych sie tylko kolorem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale nh różni się przynajmniej wyglądem i stylistyką wnętrza a SDF oko w oko to samo :) nie mówie że złe, ale mogli by je troche poróżnić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj