Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetory
kar0711    1

Witam. Jaki ciągnik wybrać bo mogę wydać 20.000 zł. Zetora 5211 czy MF 255 do lekkich prac polowych na 16 h ?

pawelec    85

5211. ze wzgledu na komfort pracy. za 20tys bedzie ciezko znalezc zadbany egz, ale nie jest to niemożliwe :)

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz20    0

Zdecydowanie bierz zetora jak mówił przedmówca lepszy komfort pracy-cicha wygodna kabina, a poza tym ciągnik o dużo lepszym uciągu w polu pracując z tymi samymi maszynami zetor bije mf-a na głowę. A spalanie nie jest aż tak duże.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz Zetorka, wart swej ceny naprawdę. Miałem C-360 teraz 5211. Pali w lekkich pracach 3-3.5l/h nie wiem czy to dużo czy mało? wink.gif

Jak się dobrze poszuka to i kupi na nie duże pieniądze, coś niezłego :D

MrMily    0

Zdecydowanie Zetor

1.W polu lepiej idzie od 3p i MF (chodzi mi o masę i przełożenie).

2.Komfort pracy (za sprawą dużej i w miarę cichej kabiny).

3.Nowsze miały wspomaganie :rolleyes:

4.W 3p skrzynie słychać z kilometra a i radia sobie raczej nie posłuchasz... i ta siła wgle ducha nie ma ten ciągnik cały czas na wysokich obrotach co nie najlepiej działa na polską skrzynię i brakuje biegu między 2 a 3.

5.MF nawet fajne ale wykonanie zetora ,cena i dostępność części, i kabinka.. :rolleyes:

6.Jak byś nie chciał do niego tura to szukaj z miękkim przodkiem.

danielhaker    827

Powiem ci że masz 99% racji tylko że do tura lepszy jest 3P bo na pusto mniej spali od Zetora ale za to z Zetora wychodzić się nie chce :rolleyes:

Mam oba te ciągniki.

janusz20    105

Zdecydowanie Zetor

4.W 3p skrzynie słychać z kilometra a i radia sobie raczej nie posłuchasz... i ta siła wgle ducha nie ma ten ciągnik cały czas na wysokich obrotach co nie najlepiej działa na polską skrzynię i brakuje biegu między 2 a 3.

przecież zetor ma takie same przelożenia... więc w nim też bedzie brakować tego biegu między 2 a 3.

jak parkotać w około komina to 3p lepiej jak coś więcej transport itp. to zetorek niebo lepszy.

Zetor do lekkich prac to też znakomite rozwiązanie, wszyscy mówią że dużą palą ale to nie prawda. Mój 3320 pali 3-4l/h w lżejszej pracy(kopanie ziemniaków, opryskiwacz). Zetor radzi sobie również w cięższej robocie(siewnik 3m, transport 2x4t) i znakomicie się nim prasuje. W cięższej pracy spalanie jest nieznacznie większe. Mam 2 ciągniki ZETOR i moim zdaniem jest to ciągnik idealny dla mniejszych polskich gospodarstw, których nie stać na John Deere czy Fendta.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takich lekkich pracach MF spali 2-3 litry, dla jednych ten litr mniej ma znaczenie, dla innych już nie.

zico    0

od kiedy zetor ma takie same przełożenia jak 3P liczba biegów jest taka sama ale prędkości inne 5320 jest trochę szybszy od 7211 na standardowych kołach ale mam wrażenie ze c 360 3 bieg a w zetorze 5320 pierwszy bieg są podobne mam oba muszę zrobić kiedyś test :)

od kiedy zetor ma takie same przełożenia jak 3P liczba biegów jest taka sama ale prędkości inne 5320 jest trochę szybszy od 7211 na standardowych kołach ale mam wrażenie ze c 360 3 bieg a w zetorze 5320 pierwszy bieg są podobne mam oba muszę zrobić kiedyś test :)

Potwierdzam, na pewno 360 nie ma takich samych prędkości na poszczególnych biegach jak zetor a dodatkowo zetory XX20 są szybsze od tych XX11 o ok 5km/h. Wiem bo mam oba i ursus też jeździłem.

zico    0

No fakt troszkę wolniejszy jest myślałem ze skrzynie maja taka sama !!! jak 4 garowe

sebe1033    62

bo mają takie same :blink: różnią się tylko/aż ogumieniem co wpływa na średnicę kół itd

MrMily    0

Ale jakie zetor ma przełożenie :rolleyes: w ciężkiej pracy raz jedno koło raz drugie i po mału idzie a c-360 przemieli i od razu na zwolnicach siedzi...

janusz20    105

szybkość zagrzebania zależy od masy zetor praktycznie zawsze ma obciążnikai i wygodną ciężka kabine co w ursusie raczej rzadko można spotkać.

noris2000    0

Mam zetora 5211 i mf 255, powiem tak zetor pracuje u mnie jako główny ciągnik : prasa, orka, ciąganie przyczep, kultywator. Natomiast mf jako pomocniczy z turem brona opryskiwacz itp. Największą zaletą mf 255 jest jego spalanie pali bardzo mało i jest zwrotny, ale przy tej samej mocy przy zetorze wymięka nie uciągnie połowy tego co zetor 5211 a przy rolującej przy której zetor spisuje się super od czterech lat kopci i gubi obroty a posiadają tą samą moc - 48km. Więc oba te ciągniki są dobre tyle że zależy do czego zetor 5211 nadaje się bardziej na główny w mniejszym gospodarstwie, natomiast mf 255 bardziej jako pomocniczy do lżejszych prac (i kosiarka jest stworzony do kosiarki). To jest moje zdanie. Ale się rozpisałem :o sorki :P

danielhaker    827

Jestem dokładnie tego samego zdania co kolega powyżej. @noris, ja mam 5211 i 3P z turem i tak samo: pierwszy robi w cięższych pracach a 3P tur, brony, siewnik do zboża (jest bez kabiny więc lepsza widoczność), kosiarka i inne lekkie maszyny. Tak jak mówisz- do kosiarki lepszy jest Perkins bo maks. obr. wałka ma przy mniejszych obrotach silnika niż zetor.

Co do zwrotności to sam wiesz że i w Zetorze koła skręcasz niemalże w poprzek ;)

noris2000    0

Tak jesli mowa o 3p i 5211 to zwrotnosc ta sama bo i długosc ta sam ale ja mówię o mf 255 i 5211 a mf jest sporo krótszy od zetora i przez to zwrotniejszy ;)

soltys13    36

Jak to mówią u nas jak dbasz tak masz Ciągnik jest wizytówką dobrego rolnika. Jak z wyglądu kiepsko wygląda to i gospodarstwo kiepsko prowadzi. Ja posiadam zetora 5011 i pali tyle co nic robie nim wiele prac codziennie chodzi przy turze czeskim. Tankuje go raz na jakiś czas albo jak się zapomni dolać. Jest bardzo oszczędny, polecam zetora 5011,5011H lub 5045H

Davidastra    0

jak kolega pisze jak dbasz tak masz , a co do zetorów to pala sporo z opini wszystkich uzytkowników , ale jest sie czym zaprzeć sily maja do byka

UrsusCzesio    304

Tak jesli mowa o 3p i 5211 to zwrotnosc ta sama bo i długosc ta sam ale ja mówię o mf 255 i 5211 a mf jest sporo krótszy od zetora i przez to zwrotniejszy ;)

nie wiem jak MF ale Zetorem koła skręcisz prawie że w poprzek także moze czasem być zwrotniejszy od MF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.