Polecane posty

kar0711    1

Witam. Jaki ciągnik wybrać bo mogę wydać 20.000 zł. Zetora 5211 czy MF 255 do lekkich prac polowych na 16 h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

5211. ze wzgledu na komfort pracy. za 20tys bedzie ciezko znalezc zadbany egz, ale nie jest to niemożliwe :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Zdecydowanie bierz zetora jak mówił przedmówca lepszy komfort pracy-cicha wygodna kabina, a poza tym ciągnik o dużo lepszym uciągu w polu pracując z tymi samymi maszynami zetor bije mf-a na głowę. A spalanie nie jest aż tak duże.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz Zetorka, wart swej ceny naprawdę. Miałem C-360 teraz 5211. Pali w lekkich pracach 3-3.5l/h nie wiem czy to dużo czy mało? wink.gif

Jak się dobrze poszuka to i kupi na nie duże pieniądze, coś niezłego :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Zdecydowanie Zetor

1.W polu lepiej idzie od 3p i MF (chodzi mi o masę i przełożenie).

2.Komfort pracy (za sprawą dużej i w miarę cichej kabiny).

3.Nowsze miały wspomaganie :rolleyes:

4.W 3p skrzynie słychać z kilometra a i radia sobie raczej nie posłuchasz... i ta siła wgle ducha nie ma ten ciągnik cały czas na wysokich obrotach co nie najlepiej działa na polską skrzynię i brakuje biegu między 2 a 3.

5.MF nawet fajne ale wykonanie zetora ,cena i dostępność części, i kabinka.. :rolleyes:

6.Jak byś nie chciał do niego tura to szukaj z miękkim przodkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zdecydowanie Zetor

 

4.W 3p skrzynie słychać z kilometra a i radia sobie raczej nie posłuchasz... i ta siła wgle ducha nie ma ten ciągnik cały czas na wysokich obrotach co nie najlepiej działa na polską skrzynię i brakuje biegu między 2 a 3.

 

przecież zetor ma takie same przelożenia... więc w nim też bedzie brakować tego biegu między 2 a 3.

jak parkotać w około komina to 3p lepiej jak coś więcej transport itp. to zetorek niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor do lekkich prac to też znakomite rozwiązanie, wszyscy mówią że dużą palą ale to nie prawda. Mój 3320 pali 3-4l/h w lżejszej pracy(kopanie ziemniaków, opryskiwacz). Zetor radzi sobie również w cięższej robocie(siewnik 3m, transport 2x4t) i znakomicie się nim prasuje. W cięższej pracy spalanie jest nieznacznie większe. Mam 2 ciągniki ZETOR i moim zdaniem jest to ciągnik idealny dla mniejszych polskich gospodarstw, których nie stać na John Deere czy Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takich lekkich pracach MF spali 2-3 litry, dla jednych ten litr mniej ma znaczenie, dla innych już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od kiedy zetor ma takie same przełożenia jak 3P liczba biegów jest taka sama ale prędkości inne 5320 jest trochę szybszy od 7211 na standardowych kołach ale mam wrażenie ze c 360 3 bieg a w zetorze 5320 pierwszy bieg są podobne mam oba muszę zrobić kiedyś test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od kiedy zetor ma takie same przełożenia jak 3P liczba biegów jest taka sama ale prędkości inne 5320 jest trochę szybszy od 7211 na standardowych kołach ale mam wrażenie ze c 360 3 bieg a w zetorze 5320 pierwszy bieg są podobne mam oba muszę zrobić kiedyś test :)

 

Potwierdzam, na pewno 360 nie ma takich samych prędkości na poszczególnych biegach jak zetor a dodatkowo zetory XX20 są szybsze od tych XX11 o ok 5km/h. Wiem bo mam oba i ursus też jeździłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No fakt troszkę wolniejszy jest myślałem ze skrzynie maja taka sama !!! jak 4 garowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bo mają takie same :blink: różnią się tylko/aż ogumieniem co wpływa na średnicę kół itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Ale jakie zetor ma przełożenie :rolleyes: w ciężkiej pracy raz jedno koło raz drugie i po mału idzie a c-360 przemieli i od razu na zwolnicach siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

szybkość zagrzebania zależy od masy zetor praktycznie zawsze ma obciążnikai i wygodną ciężka kabine co w ursusie raczej rzadko można spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Mam zetora 5211 i mf 255, powiem tak zetor pracuje u mnie jako główny ciągnik : prasa, orka, ciąganie przyczep, kultywator. Natomiast mf jako pomocniczy z turem brona opryskiwacz itp. Największą zaletą mf 255 jest jego spalanie pali bardzo mało i jest zwrotny, ale przy tej samej mocy przy zetorze wymięka nie uciągnie połowy tego co zetor 5211 a przy rolującej przy której zetor spisuje się super od czterech lat kopci i gubi obroty a posiadają tą samą moc - 48km. Więc oba te ciągniki są dobre tyle że zależy do czego zetor 5211 nadaje się bardziej na główny w mniejszym gospodarstwie, natomiast mf 255 bardziej jako pomocniczy do lżejszych prac (i kosiarka jest stworzony do kosiarki). To jest moje zdanie. Ale się rozpisałem :o sorki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Jestem dokładnie tego samego zdania co kolega powyżej. @noris, ja mam 5211 i 3P z turem i tak samo: pierwszy robi w cięższych pracach a 3P tur, brony, siewnik do zboża (jest bez kabiny więc lepsza widoczność), kosiarka i inne lekkie maszyny. Tak jak mówisz- do kosiarki lepszy jest Perkins bo maks. obr. wałka ma przy mniejszych obrotach silnika niż zetor.

Co do zwrotności to sam wiesz że i w Zetorze koła skręcasz niemalże w poprzek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Tak jesli mowa o 3p i 5211 to zwrotnosc ta sama bo i długosc ta sam ale ja mówię o mf 255 i 5211 a mf jest sporo krótszy od zetora i przez to zwrotniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Jak to mówią u nas jak dbasz tak masz Ciągnik jest wizytówką dobrego rolnika. Jak z wyglądu kiepsko wygląda to i gospodarstwo kiepsko prowadzi. Ja posiadam zetora 5011 i pali tyle co nic robie nim wiele prac codziennie chodzi przy turze czeskim. Tankuje go raz na jakiś czas albo jak się zapomni dolać. Jest bardzo oszczędny, polecam zetora 5011,5011H lub 5045H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak kolega pisze jak dbasz tak masz , a co do zetorów to pala sporo z opini wszystkich uzytkowników , ale jest sie czym zaprzeć sily maja do byka


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak jesli mowa o 3p i 5211 to zwrotnosc ta sama bo i długosc ta sam ale ja mówię o mf 255 i 5211 a mf jest sporo krótszy od zetora i przez to zwrotniejszy ;)

 

nie wiem jak MF ale Zetorem koła skręcisz prawie że w poprzek także moze czasem być zwrotniejszy od MF


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj