Polecane posty

daniel11    21

siema wszystkim chce kupic zetora 3 garowego i takiego cos kolo 90 roku...byscie mogli mi podac numer jego bo wiem ze jest 3320i jeszcze jakies. dzieki za odpowiedz


ZETOR FORTERRA 115 z ładowaczem czołowym
ZETOR PROXIMA 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Koło roku 90 to byłby np 5211,bo 3320 to już od 92r były produkowane.Jak chodzi o ZETORA 3 garowego to osobiście nie polecam.Głównie chodzi tu o to, że dużo palą.Moim zdaniem już jak chodzi o 3 garowego to lepiej kupić sobie jakiś inny ciągniczek z silnikiem PERKINSA np. URSUSA 3512, MF 255 lub coś innego.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

Zgadzam się z tobą jobsik,też mam zetora 5211 od 2004 roku i mi też tak dużo nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 Garki to sa dobre do TICO :P :lol:

szukaj czegoś na 4 dziórach :)

pozdr

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja mam wśród mniejszych ciągników 3P i 5211 i oba są dobre ale zależy do jakich prac. 3P to chodzi jak na powietrze. Cały dzień zapalony i w zbiorniku nie ubywa :lol: ale za to Zetor w pole o niebo lepszy niż 3P. Zetor wiadomo że nie Perkins ale też za dużo nie pali. W rozrzutniku dwuosiowym gdzie na polu nie było za sucho spalił nieco ponad 3l/mth. Sami powiedzcie czy to dużo.

A to że Zetor ma opinię paliwożernych to ludzie sami sobie winni. W latach 80 nabrali 7211 (1 cylinder więcej-na pusto nie chodzi) a sprzętu odpowiedniego do nic nie mieli tylko kosiareczki 1,6m, małe pługi, dwukółki z krowami czy świniami do ubojni to wiadomo że 4c spali więcej niż 3c.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel11    21

ok dzieki wam bardzo...wlasnie mysle nad 5211 bo chce tylko do opryskow i do prasy ogolnie:)


ZETOR FORTERRA 115 z ładowaczem czołowym
ZETOR PROXIMA 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie też mnie ciekawi ile pala te mniejsze zetory na godzinę zegarowa ! Tez chce kupić jakiś ciągnik mały pomocniczy 330 albo mf 255 a teraz mi podsunęliście ze można poszukać 3p :) Ale te mity spalania zetora strach się normalnie bać :) Ale tak mi się wydaje ze nie leży problem tutaj spalania zetora tylko ze te ciągniki trzymają cenę i problem jest nieraz zakupem ! w lekkich pracach można pojeździć sobie 3p latem ale jak się zbliża orka i trzeba pogonić siew itd to już tak średnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

polecałbym zetora 5211 lub 5245. Wiadomo napęd dużo da :) Duża kabina. Zmieścisz z 10 osób ;p Ogrzewanie niczego sobie. Radio jest jak się postarasz o dobrego. Spalanie nie jest złe i robotę swoją zrobi.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

moze taki bz ci pasowalhttp://allegro.pl/ursus-3514-i1694959405.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Posiadam od 4 sezonów Zetora 5211.Bardzo dobra maszyna i wcale nie pali tak dużo.Nigdy nie rzałowalismy ,ze go kupiliśmy.Serdecznie polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Posiadam od 4 sezonów Zetora 5211.Bardzo dobra maszyna i wcale nie pali tak dużo.Nigdy nie rzałowalismy ,ze go kupiliśmy.Serdecznie polecam!!

Ale ursus c-360 silniejszy(o 1km) zależy jeszcze jaki operator.hehehehe. Ale pszyznam szczeże że i te zetorki nie są złe jak na trzech cylindrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam zetora 5211 i powiem ze o niebo lepszy od perkinsa wszyscy mówią że 3p mało pali ale jak zakładaliśmy u wujka do kultywatora 3m żeby uwrocia od ziemniaka odkopać to dałeś na 10cm to skakał i kopał w miejscu, powiem że ciapek by lepiej szedł a jak zetora założyłem to jest rakieta idzie jak czołg ciężki zwinny silnik i skzynia nie do zesrania wujek silnik w takim robił dopiero przy 15tyś mtg i wał nie kwalifikował się do szlifu, od początku jeździł na orginalym oleju aralu, jako pomocniczy polecam mocniejszy udźwig niż u 360 opryskiwacz 800l podniesie do swojego zakładałem 1000l z tym że obciążniki na przód od 7341 zakładałem i szedł jak rakieta w polu, obszerna kabina, ogrzewanie, powiem same plusy, a i jeszcze resorowany przodek, wspomaganie, fajny też jest jego młodszy brat 3320, moc ma od 45- 52km inne wtryski inaczej pompa ustawiona, podobno pali mniej a i szybszą skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
wszyscy mówią że 3p mało pali

Bo niestety tak jest. U mnie 3P chodzi tylko z turem to tak jak mówiłem wcześniej: wlejesz mu wiadro ropy i wyjeździć tego nie możesz a Zetor z rozrzutnikiem, latem obornik na pole przyczepką wozi, przewracarka do siana, kultywator i prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

zetorlublin7341 Oj z to skrzynio to niebył bym taki pewien, mój sąsiad Zetorem 6245 podczas zwuzki siana jadąc z dłużyco(24 bele) gdy ruszał ze skrzyżowania to mu sie tryb pierwszego biegu zrombał to niewiem czy ta skrzynia jest nie do sesrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Są spece którzy każdy ciągnik zamęczą ja mam 5211 od 20 lat i rzeczywiście ciągnik nie do zajechania o niebo lepszy od 3p Spalanie w siewniku do kukurydzy z podsiewaczem nawozu poniżej 4l na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ale mówienie ,,wszyscy mówią że 3p mało pali ale jak zakładaliśmy u wujka do kultywatora 3m żeby uwrocia od ziemniaka odkopać to dałeś na 10cm to skakał i kopał w miejscu, powiem że ciapek by lepiej szedł'' to przesada jeśli chodzi o uciąg to obydwa wielkie nic uciągną nawet 7211 cudów nie robi brakuje mu masy i przedniego napędu ale zetor to ma przynamniej jakiś komfort w kabinie a 3p to jak 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Z tym to też sie zgodzie że są tacy co potrafią zepsuć wszystko ale ten siąsiad akurat dba o ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zdaża się każdemu awaria to rzecz normalna gorzej jak awaria goni awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

wieczne może nie.. ale jak się z głową użytkuje to i awarii jest mniej... :)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Ja mam c-360 w stanie dobrym i mam 10ha a robie nią na 25ha i chodzi bez zarzutu ale sie dba o ciągnik a nie katuje że aż korbowody sie wyginają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mówię tylko jak sytuacja przedstawiała się u nas jak na swoją moc to 3p jest za lekki co do 5211 czy 7211 to ten kto mi powie że ciagnik ma słaby uciąg to najpewniej nie miał z nim do czynienia i tyle, ciagniczek typu 7211 nieraz lepiej szedł w polu niż ursus 380 targał maszyny od 80km ciągnika bez problemu, swojego 5211 mam od nowości z 92r ma zrobione 3350mtg, co prawda to nic ale z usterek to były robione hamulce wymiana szczęk, i cylinderków koszt dosłownie symboliczny, ta seria miała dwie wady, właśnie moim zdaniem słabe hamulce do uciągu i masy tarczowe o niebo kurcze lepsze i druga to blokada, za słaba można łatwo uszkodzić a jak się ma nowe opony i się nie urzywa to łatwo zapieka się a po latach jak potrzeba to lipa jak nie wiem, tyle moje zdanie kto będzie za perkinsm to i tak mu tego nie przetłumaczysz ale każdy do swojego jest przyzwyczajony i taka jego wola, co do zapalania zetora w zimę to dwie metody albo grzałka lub też świeca płomieniowa w obydwu przypadkach koszt koło 100zł ja mam to i to i powiem że mrozy -30st nie straszne

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj