kris14

Jaki beton na posadzkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    267

Witam, czeka mnie wylanie posadzki pod wiatą od maszyn i mam klika pytań:

Jakiej klasy zastosowań beton?

Czy beton suchy+ zagęszczarka nadanie się na posadzkę?

Jakiej grubości powinna być posadzka?

Warto bawić się w samodzielne kręcenie betonu czy bardziej opłacalne jest wynajęcie gruchy?

 

A teraz o samym miejscu na posadzkę:

- pod pewną warstwą piachu i luźnego drobnego gruzu są fragmenty starej posadzki z chlewni, występują szczątki fundamentów, warto to usuwać, czy tylko oczyścić i zalać [zasypać] nową warstwą?

- powierzchnia do wylania- na początek ok. 20m2 ale gdyby dobrze szło, zrobiłbym 2-3 razy więcej.

 

Jak cenowo wychodzi materiał na posadzkę zorganizowany w własnym zakresie a jak prosto z betoniarni?

 

Pozdro Krzychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to ja się podczepię i zapytam czy pod posadzkę można położyć białą cegłę rozbiórkową w całości większość połówki czy trzeba rozbijać wszystko?? czy w ogóle warto kłaść?? Bo mam jej w pip i nie wiem co z nią zrobić tylko miejsce zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Hej,

W marcu 2010 ja zalewałem wiatę pod ciągnik. Postaram sie odpowiedzieć

32,5 cement portlandzki CEM II/B-S Ja zalałem taki

Na posadzkę zmieszałem beton, rozlałem ładnie równo i już.

Grubość posadzki myślę żę tak od 10cm.

Jeśli duża powierzchnia, to wynając gruche, ale grucha wychodzi drożej niż robienie samemu. Tak więc musisz przeliczyć, czy warto Ci się męczyć, ale napewno taniej ręcznie.

Możesz te fundamenty pokruszyć, i rozłożyc pod posadzkę.

Dobrze by było na posadzkę, przed laniem betonu rozłożyć kamienie i wtedy zalać.

Również pozdrawiam, Przemek.

 

to ja się podczepię i zapytam czy pod posadzkę można położyć białą cegłę rozbiórkową w całości większość połówki czy trzeba rozbijać wszystko?? czy w ogóle warto kłaść?? Bo mam jej w pip i nie wiem co z nią zrobić tylko miejsce zajmuje.

 

Lepiej by było, jakbyś je roztłukł młotem na mniejsze kawałki, ale jeśli nie są całkowicie wielkie, i nie przeszkadza ich rozmiar, to możesz je poukładać i zalać takie jakie są.

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mixokret będzie za słaby, proponuję wylać tzw. chudziaka z 10 cm, możesz kręcić beton ale dodaj pospułki aby go wzmocnić, i nie lej jednostajnie bo ci popęka w zimie jak będzie mróz podsadzał tylko podziel na mniejsze kawałki :)

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

to ja się podczepię i zapytam czy pod posadzkę można położyć białą cegłę rozbiórkową w całości większość połówki czy trzeba rozbijać wszystko?? czy w ogóle warto kłaść?? Bo mam jej w pip i nie wiem co z nią zrobić tylko miejsce zajmuje.

 

najlepszym materiałem w beton sa kamienie nie powinno sie dawac cegiel bo sie utleniaja i pozniej w miejscu gdzie byla cegla robi sie dziura w posadzce i peka. jak juz to tylko kamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

i nie białe, stare kamienie bo się lasują, cegieł nie wolno dawać aby czerwonych ale już te białe można

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480
Grubość posadzki myślę żę tak od 10cm.

 

Kiedyś czytałem w jakimś top agrarze ,że pod maszyny powinno się zalewać min .15cm betonu ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Za mała powierzchnia na gruszkę. Najlepszy beton na posadzce to taki który jest na gładko zatarty, czyli mechanicznie z posypką. Ale taka posadzka kosztuje gdzieś ok 90-100zł/m2 nie wiem jak teraz ceny, robiona kompletnie przez firmę/betoniarnie. We firmie mam taką i jest gicior. Warstwa jakieś 15cm zrobiona na starej posadzce. Pryskali też ją środkiem przeciw wycieraniu i na wzmocnienie wierzchniej warstwy. Poszukaj w okolicy jakąs firmę co robi posadzki w domach i popytaj o cenę. Betoniarką też idzie zrobić ale nie zatrzesz na gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Czemu za mała powierzchnia nam ostatnio przywieźli tylko 3m³ betonu na jeszcze mniejszą powierzchnię.

I odliczając wat to porównywalna cena betonu wychodzi i nie trzeba się tyle taczkami najeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Cena betonu z gruszki to B-20 225zł/m3 netto. Gruszka pomieści około 6m3, a ile zamówisz tyle ci zrobią nawet 5,5m3. Na moje oko to 1m3 to jest około 5-6 betoniarek, na każdą 75kg cementu + żwir i woda do tego robocizna. Robiąc samemu na m3 koszt cementu to powyżej 150zł (około 15 worków po 25kg w cenie 10zł za worek). Moim zdaniem ręcznie na pewno taniej ale jakość betonu jest nieporównywalna, i gotowego wystarczy 10-12cm, tym bardziej że jest dobre podłoże. Posadzkę trzeba podzielić na pola, bo na 100% popęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zależy też ile się mieszka od betoniarni. Bo mi wożą 40 km w jedną stronę ale beton jest naprawde super. Czasem samą gruche biorę czasem pompo-gruszkę. Ogólnie jak większa ilość to zamawiamy gruchę albo musi być klasowy beton, chyba że jakiś murek robimy to nie. B-20 to u mnie chyba 280zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy próbować z suchym betonem, który mogę sam sobie przywieść i spokojnie rozplanować, a następnie żabką zagęścić? Czy lepiej od razu grucha :rolleyes: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Tutaj masz aktualny cennik :D Moim zdaniem bardziej się opłaca wynająć do pracy byle kogo do betoniarki to wyjdzie taniej. Gruszka za każdą godzine postoju też sobie wysoko liczy.

Ps. dzięki za podpowiedz podłączenia hydrauliki tura do 3512 :P Pozd.

post-29729-0-17623900-1309624084_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Musi być lany,. bo suchego idealnie równo nie rozplanujesz i nie zatrzesz na gładko. Wiem że to tylko wiata ale ja bym zrobił porządny beton jak nie planujesz za kilka lat tego rozbierać. Bo a nóż coś innego tam postawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Liczyliśmy kiedyś na wylanie posadzki z gruszki a z betoniarki i jedyny zysk to to co byśmy się narobili. B 20 - 205 zł/m3, B 15 - 175 zł/m3 ---- oczywiście cenny netto. Pompa 240 zł/h lub 25 zł/m3, taśma 120 zł/h lub 10 zł/m3.

 

Różnica w cenie nie występuje gdyż betoniarnie mają ceny hurtowe surowców.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Kris może bez problemu suchym betonem jechać a później wibrator na to ;) najpierw dajesz z 10cm B10 później 8cm B25 i pasuje. Swojego nie warto robić bo nie będzie on tak wytrzymały jak gotowo kupiony.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Bo myślę że bym sobie poprostu rozgarnął ten suchy beton, wypoziomował, łatą poprzeciągał i wtedy na górę zagęszczarka i jak będzie ubite co jakiś czas to skraplać wodą.

Eksperymentalny odcinek B10 mam na podwórku, który był poprostu rozgarnięty TUR'em i pozostawiony losowi, dobrze się trzyma, tylko na wierzchu jest mała luźna warstwa, ale to dlatego że odrazu ciągniki jeździły i bydło chodziło oraz nie było podlewane, ale myślę że jak bym się postarał to by coś z tego wyszło, bo często widać że ludzie jak budują domy to dają suchy beton na posadzkę :rolleyes:

 

Myślę że w tym lub przyszłym tygodniu się za to zabiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jak czytam takie posty jak powyżej to mnie szlak trafia przecież posadzka w takiej wiacie to nie most czy autostrada ze musi być beton bardzo dobrej jakości. w takiej wiacie wystarczy zwykły beton z betoniarki nic się z nim nie będzie działo jeżeli zostanie prawidłowo wylany... jednak osobiście wybrał bym gotowy beton z betoniarni z racji mniejszego nakładu pracy poprostu moim zdaniem nie warto się zarzynać dla 500zł oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

damian oczywiście jak lubisz mieć kiepsko robotę wykonaną to możesz sobie sam zrobić ale są ludzie co lubią zrobić coś porządnie i na długie lata. I ciągnik czy kombajn to nie samochód ważący 2t.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz wylewałem posadzki to pod kombajn ponad 8 cm. Beton B25, po 205 zł netto , podłoże zagęszczone i wyrównane. Pod innymi wiatami ok 10 cm.

5 lat temu dom stawiałem to na cały dom sam robiłem beton, ale teraz się nie opłaca bo skąd robotników nabrać a i cement miałem z Białorusi 500 .Wtedy ludzi miałem za niezbyt duże pieniądze. Na 3 betoniarki wylewałem 12 ludzi miałem.

W tej chwili koszty robocizny przewyższają gotowy beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Avendrion zapewniam Cię że w opisywanej przez nas sytuacji czytaj (posadzka w wiacie) beton robiony własnoręcznie z pewnością spełni nasze oczekiwania pod wzgledem wytrzymałości co nie zmienia oczywiście faktu ze beton z betoniarni bedzie jeszcze bardziej wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9    0

Szwagier jeździ na betoniarni i często jeżdżę z nim i powiem wam że się nie opłaca urabiać betonu w betoniarce.Przykładowo beton B-20 cena netto 260 zł+ vat,w tej cenie jest już wliczona praca pompy i transport do klienta.Ceny są zróżnicowane dlatego wszytko zależy od ilości i jak daleko trzeba jechać.Województwo wielkopolskie Koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj