kris14

Jaki beton na posadzkę?

Polecane posty

pawelec    89

ja na posadzce mixokretem 10cm, mam chyba 5x5 lub 5x4. wjezdzal tam naprawde ciezki sprzet (zestawy 20t), a przyczepy o wadze 7t brutto wjezdzaja w zasadzie codziennie. nic sie nei dzieje.. nie jestem fachowcem, jedynie mowie jak jest u mnie i co sie sprawdzilo.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja od fachowców słyszałem że największy wymiar po cięciu nie może przekraczać 36m2.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Więc po kolei. Do kolegi Grego pamiętaj, że zbrojenia prawie nigdy nie daję się w środku przekroju. Są pewne wyjątki, ale nie dotyczą one napewno posadzki. Poprostu jest tam ono bo jest, ale nie działa tak jak powinno, ponieważ w środku przekroju (np posadzki) występuje tzw. oś obojętna w której naprężenia są równe 0. Nie występuje tam ani ściskanie, ani rozciąganie. Najpewniej jest zazbroić górą i dołem, ponieważ w miarę przesuwania kół po powierzchni, zmieniać się będą miejsca gdzie występuje ściskanie i zginanie. Ponadto należy wziać pod uwagę niejednorodność gruntu pod spodem, a co za tym idzie to nierównomierne jego osiadanie. Zrób zbrojenie z drutu fi 6 lub 8 o oczkach 15cm, ewentualnie daj po 2 pręty więcej w miejscu gdzie spodziewasz się najczęstrzych przejazdów z ciężarem, ale tylko pod same koła. Dylatuj powierzchnię około 25 m. Zostawiając większą, idziesz w niebezpieczną stronę. Może wystąpić klawiszowanie. Postaraj się też, aby płyta po której będziesz najczęściej jeździł była nie dylatowana.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dzięki kolego za rady. Zbrojenie zrobię bo mam możliwość kupna siatki fi6 nieco taniej. Czyli rozumie, że w takim przypadku jeśli nie na dole i górze to lepszym wyborem będzie danie siatki z 3cm od góry? Podłoże jest naprawdę jednolite i stabilne (gwoździa ciężko wbić). Dylatacje planuje zrobić tylko w poprzek czyli 3 pola 5x4, bo chyba nie ma sensu dzielic tego jeszcze wzdłuż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Najlepszym wyborem będzie danie siatki 3 cm od dołu i 3 cm od góry aby zachować odpowiednie otulenie stali przez beton. Jak będzie cieniej może się wyłuszczyć i nie wytworzy się tzw. warstwa pasywacyjna wokół stali która chroni ją przed korozją. Zbrojenie dołem i górą będzie najpewniejszym rozwiązaniem, ale decyzja należy do Ciebie. Do puki posadzka jest nie obciążona, możemy założyć że samo zbrojenie górą mogłoby wystarczyć. Ale wjeżdżając na nie kołami zmieniają się punkty w których występuje rozciąganie. Po to się zbroi, aby zapobiec skutkom rozciągania. Beton ma ogromną wytrzymałość na ściskanie, lecz na rozciąganie jest dziesięciokrotnie mniejsza. Dlatego wykorzystuje się zbrojenie, ponieważ ze stalą jest na odwrót. Jest bardzo dobrym materiałem do przenoszenia rozciągania, natomiast słabym na ściskanie ponieważ może wystąpić wyboczenie lub zwichrzenie. Ale to już jest całkiem inne zagadnienie dotyczące konstrukcji stalowych.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Użytkownik od dziś i odkop tematu z postami z przed roku, kiepski sposób reklamy "fachowcy z cemexu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10tolek    0

Myślałem, że odkopanie tematu będzie lepsze niż zakładanie nowego wątku o tej samej treści :)

 

Źle myślałeś. 1 punkt za odkopywanie starych tematów, i 1 punkt za reklamę. Trzeba było najpierw poczytać regulamin.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Chce przygotowac podloze pod wylanie posadzki w budynku gospodarczym. Mam zebrana ziemie i teraz wrzucam tam gruz betonowy i potem chce to zasypac piaskiem zagescic i wylac beton b25. Dobrze robie czy moze najpierw nasypac piachu a dopiero na to gruzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj