qba333

zmijka- jaka przekładnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qba333    14

jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??

na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki

Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

według mnie na pasek jest lepsza ( sam posiadam taką) bo wrazie jakiegoś przeciążenia czy czegoś to się na pasku będzie ślizgać i stanie a na przekładni to będzie mogło coś pójść i wrazie czego pasek wymienić to 10 min. a z przekładnią moze być gorszy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

tylko na pasek,ja mam żmijkę średnicy 20 cm i silnik 3,5kw to gdy wciągneło łańcuch od spinania przyczepy z paska poszedł dym,a przekładni już by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no właśnie... tak jak napisałem najwyżej pasek do wymiany a nie przekładnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% pasek ja mam przenośnik ślimakowy poziomy wannowy i w nim mam właśnie napęd na przekładnie nie polecam tego ponieważ jest w niej sprzęgło i trzeba umiejętnie regulować ilość wpadającego zboża a gdy wpadnie za dużo to sprzęgło się ślizga i tylko smród idzie. W ciągu 15 lat wymieniałem je 4 razy (rocznie ok 50 ton zboża było przewalane tym przenośnikiem) po drugie żmijka z przekładnią jest cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co prostsze w budowie to i lepsze i łatwiej ewntualnie wymienić. Ja mam pasek i jeszcze nie bylo problemów- polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy połączone

 

WITAM MOŻE KTOŚ PODPOWIEDZIEĆ JAKĄ ŻMIJKĘ DO ZBOŻA WYBRAĆ CZY NA PASEK KLINOWY CZY NA MOTOREDUKTOR (REDUKTOR)

 

Wyłącz caps lock

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Witam mam dwie żmijki na paski klinowe i nie mam z nimi żadnych problemów , jedna z nich to juz 15 lat pracuje na oryginalnych paskach . Co do MOTOREDUKTOR (REDUKTOR) nie mam pojęcia jak to sie sprawuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Oba rozwiazania są dobre

W domu posiadam dwie żmijki na paski klinowe, nie sprawiają problemów, oczywiście paski sie zużywają , czasem mogą się ślizgać, to oczywiste.

W pracy praktycznie wszystkie są na reduktorach. wytrzymalsze i mają większą siłe, ukręci świder a silnik nie stanie, trzeba na to uważać;)

Mają duży przebieg, jakieś 500t miesięcznie i śladów użytkowania nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Chciałbym odświeżyć temat i spytać się o opinie nabyte przez użytkowników żmijek na paski, przekładnie, motoreduktor. Podoba mi się ostania opcja z silnikiem do czoła bo nie przekręcałaby się przy przenoszeniu itp. jak jest z wydajnościami, obrotami, itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

odświeżam temat , która żmijka będzie szybciej ładować na paski czy reduktor???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj