Skocz do zawartości
qba333

zmijka- jaka przekładnia

Polecane posty

qba333    9

jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??

na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki

Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.

piotrb14    187

według mnie na pasek jest lepsza ( sam posiadam taką) bo wrazie jakiegoś przeciążenia czy czegoś to się na pasku będzie ślizgać i stanie a na przekładni to będzie mogło coś pójść i wrazie czego pasek wymienić to 10 min. a z przekładnią moze być gorszy problem

Wiadomość z agroFakt.pl

benio1967    24

tylko na pasek,ja mam żmijkę średnicy 20 cm i silnik 3,5kw to gdy wciągneło łańcuch od spinania przyczepy z paska poszedł dym,a przekładni już by nie było.

piotrb14    187

no właśnie... tak jak napisałem najwyżej pasek do wymiany a nie przekładnia....

100% pasek ja mam przenośnik ślimakowy poziomy wannowy i w nim mam właśnie napęd na przekładnie nie polecam tego ponieważ jest w niej sprzęgło i trzeba umiejętnie regulować ilość wpadającego zboża a gdy wpadnie za dużo to sprzęgło się ślizga i tylko smród idzie. W ciągu 15 lat wymieniałem je 4 razy (rocznie ok 50 ton zboża było przewalane tym przenośnikiem) po drugie żmijka z przekładnią jest cięższa.

cezar903    1

Co prostsze w budowie to i lepsze i łatwiej ewntualnie wymienić. Ja mam pasek i jeszcze nie bylo problemów- polecam.

Tematy połączone

WITAM MOŻE KTOŚ PODPOWIEDZIEĆ JAKĄ ŻMIJKĘ DO ZBOŻA WYBRAĆ CZY NA PASEK KLINOWY CZY NA MOTOREDUKTOR (REDUKTOR)

Wyłącz caps lock

Edytowano przez KRISTOFORn

los    0

Witam mam dwie żmijki na paski klinowe i nie mam z nimi żadnych problemów , jedna z nich to juz 15 lat pracuje na oryginalnych paskach . Co do MOTOREDUKTOR (REDUKTOR) nie mam pojęcia jak to sie sprawuje .

Nightdevil    1

Oba rozwiazania są dobre

W domu posiadam dwie żmijki na paski klinowe, nie sprawiają problemów, oczywiście paski sie zużywają , czasem mogą się ślizgać, to oczywiste.

W pracy praktycznie wszystkie są na reduktorach. wytrzymalsze i mają większą siłe, ukręci świder a silnik nie stanie, trzeba na to uważać;)

Mają duży przebieg, jakieś 500t miesięcznie i śladów użytkowania nie widać.

kryssr    50

Chciałbym odświeżyć temat i spytać się o opinie nabyte przez użytkowników żmijek na paski, przekładnie, motoreduktor. Podoba mi się ostania opcja z silnikiem do czoła bo nie przekręcałaby się przy przenoszeniu itp. jak jest z wydajnościami, obrotami, itp ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marian2011
      Dyskusja o cenach zbóż w roku 2013 w wątku: http://www.agrofoto....a-jeczmien-itp/

Wątek o cenach zbóż w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto....a-jeczmien-itp/

Wszystkiego naj a koledzy jak w waszych stronach z rynkami jarmarkami jeszcze prosperują czy poupadało u nas w WLKP jeszcze kilkanaście lat temu w miasteczkach gmina powiat były kilka razy w miesiącu i ojciec inni sąsiedzi sporo zboża sprzedawali raz tam jechali raz tam teraz jest jeden w okolicy co jeszcze handlują 2 razy w miesiącu a rolnicy robią nawet kilkadziesiąt kilometrów aby busem z wózkiem coś sprzedać
    • Przez pawlik1m
      witam wszystkim

Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.

i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info
    • Przez waldi33
      wymienilel zmijke podajnik w hederze i w 1 miejscu zmijka trze o bok hederu.za mocno dokrecone sruby so/czy moze wygioc w tym miejscu blache?
    • Przez kozik91
      Witam!
      Chciałbym poradzić się Wam w sprawie dotacji. Posiadam gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale mamy też trochę rzepaku.
      W takiej sytuacji co radzicie?
      Pozdrawiam!
    • Przez Diesel_15
      jeśli zły temat proszę o przeniesienie
      Jestem nowym użytkownikiem fotum skierowanym tutaj przez administracje FanPaga AgroFoto z FB
      posiadam kombajn zbozowy fahr m88 '70r.. Problem polega na drobnej slomie 10-15cm w zbiorniku z ziarnem. Jak ustawic by ladnie czyscil zyto owies przenzyto i przenice? W klosach nic nie ma z tylu oraz níe gubi ziarna. Prosze o pilna odp bo kombajnem robimy 2 sezon. W pierwszym wszystko musielismy wiac. Oczka w sicie mają 7mm
      Ps.1 Jakim biegiem nalezy kosic ? Kosimy na 1 ale na przyspieszaczu jest max
      2. Posiadam taką sieczkarnie z tymi bocznymi ,,płetwami" tak na obrazku z Goole: https://www.google.p...-m88%2F;960;720
      jak ją się demontuje montuje na krótko z pól do pól np. na zarobku ? Aktualnie jest zdjeta w garazu. Jest ona zamocowana na 4 bolcach: 2 przykrecane 2 wkładane na łancuszkach