Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz15

obornik koński

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz15    1

czy stosuje ktoś obornik koński pod zboża? pomoże czy jeszcze po gorszy plon/ nigdy go nie stosowałem a w tym roku znajomy chce wymienić się ze mną za słome. warto brać i sypać w pole?

master0608    0

A niby dlaczego ma nie polepszyc ?! Skoro zawiera jakis % azotu to zostanie on w jakims stopniu wykorzystany w zmianowaniu ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

damianbizon    37

obornik koński jest lepszym nawozem naturalnym od obornika bydlęcego czy świńskiego :D

stosując go polepszysz pH gleby i będziesz mógł dać mniej nawozu co zmniejszy koszty produkcji :)

jobsik    0

od świńskiego jest lepszy, ale nie od bydlęcego, chyba że się mylę to sorry

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam konski obornik to widac golym okiem bo akurat rozrzucalem na cale pole i zabraklos gdzies na 10 arow moze to pszenica calkiem inny kolor miala jesiania i tak samo teraz , i klos grubszy nawet jest tam gdzie gnoj

Mariusz15    1

ciekawe opinie piszecie ja do tej pory stosowałem obornik bydlęcy i świński czasem przywoziłem troche od gościa co ma kurnik po nim są efekty:) po bydlęcym zgadzam się jest dobry ale świński żeby był taki dobry jak śmierdzi przy rozrzucaniu to by było super :D

wiesmag    52

obornik koński to najlepsze co możesz na pole rozrzucić-kiedyś pieczarkarze i ogrodnicy szklarniowi bardzo tego poszukiwali-nie wyobrażali sobie stosowania obornika bydlęcego.

świński to w zasadzie trucizna dla ziemi-dobry jest dopiero z kompostowany.

Mariusz15    1

a może jeszcze podpowiecie mi ile mniej więcej można ton rozrzucić na hektar żeby posiać pszenice i czy lepiej jest po ściernisku czy bezpośrednio przed orką na siew?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować