Zaloguj się, aby obserwować  
Faza2

Warunki które trzeba spełnić by móc podjąć sie chowu kontraktacyjnego

Polecane posty

Faza2    0

Witam.

Prowadzę w raz z rodzicami 25ha gospodarstwo nastawiony na hodowle tuczników. Planujemy podjąć się budowy tuczarni na 200 szt. i tutaj właśnie zaczyna się problem czy w ogóle warto ?! Chciał bym się właśnie dowiedzieć jakie warunki trzeba spełnić by móc prowadzić tucz kontraktacyjny. Chodzi mi tu głownie o wyposażenie chlewni tzn. paszociągi,paśniki itp.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam: Faza2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Z wyposażenia to tak jak u mnie nie musi być paszociągu, najważniejsze żeby była odpowiednia ilość automatów paszowych/tubomatów i poidełek.. No i wentylacja powinna być ale to też zależy od obiektu.. U mnie akurat bardzo ucieszyło ich to że mam wentylacje Hodowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

a to jak ci dostarczają pasze w workach 25/50kg czy bigach ? a z kim masz kontrakt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ale o nic sie nie pytają i niczego nie wymagają. To twoja sprawa czy bedziesz wiaderkami nosił i do koryt wsypywał, czy bedziesz miał paszociąg i automaty paszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

chyba sie mylisz nikomu na stare pataraki bez wentylacji nie wpuszcza 300 sztuk a tyle to juz bym wmiescil bez budowy nowego obiektu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

zalezy jaka masz umowe. W wiekszości ty odpowiadasz za świnki więc jak się ci uduszą bez wentylacji to bedzie twoj problem i twoja kasa wiec wiadomo ze nikt zdrowo myslący nie weźmie tylu sztuk do przestarzałego budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

ale o nic sie nie pytają i niczego nie wymagają. To twoja sprawa czy bedziesz wiaderkami nosił i do koryt wsypywał, czy bedziesz miał paszociąg i automaty paszowe

chciał bym się jeszcze dowiedzieć jak wyglada dowoz paszy bo w mojej okolicy to tylko ludzie maja paszociagi bo biora po ponad 1000 sztuk i pasza dostarczana jest luzem do silosow .

Jak to wyglada u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Powiem ci tak. Ja nie mam tuczu kontraktowego tylko cykl zamknięty ale nie raz gadałem z szefem firmy który prowadzi tucz kontraktowy (biore od nich pasze). Wygląda to tak że mogą ci przywieść gotową pasze beczką (mozesz wysypać w silos lub na klepisko), mogąci również przywozić tylko koncentraty i bedziesz sam robił pasze. Ale to zależy od tego z kim podpisujesz umowę bo co firma to inne warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

to jak dostane koncentraty to zboże musze swoje śrutowac ja to tak rozumiem ? a zeby przywozili gotowa pasze na paletach czy jak nie spotkales sie jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Dokładnie tak jak @lukaczmarek pisze. Ja tez biore pasze luzem do silosu.. Pasza w workach jest chyba o 20 zł droższa.. koncentrat tak samo jak pasza moze byc luzem jak i w workach.. a o tych swiniach to zalezy czy sam zaplacisz za warchlaki czy firma paszowa bedzie je kredytowac bo jesli oni to nie pozwola ci ich wstawic do jakiejs stodoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

20 zl na tonie ? a jesli firma paszowa by je kredytowala na jakich warunkach bede je tuczyl ? Oni przywioza mi warchlaki, dadza paszę a po zakonczeniu tuczu biora wszystko ja dostaje pieniążki do reki i moge zaczynac sprzatac chlewnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

tak 20 zl na tonie.. no tak jak sprzedaz wszystko to mozesz zaczac sprzatac. a z kasa to zalezy jak ci sie uda.. bo swiatlo, woda, lekarstwa i sloma sa twoje i to czasem moze roznie byc, moze byc i tak ze zarobisz 5 zl na sztuce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

dla kogo ty hodujesz ? kupujesz warchlaki czy firma paszowa ci je kredytuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Wipasz mi je kredytuje a odbiera grupa ANIMEX albo Sokołów, zalezy jaka umowa bardziej ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

Bardziej by mi odpowiadala ta 1 z kredytowaniem. A mogł bys mi przybliżyć troche o co w tym chodzi tak ze szczegółami za co ja płace itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

fafal09086 jak wychodzisz na tym wipaszu jaki masz koszt paszy na jedna sztuke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Za co płacisz? hmmm.. przez caly okres tuczu nie interesuje cie pasza, ale musisz miec zeby zaplacic prad, lekarstwa (chociaz to tez zalezy od umowy), woda i słoma.. jak sprzedaz to np animex wyplaca wipaszowi a oni odliczaja warchlaki, pasze a reszte tobie wyplacaja.. Cena paszy jest zamrozona z dniem przywiezienia swin, nie obchodzi Cie ze pasza podrozala 100zl/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

musze sie do cb na gg odezwac zebys mi to lepiej wytlumaczyl o ile bedzieesz chcial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj