bizonbs

W co zainwestować?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizonbs    4

Witam. Mam mały problemik. Mam miejsce w oborze, żarcia od groma, a nie mam czym spaść tego, bo te świnie, które teraz siedzą, to siana przecież nie zjedzą. Do dyspozycji mam: siano, zielonka, liście kiszone, ziarna, buraki pastewne, ziemniaki. Mam odłożone na swoje potrzeby 2000zł. Szkoda mi na razie wydać na pierdoły, więc postanowiłem to zainwestować. Co zakupić żeby mi się jak najlepiej zwróciło z tych 2000zł. Postawić na jałówki, krowy, świnie czy króle? Byki odpadają, bo za dużo jest z nimi szarpania się. Chyba że do byka jakoś mnie przekonacie.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

hmmm ... świnie wolą narazie importować więc cena nie jest rewelacyjna, choć gdybyś trzymał maciory było by to może opłacalne, a gdybyś miał prosiąt za dużo a jedzenia za mało to zawsze można je sprzedać po cenie powyżej 200 za parę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Według mnie najlepsze będą byki sam zostawiam byczki jak mi zostaje kiszonki

A co do szarpania to co za różnica jałówka krowa czy byk tylko trochę grubszy łańcuch potrzebny nieraz z krowo więcej się naszarpiesz niż z bykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Póki co z tego co wymieniłeś to włąśnie najlepiej Byki. wink.gif Masz racje, szarpania jest, ale jak ty masz taki zapas zielonego, i w sam raz byś wykarmił kilka byków.

Świnie to póki co nie warto, za niska cena. Byka potrzymasz, i zarobisz z 2tyś na czysto na jednym spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONVERSE    0

Jałówki są czesto "dziksze" od byków ;). Koledzy dobrze napisali stawiaj byki i będziesz miał spokój. Nie ma przy nich dużo zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valterka99    0

Postaw na byki ja dziś ładne 2 przywiożlem 3 miesiączne z pod świeciaa kupiłem za 1000 zł a kąd jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Z Łódzkiego. Dużo trzeba inwestować w paszę do byków? Z tego co czytałem kiedyś to w paszy są dodatki dzięki którym byk jest spokojny. Ale nie wiem czy warto zaufać. Trochę strach. Rano oprząta ojciec, dlatego chciałbym, aby się nie męczył za bardzo. Później ja wracam i wszystko sobie ładnie ogarniam. Nakręciliście mnie na byki.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Kup byki wypal im rogi i będą spokojniejsze i nie takie groźne. Ja tak robię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

to jest loteria mozesz kupic byczki i je po 2 latach sprzedac za 4,80 i bedziesz mial plecy a nie zysk i tak samo jest z prosiętami i swiniami:) jak lubisz ryzyko to graj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

sprzęt mam, uprawy potrzebne do hodowli też, także nie ma problemu. Muszę ogarnąć te byki.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ta... Kiedyś trzymaliśmy, ale z tego co pamiętam, to był guzik nie interes.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj