Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michalos514

john deere 1075 klimatyzacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michalos514    0

chcę napełnić klime w kombajnie jd 1075 bo nie chodzi lecz kazali mi się dowiedziec jaki odczynnik oraz jaka ilość jest wskazana do nich oraz jaki rodzaj oleju i ilość wie ktos może co i ile czego potrzeba do john deere 1075

S-Piotr    49

Czynnik to raczej R134a ,co ilości w układzie to dobry fachowiec potrafi to określić gdy niema dostępu to tabelek. olej to PAG 100 (uniwersalny).

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl

michalos514    0

Do mojego 1177 czynnika poszło 1500 gram, czyli dość dużo ;)

to pewnie wilekośc i pojemność klimy są podobne w naszych kombajnach a wiecie może czy w instrukcji może cos jest o pojemności klimy? bo firma która ma to mi zrobić powiedziała zeby dowiedzieć sie o pojemności bo jak wstrzelą za dużo to moą węże popękać co jest dla mnie troche a cofane że nie ma jakiegoś czujnika że starczy i tyle.

Axial    9

Zmień firmę - tak jak koledzy pisali wcześniej, ilość czynnika i oleju da się określić doświadczalnie ale lepiej i wygodniej wiedzieć ile zaleca producent. Czasem jest naklejka w pobliżu osuszacza informująca o rodzaju i ilości. Ustaliłeś z jakiego powodu czynnik udał się do naszej warstwy ozonowej? Ustalono rodzaj czynnika? Czy fachowcy również tego nie potrafią? Zadzwoń do serwisu JD powinni podać takie informacje.

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

michalos514    0

Zmień firmę - tak jak koledzy pisali wcześniej, ilość czynnika i oleju da się określić doświadczalnie ale lepiej i wygodniej wiedzieć ile zaleca producent. Czasem jest naklejka w pobliżu osuszacza informująca o rodzaju i ilości. Ustaliłeś z jakiego powodu czynnik udał się do naszej warstwy ozonowej? Ustalono rodzaj czynnika? Czy fachowcy również tego nie potrafią? Zadzwoń do serwisu JD powinni podać takie informacje.

szczelność mają sprawdzić jak przyjadą na dopełnienie do serwisu dzwoniłem ale mieli już weekend w poniedziałek będe dzwonił rano a wiecie może jakie to koszty sprawdzenie odgrzybienie i uzupełnienie oczywiście w przyblizeniu chociaz

ArekJD1177    11

Jak ja nabijałem w tamtym roku to ten gość dzwonił do serwisu JD i mu powiedzieli że idzie 1600 gram, a nabił mi 1500 gram bo powiedział że to stara instalacja i żeby wytrzymała. Kosztowało mnie to 300zł i do dnia dzisiejszego jest wszystko ok. A moja instalacja nie jest na freon tylko na ten czynnik R-coś tam, bo freon wycofali chyba w latach 90-tych.

michalos514    0

Jak ja nabijałem w tamtym roku to ten gość dzwonił do serwisu JD i mu powiedzieli że idzie 1600 gram, a nabił mi 1500 gram bo powiedział że to stara instalacja i żeby wytrzymała. Kosztowało mnie to 300zł i do dnia dzisiejszego jest wszystko ok. A moja instalacja nie jest na freon tylko na ten czynnik R-coś tam, bo freon wycofali chyba w latach 90-tych.

ok dzięki

Axial    9

A ten kombajn to jest z lat 80-tych? To zapewne chodzi to jeszcze na R12 o ile nikt jej nie przerobił. Uważaj, żeby Ci nie wpuścili R134a bez wcześniejszej modyfikacji układu. A najlepiej zostać przy R12 niby nie dostępnym ;) .

michalos514    0

A ten kombajn to jest z lat 80-tych? To zapewne chodzi to jeszcze na R12 o ile nikt jej nie przerobił. Uważaj, żeby Ci nie wpuścili R134a bez wcześniejszej modyfikacji układu. A najlepiej zostać przy R12 niby nie dostępnym ;) .

Modyfikacji? kombajn jest z 88roku

Axial    9

W Twoim kombajnie na 99% fabrycznie jest instalacja na czynnik R12 który w latach 90-tych został wycofany (podobno szkodził warstwie ozonowej). Nowsze instalacje są przystosowane do pracy z R134a. Nie można napełniać starej instalacji na R12 czynnikiem R134a bez modyfikacji układu /wymiana węży, uszczelnień, osuszacza, oleju/. Są gazy które zastępują stary R12 ale "klimatyzatorzy" różnie o nich mówią :( Przy starszej instalacji najlepiej pozostać przy R12. To co napisałem to są najprostsze zagadnienia, jeżeli przyjadą fachowcy to bez trudu określą ile, czego i za ile.

S-Piotr    49

Rozmawiałem z gościem od klimy,fakt do układy z R12 nie można dać R134a.Ale po dokładnym wypłukaniu instalacji z R12 można bez dodatkowych modyfikacji zapodać R134a. Ponoć umycie tej instalacji jest bardzo uciążliwe,i najlepiej ją zdemontować i taką myć. Niema zamiennika lub przejściówki z czynnika R12 na R134a,a pomieszane mogą się zważyć.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

MariuszE38    19

Ja stwierdziłem, że kupię samą sprężarkę nową i ją założę, ale jednak zdecydowałem się na cały układ i teraz sprężarka leży niepotrzebna.

SAUTER    4

Ja do swojego dżona tez załadowałem r134a no bo jak nie ma starego czynnika to co dam?Klima chodziła całe żniwa,zobaczymy co bedzie w nastepnym sezonie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez lasina
      witam ostatnio przegladam oferty komabjnów i interesuja mnie john deere 1177 i chciał bym siie cos o nich dowiedziec
      z góry dziekuje ;d
    • Przez adam1980
      Witam wszystkich!  Mam prośbę czy ktoś może mi napisać ustawienia obrotów bębna, sit , klepiska, wiatru itd od różnych zbóż i rzepaku  do kombajnu john deere 2254 lub podobne pozdrawiam 
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Chce założyć do kombajnu sygnał cofania, wiadomo musi być dość głośny żeby był słyszalny.
      Wiem co i jak podłączyć ale chodzi o sam sygnał czy ten który chce kupić jest wystarczająco dobry.
      Czy ktoś miał z nim styczność? 
      http://allegro.pl/sygnal-brzeczyk-cofania-12v-24v-bus-tir-beeper-i7182814252.html i drugi http://allegro.pl/sygnal-cofania-beeper-12v-24v-bus-tir-brzeczyk-i7041601627.html
      Waham się miedzy tymi dwoma.
      Piszą że koło 100 db mają ale czy to prawda? Na youtubie są filmiki jak działają ale to nie to samo co na żywo.
      Proszę o pomoc.

• Przez JarosławKuryło
      Witam mam mianowicie taki problem brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych bezpiecznik jest OK Przekaźniki wydają tylko jedno pstryknięcie i na tym cisza Czy mogą być to właśnie przekaźniki do wymiany? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mlody1989
      Witam

Panowie mam problem z John deere 1177 z 1992 mianowicie
      -nie pokazuje żadnych obrotów na multi zegarze przy włączonej młocarni, nie świeci się dioda przy joystku
      -nie można ustawić wiatru z kabiny ,ale jak się poda prąd z akumulatora bezpośrednio do silnika od przesuwu to chodzi normalnie
      -to samo z sieczkarnią jak się poda prąd na elektromagnes przy kole prosto z aku to normalnie rozłącza i załącza
      -brak wyświetleń na panelu w słupku nawet o stanie napełnienia zbiornika ziarna nie mówiąc o zapchaniu wytrząsaczy czy podajnikach

proszę o pomoc i z góry dziękuje

dodam że po sezonie była wymieniona stacyjka o tej samej ilości pinów , nie wiem czy to ma jakiś wpływ

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.