Uziu92

Sipma Z-569/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7947

witam

chcialbym prosic o opinie uzytkownikow i posiadaczy tej maszyny

jak sprawuje sie wprzede wszystkim w slomie jak z awaryjnoscia i wydajnoscia pracy a takze jakie ma obwiazywanie sznurkiem (prasy z lat 2003-2006) jak jest z jej obsluga codzienna smarowaniem itp. i z zabezpieczeniami przeciazeniowymi ogolnie czy warto kupic taka prase uzywana z w.w lat ?

p.s szukalem ale niestety nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytania jezeli jednak byl podobny temat to prosze o przeniesienie

prosze tez wszystkich by nie pisali ze lepiej kupic zachodnia prase poniewaz zachodnie sprzety narazie mnie nie interesuja

 

dziękuje

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

witam!

jestem posiadaczem takiej prasy i powiem tak: z obsługą codzienną i pracą nie ma żadnych problemów!

w słomie pracuje perfekcyjnie, walce nie owijają się, belka jest cały czas w ruch ponieważ łańcuchy ją "ciągną", sznurek podawany jest bez zarzutu, czy to po przez elektrykę czy linkę. :)

u mnie już 5 sezon będzie się kręciła, i jak na razie to tylko było wymienionych 5 pasów przy podbieraczu i przy sprzęgle śrubki! :D

prasa jak prasa ma zamki na klapie, belki są dość dobrze dobite :)

ja kręcę ok 25 belek na 1 godz.(idzie mi tak wolno dlatego że nie mam siatki, ani podwójnego sznurka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

i mam jeszcze jedno pytanie czy C-360 poradzila by sobie w tej prasie (silnik po remoncie) mam oczywiscie mtz ale pytam doraznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Jak tylko wskażnik się ruszy C360 będzie schodzić z obrotów. U mnie jak wskażnik dochodzi do końca żółtego zetor 7011 zaczyna schodzić z obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

ja miałem 7211 i dopiero zaczoł tracić na obrotach gdy wchodziło na czerwone :( (ale słomę możesz prasować 60 da radę ;) )

ale za to MTZ nią rządził! hehehe :lol:

Edytowano przez Farmer94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

dzieki koledzy za informacje ale nadal nie wiem na jaka prasie sie zdecydowac i czy jednak nielepszym wyborem byla by warfama bo zdecydowanie wiecej slomy bede prasowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj