beja

Części do Z050

Polecane posty

beja    1

Witam, Panowie jestem od niedawna posiadaczem Z050 i wiele częsci pasuje od Z056 ale niektóre np do hedera już nie. I tu moje pytanie czy macie jakiś namiar na sklep internetowy z częciami do Z050 ? W rolmaszu powiedzieli mi że na hurtowni już do nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Bo każdy przerabia na zo56, troche wytrzepie kieszeń ale wyjścia nie masz :(


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

z056 od z050 różni sie tylko targańcem i pasem w z056 jest jeden a w z050 są trzy (chyba jak nie poprzestawiałem :mellow: )


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Palce na ślimaku w z050 jest jeden więcej no trochę napęd ma inny bo ma to inaczej rozbudowane targaniec siłowniki są trochę inaczej ale pierwsze z056 były z tym samym hederem wcale bym tego nie przerabiał a co innego jest to idzie do dorobić lub kupić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ares    3
Napisano (edytowany)

Mogę pomóc?. Jak coś znajdę, to napiszę.

Edytowano przez Ares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK6    0

W świętokrzyskim mogę ci podać namiary gdzie można kupić części ale nie w agromie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Ja w swojej 50-tce mam heder od 56 z 81 roku w sumie po jakiego pieróna ci to przerabiać


Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Też jestem posiadaczem bizona z050 części wiele się nie różnią od 56 głównie to heder bo targaniec jest inny my jeszcze mamy ten targaniec starego typu na drewnie i ładnie idzie co do części to jeszcze mamy tzw "komunistyczne zapasy" ale kiedyś byliśmy w sklepie w Wągrowcu i były niektóre części do tego targańca i kupiliśmy jeszcze są te części tu i tam kiedyś widziałem na allegro ale strasznie drogie.LOCKE o jaki pas ci chodzi? coś mataczysz z050 może te pierwsze pas miały płaski moja ma potrójny no i 56 tez miały potrójny.Do zo40 części może nie ma ale do z050 są tylko trzeba szukać.Rolnik bs jak masz heder z 81 rok to masz od z056 a tam był nowy targaniec do którego części są dostępne w każdym porządnym sklepie to nie musisz nic przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Przecież mówię , że mam od 56 heder z 81 roku razem z wózkiem i mam jeszcze osłonę na napędach motowideł biało-czerwoną :)

A co do trój pasa w 50-tce kolego fabrycznie to coś ci się pomotało . Z050 miała orginalnie pas transmisyjny , a większość osób przerabiała na trój pasa do sieczkarni a teraz sieczkarnia na el. magnes jest , ale cena... <_<

Edytowano przez RolnikBS

Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Nie mam sieczkarni przy swoim to niepotrzebne było mi to przerabiać zależy która 50 bo moja to ostatnie wydanie to może już miała ale ogólnie to nie miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

coś mataczysz z050 może te pierwsze pas miały płaski moja ma potrójny no i 56 tez miały potrójny.

To się zdecyduj, miały czy nie, bo gubisz się w zeznaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Jeśli o to ci chodzi to kolega locke się pomylił zo56 miały potrójny a z050 miały płaski i nie wiem co tu jest niezrozumiałe przecież napisałem że moja ma potrójny bo pewnie ktoś to przerobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty popatrz jak piszesz - raz piszesz, że może te pierwsze miały pas płaski, bo Twoja ma potrójny, a w innym znowu, że Z050 miały pas płaski, a Twoja ma potrójny, bo pewnie ktoś to przerobił, no to nie wiesz dokładnie tylko motasz się i jeszcze piszesz "i nie wiem co tu jest nie zrozumiałe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK6    0

Bizon ZO50 i 5050 to jedno i to samo u mnie na tablice jest symbol 5050, w tym modelu jest oryginalnie płaski pas inne różnice są między innymi w osprzęcie hedera oraz najbardziej rzucająca się w oczy to inne koła pasowe na podajnikach regulacja sit jest nieco inna, ale panuje ogólne przekonanie, że 5050/ZO50 jest to lepsza wersja nisz ZO56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOLZAMET    0

Witam,

 

Jesteśmy jedynym Polskim producentem łańcuchów rolniczych do wszystkich maszyn tzn. kombajny claasa, bizona, new holland, prasy sipma, krone itp nasze łańcuchy są najlepszej jakości. Nasza firma to DOLZAMET, proszę nie mylić nas z ''Chojnowskie łańcuchy'', jedynie co mamy wspólnego to że pochodzimy z ch*jnowa. Zapraszam na naszą stronę internetową www.dolzamet.pl Produkujemy z Polskich materiałów na Polskich maszynach zapraszamy do nas!! Obsługujemy każdego klienta, nasze produkty znajdziecie w Greene i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Odpalić powinien jak nie był zgaszony przez usterkę ale może mieć wżery na tulejach i panewkach i jego żywotność może być krótka inaczej mówiąc może mieć tendencje do grzania

Odezwij się jak odpalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kris148a
      Witam ,czy orientuje się ktoś jakim ciśnienie jest napełniony wyżej wymieniony akumulator hydrauliczny ?
    • Przez patrykc360
      Witam czy ktoś orientuje się gdzie można kupić lub czy jakiś producent na zamówienie zrobi klepisko oraz cepy  do bizona z040 .a może ktoś ma z tz. Starych zapasów😁😁
    • Przez YeLoN3
      Witam. Wiem tematow takich jest juz sporo ale odpowiedzi zadnej.
      Remontuje bizona i wymienilem pompe hydrauliczna, dzielnik strumienia i orbitrol. Problem jest taki ze krecac kierownica w prawo kola skrecaja w prawo, ale krecac kierownica w lewo kola tylko sie prosuja. Kierownica kreci sie o jeden obrot. Jezeli podniose tylna os to kola skrecaja sie normalnie. Jak zamienilem przewody przy silowniku sytuacja sie nie zmienila tez kola skrecaja w prawo tylko ze przy skrecie kierownicy w lewo a w druga strone kola sie tylko prostuja. Dzielnik strumienia zamienilem tak ze zamiast na rozdzielacze olej szedl na orbitrol nie pomoglo to tylko bardzo ciezko kierownica chodzila. Dodam jeszcze ze zwrotnice skrecaja lekko w rekach byly robione niedawno a silownik regenerowany teraz i jest prosty.
    • Przez Majkel92
      Witam, 
      Prosze o poradę w sprawie montażu scinacza słomy w bizonie z050 która została zdemontowana z innego kombajnu.Nie wiem jaki jest to typ ani producent?
      Scinacz został zdemontowana bez ramy która przymocowana jest do kombajnu. Jeżeli ktokolwiek wie jaki to typ, gdzie ewentualnie można nabyć części potrzebne do montażu (jeżeli się jeszcze da) by zmontować to jak należy, lub posiada wiedzę jakich błędów niepopełnić podczas wykonania tej ramy, to proszę o informację😉. 
      Każda informacja się przyda. Będe ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Załączam zdjęcia scinacza zamontowanego w kombajnie z którego był ściągnięty. 




    • Przez Kajtek_1
      Posiadam bizona z 82r w tym roku z powodu deszczowej pogody i zielska dał mi się we znaki ciągle się zapychał. Więc zapadła decyzja o wymianie na coś lepszego. Jestem zielony w temacie nigdy się nie interesowałem kombajnami co byście doradzili na +- 80h wraz z usługami fundusz to okolo 75000
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj