Gość

JD 550-Walec nad podbieraczem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam

Mam pytanie do czego słurzy walec nad podbieraczem w JD 550 sa do niego przykrecone dwa płaskowniki pokryte gumą

na tym wałku lubi sie czasem owinąć kiszonka.

Kręci sie on w przeciwna strone i niż belka i zauwazyłem ze wywalana z niej materiał przy prasowaniu krótkiego siana .

Druga sprawa ze u mnie guma na tych płaskownikach jest mocno zdatra i zauwazyłem że podczas owijania sznurkiem zachacza o juz owiniety sznurek na beli i go sciąga poluźnia. Mam strasznie luźny sznurek po owinięciu i nic na to nie pomaga.

Czy odkręcenie tych płaskowników czyms groźi

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

wałek ten służy to podtrzymania belki w komorze prasowania jak i też podaje materiał do komory a co do gum to odkręć je a dospawaj do tych płaskowników drut 10 przez cały wałek a najlepiej to owinąć go w kształcie spirali w taki sposób jak to jest w ślimakach u kombajnów zbożowych przy chederach


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra a jak zdejme płaskowniki i zostanie goły okrągły wałek to bedzie zwijać??

co do podawania to nie wydaje mi sie poniewaz kręci sie przciwnie do kierunku wsuwania materiału

pozdr

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeci sezon a jak nie moge nic zrobic żeby wreszcie te sznurki były ciasne juz ręce opadaja wszystko jest teoretycznie tak jak powinno być a praktyce tragedia

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dober111    0

Witam koledzy podepnę się do tematu. Prasa jd 550 w suchym sianie nie chce mi zacząć kręcić balota tylko cały materiał staje na podbieraczu. Czy chodzi o to że ten wałek nad podbieraczem jest już zużyty niby te podłużne gumy są ok, metalowe płaskowniki też tyle tylko że są na brzegach zaokrąglone. Pasy mam w bdb stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

trzeci sezon a jak nie moge nic zrobic żeby wreszcie te sznurki były ciasne juz ręce opadaja wszystko jest teoretycznie tak jak powinno być a praktyce tragedia

pozdr

Ciasne sznurki w zasadzie gęstość to sie ustawia pokrętłem z prawej strony prasy. Jesli ramie sie zacina to nalezy wymienic olej(Hy-gard JD) z filtrem oraz wyczyścić troche uklad. Jeśli chcesz zacieśnić sznurek to pokombinuj ze sprężynami dociskającymi sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Sorry ze tak z innej bajki się wtrącę, ale chciałem się zapytać czyy w prasie jd550 to jak się podnosi klapę i wyrzuca belkę, to pasy przestaja się kręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam. Co do pasów to tak stają przy wywalaniu beli bo pasy się luzują i wałek ich nie pociągnie, a co do tego wałka to ma on za zadanie formowania balota dlatego się kręci w przeciwną stronę. Kolego DOBER masz szeroki podbieracz czy wąski ja mam wąski i miałem podobny problem trochę przeróbki i nie wiem co to jest podbieracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dober111    0

Ja mam u siebie szeroki podbieracz za palcami podbieracza są jeszcze trzy takie widełki, które pchają materiał dalej na pasy. Napisz co u siebie przerabiałeś, bo ja nie mam pomysłu chyba jedynie ten wałek nad podbieraczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pany a po zakonczeniu owijania jakims sposobem ssówak rozdzilacza powinien byc spowrotem wysniety?? dzisiaj przyprowadizełm 550 tak dla obeznania patrzyem jak sie te ramie porusza podczas owijania i pare razy było oki ale cos jest teraz nie tak bo ramie doszło do konca ale nadal jest cisnienie w wezu tak jakby rozdzielacz sie zaciał i stale pompa pompuje olej do tłoka;/ jak sie pasek juz polusni to pompa stoi ale juz nie moge właczyc owijania;/ cos pogrzebałe czy coś sie zacieło?? niby nic niczym nie kreciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Sprawdź poziom oleju w tym zbiorniczku może Ci się układ zapowietrzył.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

co się tam dokładnie stało to nie wiem bo jak zaszedłem dzisiaj to już było oki ale i ta dźwignia od tego suwaka się odchyli do tyłu jak napinacz się podniesie czyli i ten suwak będzie trzymać wyciągnięty tak zaobserwowałem. Dziwi mnie to ze jak obwinie balota sznurkiem i go z tamtąd nie wyrzucę to cały czas jest ciśnienie w jednym wężu do siłownika owijania jak balota wyrzucę i zamknę komorę to tego już nie ma bo pasek jest luźny wiec pompa nie pompuje ale ogólnie git maszyna ino jechać a no i coś mi wskaźnik prawej strony nie wskazuje były tam zerwne sprężyny to założyłem inne jak ruszam ręką to działa ale w pracy to już nie ten pas po prawej jest mocniej naciągnięty a ten po lewej słabiej i ten po lewej wskazuje a ten po prawej jakoś nie? przez to ze ten pas jest mocniej naciągnięty? wszystko lekko niby chodzi niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj