Agrotron155

Deutz-Fahr 6040 vs FEndt 5180 E vs New Holland TC 5070

Polecane posty

Podpucha    0

Jesli ten DF ma jeszcze te dmuchawki domlucajace zgoniny to sobie go daruj, w mokrym zbożu nie daja rady wydajnosc spada strasznie bo potrafia sie zapchac, patrzylem na wydajne maszyny bo 4080 HTS i nawet bylem ogladac Toplinera 8XL 8 wytrzasaczy a ten sam problem z dmuchawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Jesli tam to jest to tylko na suchy rok jak trzeba cos na "gwalt" wykosic to sie nie da, starsze Fendy i MFy z roku 98 do chyba 2005 mialy cos pdoobnego tylko ze zamiast dmuchawek maja takie mini bebenki z łancuchami i takimi mocnymi łopatkami ktore napewno sie nie zapchaja i zrobia tez robote, takie rozwiazanie ogladalem w MF 42 z 98roku z ta niebotycznie szeroka kabina :) strasznie mi sie spodobal i cena dobra. Ale trzeba patrzec na to czy sita maja przeciwbieżne bo roznie to bywalo w tamtych rocznikach.

 

Patrzac na cene NH CX 5080 to nie wiem czy znajdziesz cos bardziej konkurencyjnego wydajnosciowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

U kazdego dystrybutora inna, ja za NH CX 6080 zaplace 510tys netto, licze ze 5080 z normalnym hederem i stolem bedzie kosztowac okolo 400tys netto +- oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

no ale wydajnościową za dużo i tak nie odskoczy od fendta czy też claasa może minimalnie ale raczej wszystkie robią około 15 t/h a ja nie bardzo widze u siebie kombajn z adblue...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

a co to za problem z AdBlue ? Tucano masz bez APSu wiec nie wierze ze zrobi wiecej claas od tego CXa gdzie w CX 5080 masz juz beben odrzutnik separator i odrzutnik, od tego CXa z Fendow zrobi tylko wiecej seria L bo seria E to wersja biedna bez tego walu przed podajnikiem i tylko z jednym odrzutnikiem czyli praktycznie to samo co Tucano seria 300, jak juz pisalem w moich postach Fendy seria E i L to calkiem inna bajka wydajnosciowa, serie E mozesz porownac do Tucano bez APS i do praktycznie NH TC, CXa 6080 juz musisz brac pod uwage z takimi maszynami jak Fendt 6270L, Tucano 440. CX 5080 to nie jest nic innego jak 6080 tylko o jeden wytrzasacz mniej i troszke slabszy silnik.

 

Jeszcze do AdBlue to jest tak ze claas ich niema bo naprodukowal tyle maszyn ze teraz wszystkie musi wyprzedac, a wszystkie nowe i tak beda musialy miec AdBlue i tak, weszla taka a nie inna norma czystosci spalin ze w nowych kombajnach kazdej firmy albo bedzie AdBlue albo filtr czastek stalych a okolo roku 2014 ma wejsc jeszcze ostrzejsza ustawa a prawdopodobnie wynikiem tego bedzie polaczenie AdBlue i Filtra czastek stalych w jednym silniku.

 

Wiec niewiem co za problem jest postawic tego Mauzera z 1tys litrow AdBlue gdzies w szopie w cieniu i raz na dwa tankowania uzupelnic ten 120litrowy zbiorniczek, tym bardziej ze tysiac litrow tego mocznika AdBlue od firmy NH dostajesz w prezencie, u mnie praktycznie starczy on na 4 sezony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

new holland ma separator i drugi odrzutnik w opcji (w broszurze i na stronie nh tak jest napisane)... za który nie mam zamiaru dopłacać poza tym w claas jest klepisko dzielone, ale poza tym nh jest alternatywą dla claasa bo ma większe sita o 0,07 m kwadratowego natomiast claas ma troche większe wytzrąsacze o jakieś 0,42 m kwadratowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

CX 5080 ma separator i odrzutnik dodatkowy w standardzie jesli zapytasz sprzedawce z NH na Twoj rejon sam Ci to powie, tez przez to pytalem sie dwa razy czy 5080 ma tylko ten jeden beben i odrzutnik czy tak jak 6080 ma beben odrzutnik separator i odrzutnik, powiedzial mi ze te dwa kombajny niczym sie nie roznia poza tym ze ma jeden wytrzasacz wiecej i jest szerszy, dlatego tylko cena bazowa miedzy 5 a 6 klawiszowcem jest roznica 20tys zł + -. Zapytaj a sie sam przekonasz, mi powiedzieli by sie na to nie patrzec ze tam pisze opcja, jest to poprostu w standardzie jako seria CX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

popieram przedmówcę, w folderze jest błąd a cena to mniej więcej 416 netto, nie chodzi mi tutaj o standard, lecz o trochę wyższe wyposażenie. Nie pamiętam już kodu. Natomiast cena claasa tucano 320 to 419 netto z hederem 4,9 plus automatyczna klima.

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a ile kosztuje przezbrojenie go do kukurydzy?? w claasie jest to w granicach 5 tys... a poza tym miał to być standardowy system młócący- bęben + odrzutnik nie wiem czemu ojciec sie na to uparł>..;/

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

W CX 6080 uniwersalne klepisko dzielone takie ktore bede wymienial przez luke w odkamieniaczu kosztowalo mnie chyba 5tys do tego gdy przyjdzie mi kosic kukurydze bede musial zaplacic za zestaw klepsika dzielonego do kukurydzy okolo 8tys, kolega handlowiec powiedzial mi ze tam przychodzi pudlo ze wszystkim co potrzeba, wymiana trwa + - 30min bez zdejmowania gardla, wiec takie udogodnienie. Na beben wtedy przykreca sie takie przyslony ktore juz na nastepne koszenie pszenicy sie nie sciaga a zmienia sie tylko to dzielone klepisko spowrotem na uniwerslane.

 

Standardowy system w Claas to tylko znaczy to ze niema APS czyli -20% na wydajnosci, w takim wypadku niewiem po co tyle placic za takiego Tucano skoro CX jest wydajniejszy, gdzie CX to juz bajery typu Tempomat, auto float II, kamerki itp itd. NH jest jak narazie najbardziej konkurencyjny ze swoim cennikiem złotówkowym.

 

Z kombajnow 6 klawiszowych to jest Fendt 6270L , Claas Tucano 440, JD W650 i NH CX6080, CX jest jest od kazdego z nim praktycznie o 100tys zł tanszy na lepszym wypasie nie mowiac juz o JD bo to prawie polowa ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

wez CX 5080 bez separatora i odrzutnika to wtedy powierzchnia wytrzasaczy jest taka sama jak w tucano. tez mam taki problem czy brac tucano czy CX'a.a ja miedzy 5080 a 6080 mam roznice w granicach 60tys ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Mi policzyl to mniej wiecej tak cena bazowa 5080 to 410tys netto cena bazowa 6080 to 420tys netto do tego dodal mi stół Veryfeed 6m to jest + 85tys do tego jeszcze uniwerslane sito dzielone za 8tys i wyszla mi cena 513 netto do tego dodal mi wozek zeby ta cena zostala sztywna i podnosniki lanu w prezencie. Jesli do 5080 dodasz praktycznie to samo to wyjdzie na to samo chyba ze taka roznica w cenie bazowej jest u Twojego dystrybutora, ale to raczej malo prawdopodobne. Wiem ze sa roznice miedzy placowkami ze wzgledu na obrot maszynami itp, ale nie az taki. Podobnie bylo w Claas jak sie pytalem o Tucano 440 to Świerkot podal mi cene juz mniej wiecej sztywna a odwiedzajac AgroAS przedstawiciel powiedzial ze dostane go u nich o 10tys taniej. Mi wydala sie ta roznica smieszna w NH miedzy seria 5000 a 6000 dlatego bez wahania wziolem 6 klawiszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

no tak w Twoim przypadku cena 6080 jest super. U mnie za takiego zawolali (z wozkiem i hederem 6m ) 465 tys. a za 5080 405 tys. z wozkiem i hederem 5.10 z przegrodami na sitach i krotkimi rozdzielaczami lanu. Ja rowniez jakbym mial tylko taka mala roznice w cenie miedzy tymi dwoma kombajnami to bez zastanowienia sie bym wzial 6080. Podpucha a gdzie masz takiego dilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Dołanczam się do pytania.

Stoje przed wyborem i im dłużej wybieram tym bardziej nie wiem :blink:

mf 7240 352 tys. lub 380 zależy jak korbanek euro policzy i rok 2011

john deere 1470 357 tys. cena do końca roku jak wezme i tez 2011

claas avero 160 240 tucano 320 350 376 450 ceny powalają,ale jednak renoma claasa

nh 5060 5070 i tu jest dylemat gdybym miał brać hollanda :(

5060 325 tys. netto hydro, silnik 170 km, zbiornik 5200l, załączanie na wajchy, siedzenie zwykłe, brak siedzenia dla pasażera i lodówki.

5070 340 tys. netto hydro silnik 200 pare km, zbiornik 6000l, separator, siedzenie pneumat itd.

5070 adblue 350 tys. netto wyposażenie jw.+ 3 sita zaraz za podsiewaczem jak w cx i cośtam na wytrząsaczach inaczej.

opony 650 +2000

controlfloat +5000

 

 

 

najbardziej skłonny jestem do nh pod względem ceny do wyposażenia bo jd i mf euro nie sprzyja a claas się ceni co wy byście poradzili i czy warto dopłacać 10 tys. do tego adblue co nie wiem czy ono co kolwiek daje oprucz kosztów eksploatacyjnych? a i czy te ceny na nh dobre bo po targowaniu dealer twierdzi że tyle to max. Proszę o jakieś sensowne porady gdyż te ceny nh są do końca października, a później ponoć w górę. a wiecie może czy to nie jest tylko głupie zagranie marketingowe z tą ceną, czy w poprzednich latach też tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Powiem tak ceny nh są bardzo dobresmile.gif, ale ja bym ci poradził claasa albo johna albo jedne z najlepszych kombajnów ale patrząc na te tdwie marki kupiłbym claasa wiele ludzi tesz by ci tak powiedziało cena jest szokowa ale claas jest sprawdzoną marką.

nie chce nikoko obrażać ,że jd jest zły ale takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

jak brać to bez ad blue odpowiadam dlaczego system ad blue jest awaryjny i często się zacina przynajmniej jeśli chodzi o scanie . skasowanie błędu i odblokowanie układu w scani kosztuje 200 zł. A ten układ potrafi się zaciąć nawet 2 razy w miesiącu

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A właśnie :) Mój kumpel ma firmę transportową. Ma 6 Scanii z AdBlue to mówi że w 5 to nie działa. Coś tam pogrzebali i jeżdżą bez tego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No właśnie też nie mam przekonania do tego blue, no i 10 tysi więcej. Muszę zrobić ok 1000 mtg aby rużnica w teoretycznie mniejszym spalaniu się wróciła no i okres tych 11 miesięcy jak kombajn stoi to nie jestem pewny co z tym mocznikiem się zrobi skoro jest stabilny od 35 do -11 stopni a gdy w zimie postoi to czy nie wytrąci się osad i szlak wszystkiego nie trafi :blink:

 

Chyba że po gwarancji ktoś byłby w stanie mi go wymontować to teoretycznie byłby to lepszy silnik od starego na zaworze EGR, gdyż nasze paliwo nie jest za dobre i ma sporo siarki i taki zawór potrafi się zaciąć miałem przykre doświadczenia w berlingo hdi ale sam w garażu to opanowałem i zostało 700 w kieszeni :D

 

Albo ciekawe jak by wody zamiast blue lać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj