Agrotron155

Deutz-Fahr 6040 vs FEndt 5180 E vs New Holland TC 5070

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrotron155    62

Ja z ojcem stoimy przed wyborem kombajnu i postanowiłem napisać ten temat ponieważ nie mamy jednogłośnego faworyta spośród tej trójki. Bardzo ważna będzie tutaj każda informacja zarówno użytkowników jak i ludzi którzy mieli do czynienia tylko chwilowo z tymi maszynami bądź wiedzą coś na ich temat, z góry dziękuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Widziałem jak leciałem z Zielonej Góry do domu to widziałem New Hollanda TC5040 i TC5070 i zatrzymałem się zapytać jak te kombajny chodzą kombajny są dobre z tego względu do szybkie częściami które można znaleść w każdym sklepie bo firma New Holland rozesłała dużo części po sklepach chociarz cena troche tych części kosztuje wiec bym polecał kombajn New Holland TC5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

NH jest sporo wśród użytkowników AF, fendt'y w większości jeszcze nie pracowały w polu i raczej nikt nie wypowie się za wiele na temat ich pracy (choć pokazy modelu 5220e pokazały, że jest to kombajn warty uwagi), DF-a raczej nikt na af jeszcze nie ma.

 

Pod względem wykonania, jakości pracy i wydajności nie powinny znacznie od siebie odbiegać te kombajny. W tym przypadku wziąłbym pod uwagę osobiste preferencje i detale ułatwiające pracę.

 

Fendt jest nowością na naszym rynku i większość podchodzi do niego nieufnie. Za Fendtem przemawia moim zdaniem dość wygodna obsługa codzienna, łatwy i wygodny dostęp serwisowy (duże klapy, dużo wolnego miejsca wokół, np. silnika), 2 osobne ukłądy hydrauliczne, prosty, większość układów załączana ręcznie, może dziwić brak na standardowym wyposażeniu elementów takich jak czujnik zapełnienia zbiornika, ale to zawsze można dokupić.

 

NH jest najbardziej popularny z tych kombajnów w Polsce, co też jest niewątpliwą zaletą, w przeciwieństwie do fendta, układy ma załączane elektrohydraulicznie. Mi osobiście nie przypadł do gustu.

 

DF z drugiej strony jest z tej trójki chyba najmniej popularny, ale patrząc na specyfikację bardzo wydajny i sądzę, że też wart uwagi, szczególnie ze względu na niezłą cenę i wyposażenie oferowane w standardzie.

 

z tego co wiem, to chyba NH jest najdroższy z tej trójki.

 

Ja do tego zestawienia dołożył bym JD 1470, który jest też bardzo ciekawym kombajnem, w cenie podobnej do powyższych i gdyby nie ograniczenia związane z PROW to na niego bym postawił zamiast Fendta.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

DF ma również załączaną młocarnię heder i wysyp mechanicznie, więc to też świadczy o jego prostocie. Jak dla mnie to jest jego plusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

My bierzemy na PROW na wspólne użytkowanie, i też rozważaliśmy te 3 marki, i jak na razie jesteśmy za Fendt-em, NH jest jednak w naszej opini w pewnych elementach nie zbyt dobrze przemyślany(oczywiście to nasza ocena więc jest właściwe subiektywna :) ), Natomiast Fendt ma prostszą obsługę, 80% elementów kombajnu jest ocynkowanych, i posiada on ramę solidną, za którą pewnie można wyciągać kombajn, i heder akurat 4,2m , a Ten z NH jest trochę za duży jak by gdzieś nie daleko bez wózka skoczyć, i pomieszczenia po bizonie pasują też do Fendta (u nas przynajmniej), DF też wydaje mi się ciekawy natomiast wiem z wiarygodnych źródeł że sprzedaż w naszym kraju jest strasznie mała, DF sprzedał 1/3 tego co zakładał sprzedać w kraju w zeszłym roku (20 zamiast 60 ), więc i z obsługą serwisową (brak praktyki, z resztą mechanik u dilera DF nie popisał się przy mnie znajomością kombajnu więc to już na starcie wprowadza w zastanowienie, rzetelność serwisantów Korbanka była znacznie większa ), natomiast sama maszyna nie budzi zastrzeżeń.

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

co od serwisu to nie ma obawy bo Ci akurat co z nimi nawiązaliśmy współprace to obskakują różne kombajny np. 5485ht czy tez bardzo podobny do 6040 model 5650h który różni sie kabiną, wielkością sit skrzynią i silnikiem tam jeszcze oracuje BF6M1013EC a tu już TCD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jeżeli tak, to nie widzę problemu aby rozważać DF ,myślę że cena będzie w Twoim przypadku miała największe znaczenie, bo parametry są jakby porównywalne, Fendt ma odpowiednią moc w stosunku do swoich osiągów , DF jest dla mnie za mocny i NH też 220 KM, a ja patrząc na to co mamy w kombajnach w naszej okolicy to silnik powyżej 150KM do 200 KM w 5 klawiszowym kombajnie to idealna sprawa, ale jeżeli ktoś ma inne potrzeby (górzysty teren, zbiór kukurydzy, i do tego rozładunki w biegu) to jak najbardziej silnik 220 KM mu odpowiada/ U mnie to po prostu paliwo w powietrze.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

miałem ten sam problem nie cały miesiąc temu :( , ale po cięzkich negocjaciach postawiłem na DF 6040 i pewnie za kilka dni będe miał go juz u siebie w gospodarstwie :) , na co zwracałem uwage , I- to prostota kombajnu ,II-serwis no i cena , akurat ten kombajn przypadł mi do gustu jak na pierwsze spotkanie sie z nim u sprzedawcy.O NH miałem renomę też dobrą do dnia kiedy się bilżej mu przyjrzałem z lupą, krótko -NIE

Fendt- zbyt mało popularny nawet z pod innych barw , zbyt daleki serwis i jego cena , choc maszynka mi sie tez bardzo podobał z prostoty ,

DF-jak dla mnie znany ze starszch modeli które cieszą sie dobra opinią, serwis będe miał bardzo blisko i dobrze mi zany , prostota kombajnu , no i cena tez po negocjaciach w miare przyzwoita ,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

miałem ten sam problem nie cały miesiąc temu :( , ale po cięzkich negocjaciach postawiłem na DF 6040 i pewnie za kilka dni będe miał go juz u siebie w gospodarstwie :) , na co zwracałem uwage , I- to prostota kombajnu ,II-serwis no i cena , akurat ten kombajn przypadł mi do gustu jak na pierwsze spotkanie sie z nim u sprzedawcy.O NH miałem renomę też dobrą do dnia kiedy się bilżej mu przyjrzałem z lupą, krótko -NIE

Fendt- zbyt mało popularny nawet z pod innych barw , zbyt daleki serwis i jego cena , choc maszynka mi sie tez bardzo podobał z prostoty ,

DF-jak dla mnie znany ze starszch modeli które cieszą sie dobra opinią, serwis będe miał bardzo blisko i dobrze mi zany , prostota kombajnu , no i cena tez po negocjaciach w miare przyzwoita ,itd

Przyłączam się do pytania,

PS. Jaką cenę otrzymałeś na Fendt-a ?? I w jakiej kompletacji ?

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

U mnie pracuje poprzednik 5070, a mianowicie TC56. 1700 przepracowanych godzin 5 lat i żadnej powaznej awarii. A nie ma lekko: 150ha zbóż co roku i 150ha kukurydzy. Następny pewnie też będzie NH, tylko jakiś większy. Przy wyborze zwróć też uwagę na obsługę serwisową (odległość, potencjalny czas reakcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

miałem ten sam problem nie cały miesiąc temu :( , ale po cięzkich negocjaciach postawiłem na DF 6040 i pewnie za kilka dni będe miał go juz u siebie w gospodarstwie :) , na co zwracałem uwage , I- to prostota kombajnu ,II-serwis no i cena , akurat ten kombajn przypadł mi do gustu jak na pierwsze spotkanie sie z nim u sprzedawcy.O NH miałem renomę też dobrą do dnia kiedy się bilżej mu przyjrzałem z lupą, krótko -NIE

Fendt- zbyt mało popularny nawet z pod innych barw , zbyt daleki serwis i jego cena , choc maszynka mi sie tez bardzo podobał z prostoty ,

DF-jak dla mnie znany ze starszch modeli które cieszą sie dobra opinią, serwis będe miał bardzo blisko i dobrze mi zany , prostota kombajnu , no i cena tez po negocjaciach w miare przyzwoita ,itd

jak będziesz go miał to wstaw koniecznie zdjęcia:D a po żniwach prosze o relacje jeśli to nie sprawi problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

z korbankami wcale nie rozmawiałem na temat ceny kombajnu, jak wiedziałem że go nie kupie , a im jak sie coś juz tam krzyknie o kupnie to ciągle napierają na zakupu ,

DF 6040 będzie z 4,8 m heder + stól do rzepaku z wągrowca<cena cos ok 15tys>, trzeci siłownik do podnoszenia, pełne oświetlenie i też ma być kamerka cofania zamontowna , ale w pożnijeszym czasie,

cena to ok 360tyś netto + prezent od firmy DF o wartości ok 5tys , co to sam nie wiem jeszcze ,

kombajn jak dobrze pójdzie to bedzie do końca przyszłego tygodnia :)

seriws mam blisko, i znam ze swojego doświadczenia że jest ok ,

opine o maszynce też wystawie po żniwach,

Już Ja sie nie mogę doczekać , a sąsiady jeszcze bardziej, bo sprzedałem Bizona Rekorda i każdy ciekawski co kupie innego :P

Edytowano przez tomek198402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela tematu.W fendzie nie ma nawet ikony od zapełnionego zbiornika na ziarno,siedzenia instruktora,wszystko załączane jest mechanicznie,co wydaje mi się że w pokroju tego kombajnu powinno być w standardzie.W poziomie elektroniki można porównać go do nh tc5040.Może być to dobra alternatywa dla ludzi szukających wydajnego,niezbyt skomplikowanego kombajnu.Z moich obserwacji wynika że do TC5070 bardziej pasuje 5220E.Sam mam hohlanda trochę mniejszego (5050) co prawda nie robiłem nim jeszcze w polu,ale z obserwacji garażowych całkiem przyzwoita maszynka.Wiele ciekawych rozwiązań.Najmniej mogę tobie powiedzieć o DF,i uważam że nikt na AF dużo Tobie o nim nie powie.Z wyglądu ładna maszyna,dość nowoczesna linia chociaż w kabinie wg.mnie troch sztywno. Gdybym stal przed wyborem kombajnu z tych co podałeś wzbral bym hohlanda.

Edytowano przez adrian300895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tc5050 (bez sieczkarni,heder 4m) od innego użytkownika słyszałem że ok.15l/h pracy,wiadomo na dotarciu może troszeczkę więcej spalić.W 5070 spalanie może kształtować się podobnie,lub trochę wyżej (wiadomo,dojdzie sieczkarnia,szerszy heder,inna moc itp..)

Edytowano przez adrian300895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

Z Agromarketu Jaryszki-Kutno , bedzie brany kombajn , a maszynka moja stoi właśnie w Jaryszkach i czeka za stołem do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

aha no to w sumie nie tak daleko:P a jeszcze ogólne pytania jak to jest gdyby zdarzyła się awaria i części byłyby natychmiast potrzebne??

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A ten DF 6040 ma drugi bęben czy separator? I w ogóle co to jest ten separator, bo ja jako wierny użytkownik Bizonów nie wiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

w df to jest dodatkowy bęben zaraz za orzdutnikiem a dokładniej to coś podobnego do APS w claasie a w 6040 tego nie znajziemy

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

I jak kupiłęś któryś ?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj