maciek31

transport prasy kostkującej

Polecane posty

maciek31    0

witam.chce kupić prase kostkującą zetke.mam pytanie jak taką prase przetransportować jeżeli ciągnikiem jast jechać za daleko?czy na zwykłej lawecie jest to możliwe i jak ją załadować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

napisz z kąd do kąd masz to wieź może nie daleko mnie to dam ci namiary do firmy co mają autolawety oni mi przywozili taką prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Widziałem jak wieźli taką prasę na zwykłej lawecie to lewe koło wisiało nad drogą.

mikon71 co w tym dziwnego że kupują takie prasy ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragwaj    0

przecież jeszcze takie prasy produkują.

 

transport - spokojnie na lawete powinno wejść, jak nie to jakoś w poprzek, ci co się tym zajmują to będą umieli to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

da rade na zwykłej lawecie, pamiętaj tylko jedno, że zazwyczaj laweta samochodowa ma 2 metry, a prasa, 2,5. Ja swoją dzisiaj przyprowadziłem ciągnikiem, na szczęście daleko nie było, bo niestety nie mieliśmy koncepcji na załadowanie jej na lawetę którą posiadamy ;/ Na nowe ciężarówki MAN, Scania wchodzi na styk a w starkach niestety muszą być otwarte burty.

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie we wsi handluje prasami to busem ciągnie lawete a prasę wstawia dzwigiem wzdłuż lawety i prawe koło wisi poza lawetą.

 

mikon71 on bardzo dużo sprzedaje tych pras. Prawie codziennie jakąś wiezie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja kiedyś swoją przywiozłem na lawecie ważne żeby laweta miała schowane koła szerokie koło od prasy stało polowe na lawecie a reszta wisiała w powietrzu a wąskie kółko z prawej strony wisiało pod oś podstawiłem klocek pospinałem pasami , dojechałem bez problemu do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

transport swoja drogą

ale znajdzie mi ludzie dekli co bedą zbierac te snopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam. Wypożycz autolawete wyjdzie najpraktyczniej ale małe kolo będzie wystawało do osi jezdni tak jak napisał Grzesiek, myśmy tak wieźli swoją za Warszawę czyli ok 450km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

transport swoja drogą

ale znajdzie mi ludzie dekli co bedą zbierac te snopki

Czy ty nie jarzysz że specyfikacja niektórych gospodarstw pozwala tylko na taką prasę a może przygotowuje siano na handel do stajni to tam tylko kostka więc się głupkowato nie dziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

niestety nie każda obora nadaje się do balotów i nie każdemu to odpowiada. Więc kolega który obraża tych co maja kostkę niech się zastanowi, albo po prostu nie wypowiada się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

Też tak myśle.wiem że okrągłe są wygodniejsze,ale w moich budynkach lepiej sprawdza sie kostka a poza tym mam piec na słome właśnie na kostki.dziekuje wszystkim za opinie i rady

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

my naszą ok 60 km ciągnliśmy za iveciem niepamiętam jaki model ale mały do 3,5 tony kumpel ma to nam pojechał chcieliśmy wjeżdzac na góre ale lepiej było za zaczep tylko nie mozna za szybko jechać 60 km/h max bo sie troche na boki na zakrętach wykłada a srednio to 40 - 50 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj