Skocz do zawartości
maciek31

transport prasy kostkującej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek31    0

witam.chce kupić prase kostkującą zetke.mam pytanie jak taką prase przetransportować jeżeli ciągnikiem jast jechać za daleko?czy na zwykłej lawecie jest to możliwe i jak ją załadować?

Mariusz15    1

napisz z kąd do kąd masz to wieź może nie daleko mnie to dam ci namiary do firmy co mają autolawety oni mi przywozili taką prase

Wiadomość z agroFakt.pl

nasil90    94

Widziałem jak wieźli taką prasę na zwykłej lawecie to lewe koło wisiało nad drogą.

mikon71 co w tym dziwnego że kupują takie prasy ?

paragwaj    0

przecież jeszcze takie prasy produkują.

transport - spokojnie na lawete powinno wejść, jak nie to jakoś w poprzek, ci co się tym zajmują to będą umieli to zrobić.

MichalP    12

da rade na zwykłej lawecie, pamiętaj tylko jedno, że zazwyczaj laweta samochodowa ma 2 metry, a prasa, 2,5. Ja swoją dzisiaj przyprowadziłem ciągnikiem, na szczęście daleko nie było, bo niestety nie mieliśmy koncepcji na załadowanie jej na lawetę którą posiadamy ;/ Na nowe ciężarówki MAN, Scania wchodzi na styk a w starkach niestety muszą być otwarte burty.

Edytowano przez MichalP

Daro20    9

U mnie we wsi handluje prasami to busem ciągnie lawete a prasę wstawia dzwigiem wzdłuż lawety i prawe koło wisi poza lawetą.

mikon71 on bardzo dużo sprzedaje tych pras. Prawie codziennie jakąś wiezie <_<

witam ja kiedyś swoją przywiozłem na lawecie ważne żeby laweta miała schowane koła szerokie koło od prasy stało polowe na lawecie a reszta wisiała w powietrzu a wąskie kółko z prawej strony wisiało pod oś podstawiłem klocek pospinałem pasami , dojechałem bez problemu do domu :)

mikon71    6

transport swoja drogą

ale znajdzie mi ludzie dekli co bedą zbierac te snopki

endrju00711    11

Witam. Wypożycz autolawete wyjdzie najpraktyczniej ale małe kolo będzie wystawało do osi jezdni tak jak napisał Grzesiek, myśmy tak wieźli swoją za Warszawę czyli ok 450km.

janusz20    105

transport swoja drogą

ale znajdzie mi ludzie dekli co bedą zbierac te snopki

Czy ty nie jarzysz że specyfikacja niektórych gospodarstw pozwala tylko na taką prasę a może przygotowuje siano na handel do stajni to tam tylko kostka więc się głupkowato nie dziw.

MichalP    12

niestety nie każda obora nadaje się do balotów i nie każdemu to odpowiada. Więc kolega który obraża tych co maja kostkę niech się zastanowi, albo po prostu nie wypowiada się.

maciek31    0

Też tak myśle.wiem że okrągłe są wygodniejsze,ale w moich budynkach lepiej sprawdza sie kostka a poza tym mam piec na słome właśnie na kostki.dziekuje wszystkim za opinie i rady

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

szymon09875    107

my naszą ok 60 km ciągnliśmy za iveciem niepamiętam jaki model ale mały do 3,5 tony kumpel ma to nam pojechał chcieliśmy wjeżdzac na góre ale lepiej było za zaczep tylko nie mozna za szybko jechać 60 km/h max bo sie troche na boki na zakrętach wykłada a srednio to 40 - 50 km/h

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy