Skocz do zawartości
maciek31

transport prasy kostkującej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Transport
maciek31    0

witam.chce kupić prase kostkującą zetke.mam pytanie jak taką prase przetransportować jeżeli ciągnikiem jast jechać za daleko?czy na zwykłej lawecie jest to możliwe i jak ją załadować?

Mariusz15    1

napisz z kąd do kąd masz to wieź może nie daleko mnie to dam ci namiary do firmy co mają autolawety oni mi przywozili taką prase

Wiadomość z agroFakt.pl

nasil90    96

Widziałem jak wieźli taką prasę na zwykłej lawecie to lewe koło wisiało nad drogą.

mikon71 co w tym dziwnego że kupują takie prasy ?

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

paragwaj    0

przecież jeszcze takie prasy produkują.

transport - spokojnie na lawete powinno wejść, jak nie to jakoś w poprzek, ci co się tym zajmują to będą umieli to zrobić.

MichalP    13

da rade na zwykłej lawecie, pamiętaj tylko jedno, że zazwyczaj laweta samochodowa ma 2 metry, a prasa, 2,5. Ja swoją dzisiaj przyprowadziłem ciągnikiem, na szczęście daleko nie było, bo niestety nie mieliśmy koncepcji na załadowanie jej na lawetę którą posiadamy ;/ Na nowe ciężarówki MAN, Scania wchodzi na styk a w starkach niestety muszą być otwarte burty.

Edytowano przez MichalP

Daro20    12

U mnie we wsi handluje prasami to busem ciągnie lawete a prasę wstawia dzwigiem wzdłuż lawety i prawe koło wisi poza lawetą.

mikon71 on bardzo dużo sprzedaje tych pras. Prawie codziennie jakąś wiezie <_<

witam ja kiedyś swoją przywiozłem na lawecie ważne żeby laweta miała schowane koła szerokie koło od prasy stało polowe na lawecie a reszta wisiała w powietrzu a wąskie kółko z prawej strony wisiało pod oś podstawiłem klocek pospinałem pasami , dojechałem bez problemu do domu :)

endrju00711    11

Witam. Wypożycz autolawete wyjdzie najpraktyczniej ale małe kolo będzie wystawało do osi jezdni tak jak napisał Grzesiek, myśmy tak wieźli swoją za Warszawę czyli ok 450km.

janusz20    105

transport swoja drogą

ale znajdzie mi ludzie dekli co bedą zbierac te snopki

Czy ty nie jarzysz że specyfikacja niektórych gospodarstw pozwala tylko na taką prasę a może przygotowuje siano na handel do stajni to tam tylko kostka więc się głupkowato nie dziw.

MichalP    13

niestety nie każda obora nadaje się do balotów i nie każdemu to odpowiada. Więc kolega który obraża tych co maja kostkę niech się zastanowi, albo po prostu nie wypowiada się.

maciek31    0

Też tak myśle.wiem że okrągłe są wygodniejsze,ale w moich budynkach lepiej sprawdza sie kostka a poza tym mam piec na słome właśnie na kostki.dziekuje wszystkim za opinie i rady

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

szymon09875    165

my naszą ok 60 km ciągnliśmy za iveciem niepamiętam jaki model ale mały do 3,5 tony kumpel ma to nam pojechał chcieliśmy wjeżdzac na góre ale lepiej było za zaczep tylko nie mozna za szybko jechać 60 km/h max bo sie troche na boki na zakrętach wykłada a srednio to 40 - 50 km/h

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1q2w3e4r
      Witam

Od razu napiszę, że ja tej prasy wcześniej nie użytkowałem. Na pewno była już naprawiana i rozbierany był wałek z aparatami. Może jest zrobiony jakiś błąd w składaniu.

1. Dziwnie zachowuje się sznurek i według mnie nie powinien tak skakać ponieważ czasami łapie za kalamitkę. Tutaj filmik, który pokazuje problem: https://www.youtube.com/watch?v=hYURapRVbcg
      Z tego co wiem to na innych prasach są po bokach tzw. tarki żeby podczas ubijania słoma się nie wracała i chyba to jest przyczyną? W tej prasie ich nie ma, nie ma też otworów na ich montaż więc tak jakby ich oryginalnie nie było. Może trzeba je jednak zamontować żeby problem znikł? Też tak macie w tym modelu?

2. Na końcu filmu z pkt1, na lewym aparacie jeden koniec sznurka uciekł z supła na palcu co spowodowało, że sznurek nie schodził z palca dlatego został ręcznie ściągnięty bo zawiązało by na nim kolejny supeł. Przyczyną jest chyba ten skaczący sznurek ale nie jestem pewny.

3. Czasami jest tak, że na lewym aparacie supeł na palcu robi bardzo wysoko (może mieć to wpływ ten skaczący sznurek) co powoduje, że na prawym palcu już go nie ma, a na lewym ciężko schodzi i dopiero kończy go zaciągać.

4. Czy supeł robi dobrze? Czy te ucięte końce nie powinny być równo? Też tak u Was jest w tym modelu?

5. Czasami się zdarza, że sznurek przeskoczy ze swojego miejsca (oznaczenie nr. 2 na zdjęciu) wtedy zawsze przepuszcza bo nie ma jednego końca sznurka w suple. Może mieć to związek z pkt1.

6. Czy u Was też jest tak brudno na stole? Przed wyjechaniem w pole było wszystko wyczyszczone, bardzo szybko się zbiera tutaj słoma i kurz. Co powoduje, że kurz miesza się ze smarem i bardzo niekorzystnie wpływa na nasmarowane tryby. Też tak macie? nie powinno być jakiegoś zabezpieczenia przed tym, którego tutaj nie ma? Przez to w suple zdarza się czasami kawałek słomy.

7. Jaki używacie sznurek do tej prasy?

8. Będę wdzięczny gdyby ktoś nagrał filmik z pracy aparatów w swojej sprawnej prasie ap12k.

Pozdrawiam
    • Przez CLAAS-ROLLANT24H
      SKUP Pras Kostkujących.
      Wszystkie Modele.
      Welger AP:41,42,45,52,53,61,400,430
      Claas Markant:40,41,50,51,52,55,60,65;Constant
      John Deere:330,332,336,342,346,339,349,359,456,459
      Deutz Fahr HD:300,320,360,400,440,460,490,560
      Rivierre Casalis KR40TS,RC42,RC45,KR49
      MF 
      New Holland 
      i inne

również uszkodzone.

Płatne Gotówką.
      Szybki Odbiór na terenie całego kraju.

Proszę o przesyłanie ofert za pośrednictwem portalu Agrofoto oraz telefonicznie 500-575-887 

• Przez Paatryk12dsa
      Witam wszystkich, jaką polecacie prasę do ciągnika 100km? Rolująca lub kostkującą najlepiej w okolicach 10 tys. Ciągnik miałby z nią pracować na górzystych terenach.
    • Przez zetorki12
      Prasowanie w moim wydaniu.
      video0003.3gp
    • Przez GBartek
      Witam.
      Mam problem jak w temacie.
      Wie ktoś jakie wymiary ma podajnik/drabinka/sanki do kostek do prasy Sipma z224 ?
      Chciałbym kupić jednak nie mam pewności czy dam radę przewieść do VW Transporterem T5
      Z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.