bartek0909

jaki kombajn na 7 ha

Polecane posty

Szuma    13

najlepiej uslugowy kombajn:)


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeśli cię stać na jego utrzymanie to kupuj. Ja mam nie wiele więcej areału i mam bizona tylko, że ja go nie kupowałem tylko dziadek i wszystko fajnie bo kiedy chcę to jadę w pole ale jak się coś zepsuje to płace tyle co bym sobie usługę zamówił albo więcej. Także decyzja należy do ciebie ale zastanów się dobrze czy jest ci on potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Ja bym radził classa Europe lub coś nowszego podobnej szerokości przez dzień spokojnie wykosisz te swoje hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

tu nasuwa się pytanie czy kolega sie utrzymuje z rolznictwa czy moze ma tylko 7ha i ogromna firme ktora zarabia tyle ze moze sobie kupic nowego lexiona i swoje 7 ha zrobic za 3 godziny a reszte latac po zarobkach, ale gdyby to bylo tylko na wlasny uzytek to zaden kombajn sie nie zwroci na takim areale.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ja uważam że Claas Compact 30 absolutnie wystarczy jak jeszcze takiego gdzieś trafisz. ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Dokładnie koledzy maja racje ,bardziej opłacalne wydaje się wynajęcie kombajnu.Kiedy obrabialiśmy 80 ha to mieliśmy dwa kombajny ale jak zostały nam teraz 8ha to sprzedaliśmy wolimy kogoś wynająć niż trzymać kombajn na taki areał.Chyba że rocznie nakosisz na usługach 100 godzin :lol:

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A co na tych 7ha uprawiasz?

Malinę, porzeczkę, zioła, truskawkę, marchew, cebulę, szparagi, pomidory, brukselkę?

 

Bo doprawdy nie wiem co Ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

A może zaufasz polskiej marce i wybierzesz Bizonka? Nie byłoby żadnego problemu z częściami chociaż... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Jak masz kase to kup :P U mnie to nawet i na mniejsze areały mają takie sprzęty :)

Może jakiegoś claasa corsara czy consula... Polecam marke od 19lat mnie nie zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Daj sobie spokój z jakimś zabytkowym kombajnem, więcej będziesz go naprawiał niż kosił.

Lepiej wynająć kombajn, czekać w cieniu pod przyczepą na wysyp, zapłacić za usługę i mieć święty spokój :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

bartek45 bizona na taki areał ? hahaha człowieku pomyśl troche... Po co mu taki kombajn na taki areał ? Ja bym także polecił Claasa consula. U mnie pracuje już 12 lat i nie narzekam na niego, a z częściami to nie ma problemu i ich jakość jest lepsza niż tych do bizona ;) Pod warunkiem że nie kupujesz jakichś podróbek. Ja jak go kupowałem to obrabiał u mnie jakieś 7-8ha i troche u wujka. Teraz obrabia u mnie 15ha i troche u wujka. Zrobisz jak zechcesz ale jak to mówią: "umiesz liczyć, licz na siebie". Takiego consula to można za jakieś 15 tys zł kupić w dobrym stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamills10    0

kup claasa protectora albo mercatora ponieważ mój wuj ma protectora i ok. 9ha

cena od 15.000PLN do 20.000PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Do zabytku np classa to na części nie trzeba długo czekać jak w mojej europie wialnia się urwała to poszliśmy do znajomego stolarza i zrobił wszystkie drewienka od ręki tak więc koszt naprawy znikomy. Prz zakupie takiego statku trzeba największą uwagę zwracać na silnik żeby nie był zajeżdżony.

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

po żniwach sprzedaje swojego massey fergusona 87(stan bdb sieczkarnia , silnik perkins igła ponad połowa pasów po wymianie) kosi u mnie 18ha cena koło 10tys do uzgodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Jak masz kase to kupuj. Przynajmniej jestes od nikogo nie zalezny i wyjezdzasz kosic kiedy ci pasuje. Ja moge ci swojego John Deera 330 sprzedac po zniwach. Maszyna zadbana w bardzo dobrym stanie. Jak chcesz odezwij sie na PW


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Na 7 ha to lepiej nie kupuj kombajnu. Wydasz na zakup, naprawy będziesz musiał wykonywać bo wiadomo ze nie będzie idealny , a w dodatku jak sam wiesz na wodę to on nie chodzi :D. Sam mam Bizona z 86r to wiem co roku jakąś drobną naprawę trzeba wykonać, a tak to umawiasz się na usługę i nic cię nie obchodzi czy się komuś popsuje czy nie. Masz święty spokój chyba, że u ciebie jest tak jak u mnie nikt nie chce jechać bo w sumie nie ma czym, na mojej wsi najmłodszy kombajn jest z 86r mój i jeszcze jeden Class.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio16    0

jeśli umie dobrze kosić to nawet na 1ha można mieć kombajn ^^ ja mam 50ha i obrabiam to bizonem w tydzień a potem 2-3 tygodnie na usługach po 8h dziennie i kasy tyle natrzepie że hej nie wiem jak u niego z usługami ale u nas w tamtym roku tylko ja jeździłem po usługach i taki jeden koleś to do mnie kolejki od 6 rano stały żeby pierwszym być więc jeśli jest u was duży popyt na usługi a mało kombajnów i masz kase to zainwestuj w bizona ale patrz czy ma dobry silnik i sita bo ludzie dużo też patrzą na czystość zboża po młocce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ale jak masz swoj kombajn To u siebie skosisz kiedy chcesz i potem mozesz na usługe jechac. Wiadomo ze kombajny w takich cenach sa juz troszke zuzyte ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz cos w miare dobrym stanie. Grun to dobrze przegladnac maszyne przed zniwami zeby zminimalizowac jakas niespodzianke w polu


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj