bartek0909

jaki kombajn na 7 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasiu66    17

Jeśli cię stać na jego utrzymanie to kupuj. Ja mam nie wiele więcej areału i mam bizona tylko, że ja go nie kupowałem tylko dziadek i wszystko fajnie bo kiedy chcę to jadę w pole ale jak się coś zepsuje to płace tyle co bym sobie usługę zamówił albo więcej. Także decyzja należy do ciebie ale zastanów się dobrze czy jest ci on potrzebny.

Wiadomość z agroFakt.pl

Z7245    10

Ja bym radził classa Europe lub coś nowszego podobnej szerokości przez dzień spokojnie wykosisz te swoje hektary

Szuma    12

tu nasuwa się pytanie czy kolega sie utrzymuje z rolznictwa czy moze ma tylko 7ha i ogromna firme ktora zarabia tyle ze moze sobie kupic nowego lexiona i swoje 7 ha zrobic za 3 godziny a reszte latac po zarobkach, ale gdyby to bylo tylko na wlasny uzytek to zaden kombajn sie nie zwroci na takim areale.

"Siła w jedności, jedność w wierzę"

bobcat2250    357

Ja uważam że Claas Compact 30 absolutnie wystarczy jak jeszcze takiego gdzieś trafisz. ;)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

kostekk1990    0

Dokładnie koledzy maja racje ,bardziej opłacalne wydaje się wynajęcie kombajnu.Kiedy obrabialiśmy 80 ha to mieliśmy dwa kombajny ale jak zostały nam teraz 8ha to sprzedaliśmy wolimy kogoś wynająć niż trzymać kombajn na taki areał.Chyba że rocznie nakosisz na usługach 100 godzin :lol:

Edytowano przez kostekk1990

jankris    10

A co na tych 7ha uprawiasz?

Malinę, porzeczkę, zioła, truskawkę, marchew, cebulę, szparagi, pomidory, brukselkę?

Bo doprawdy nie wiem co Ci doradzić.

bartek45    17

A może zaufasz polskiej marce i wybierzesz Bizonka? Nie byłoby żadnego problemu z częściami chociaż... ;)

mister    46

Jak masz kase to kup :P U mnie to nawet i na mniejsze areały mają takie sprzęty :)

Może jakiegoś claasa corsara czy consula... Polecam marke od 19lat mnie nie zawodzi.

jendrek    121

Daj sobie spokój z jakimś zabytkowym kombajnem, więcej będziesz go naprawiał niż kosił.

Lepiej wynająć kombajn, czekać w cieniu pod przyczepą na wysyp, zapłacić za usługę i mieć święty spokój :P:D

rafal4610    63

bartek45 bizona na taki areał ? hahaha człowieku pomyśl troche... Po co mu taki kombajn na taki areał ? Ja bym także polecił Claasa consula. U mnie pracuje już 12 lat i nie narzekam na niego, a z częściami to nie ma problemu i ich jakość jest lepsza niż tych do bizona ;) Pod warunkiem że nie kupujesz jakichś podróbek. Ja jak go kupowałem to obrabiał u mnie jakieś 7-8ha i troche u wujka. Teraz obrabia u mnie 15ha i troche u wujka. Zrobisz jak zechcesz ale jak to mówią: "umiesz liczyć, licz na siebie". Takiego consula to można za jakieś 15 tys zł kupić w dobrym stanie ;)

Z7245    10

Do zabytku np classa to na części nie trzeba długo czekać jak w mojej europie wialnia się urwała to poszliśmy do znajomego stolarza i zrobił wszystkie drewienka od ręki tak więc koszt naprawy znikomy. Prz zakupie takiego statku trzeba największą uwagę zwracać na silnik żeby nie był zajeżdżony.

Edytowano przez Z7245

ovi    48

po żniwach sprzedaje swojego massey fergusona 87(stan bdb sieczkarnia , silnik perkins igła ponad połowa pasów po wymianie) kosi u mnie 18ha cena koło 10tys do uzgodnienia.

astrzak    16

Jak masz kase to kupuj. Przynajmniej jestes od nikogo nie zalezny i wyjezdzasz kosic kiedy ci pasuje. Ja moge ci swojego John Deera 330 sprzedac po zniwach. Maszyna zadbana w bardzo dobrym stanie. Jak chcesz odezwij sie na PW

Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Lukasz12a    2

Na 7 ha to lepiej nie kupuj kombajnu. Wydasz na zakup, naprawy będziesz musiał wykonywać bo wiadomo ze nie będzie idealny , a w dodatku jak sam wiesz na wodę to on nie chodzi :D. Sam mam Bizona z 86r to wiem co roku jakąś drobną naprawę trzeba wykonać, a tak to umawiasz się na usługę i nic cię nie obchodzi czy się komuś popsuje czy nie. Masz święty spokój chyba, że u ciebie jest tak jak u mnie nikt nie chce jechać bo w sumie nie ma czym, na mojej wsi najmłodszy kombajn jest z 86r mój i jeszcze jeden Class.

Kondzio16    0

jeśli umie dobrze kosić to nawet na 1ha można mieć kombajn ^^ ja mam 50ha i obrabiam to bizonem w tydzień a potem 2-3 tygodnie na usługach po 8h dziennie i kasy tyle natrzepie że hej nie wiem jak u niego z usługami ale u nas w tamtym roku tylko ja jeździłem po usługach i taki jeden koleś to do mnie kolejki od 6 rano stały żeby pierwszym być więc jeśli jest u was duży popyt na usługi a mało kombajnów i masz kase to zainwestuj w bizona ale patrz czy ma dobry silnik i sita bo ludzie dużo też patrzą na czystość zboża po młocce

astrzak    16

Ale jak masz swoj kombajn To u siebie skosisz kiedy chcesz i potem mozesz na usługe jechac. Wiadomo ze kombajny w takich cenach sa juz troszke zuzyte ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz cos w miare dobrym stanie. Grun to dobrze przegladnac maszyne przed zniwami zeby zminimalizowac jakas niespodzianke w polu

Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michu20
      witam jestem na etapie kupna używanego kombajnu średniej wielkości typu John Deere t650 lub Claas lexion 550 rocznikowo od 2005 w górę może się ktoś wypowie na temat tych kombajnów jakieś plusy minusy a może jakaś inna propozycja dobrego kombajnu środki jakie chce przeznaczyć na kombajn to 400 tyś netto
    • Przez Claus
      Konieczne jest określenie, który kombajn kupić. Dlatego chcę zapytać tych, którzy pracowali przy takich kombajnach. Jakie są ich zalety i wady? Jaka jest wydajność?Czy IHC531 ma drugi bęben (podobny do zdjęcia)?

• Przez acmt
      Przede wszystkim witam wszystkich.

Chcę kupić mały kombajn do 15 tysięcy.

Heder maksymalnie 3 metry ale raczej nie mniejszy jak 2,4

Dobrze by było gdyby był w miarę lekki (myślę, że 4 do 6 ton)

Od razu wyjaśnię czemu ma być lekki - po ostatnich deszczach żaden bizon nie mógł nigdzie wjechać, dopiero z sąsiedniej wsi przyjechał mały john deere i w miarę sobie dał rade.

A ma być mały bo u nas są małe kawałki pól - maksymalne to chyba lekko ponad hektar mają więc duży kombajn nie ma sensu.
      Fajnie by było gdyby posiadał wspomaganie kierownicy, i jakieś tam przyspieszacze/spowalniacze (na których się nie znam)
      Musi posiadać sieczkarnie.

Rocznie będzie młócił około 20 ha.

Podsumowanie:
      1. Mały
      2. Lekki
      3. Heder maks 3 m
      4. Sieczkarnia
      5. Na około 20 ha rocznie
      6. Od razu mówię, że nie mogę za wiele do tej sumy dołożyć, więc proszę tego nie sugerować.

Czytałem już inne podobne tematy na forum i przeglądałem też aukcje internetowe, i mam listę paru kombajnów, które spełniają moje warunki:(myślę, że je spełniają bo nie zawsze wszystkie informacje są podane na aukcji)

- Volvo np. s800 (nie polecacie), s830 (polecacie)

- John Deere 330

- Claas np. Columbus (to chyba za stary model), Mercator (najczęściej polecacie 60), Compact (najczęściej polecana jest 30), Consul, Comet (waski heder), Protector

Claas'y są ogólnie drogie, więc pewnie ciężko znaleźć dobry model w moim przedziale cenowym. Ogłoszeń z John'em Deere jest mało, więc chyba najłatwiej o Volvo s830.
      Ale może warto zwrócić uwagę jeszcze na jakąś inną markę, lub model??

Ostatnie pytanie, czy Waszym zdaniem warto kupować kombajn zimą? Myślę, że ceny mogą być niższe (ale pewnie jest również mniej ogłoszeń) – sprawdzania nie biorę pod uwagę bo np. u handlarza i tak nie ma takiej możliwości.

Niektórym radzicie rozglądnąć się jakie bizony się w okolicy, mieszkam na pograniczu Świętokrzyskiego z Podkarpackim a w mojej wsi i okolicach jest:
      - jeden Bizon zo56
      - jeden John Deere (nie wiem jaki model)
      - jeden New Holland
      - dwa Claas’y
      - jeden Fahr
      - i jeszcze 4 jakieś cuda, nie wiem nawet co to za marki, bo albo nie ma napisu, albo co najwyżej można to nazwać składakiem

Co do części od ręki to nie ma raczej do żadnej marki, ale każdy jakoś sobie radzi.

P.s. Proszę nie polecać mi Vistuli bo jak to u nas mówią „Wykosi, wymłóci i chłopa wywróci.”

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, jaki kombajn kupić za 25000zł? Zastanawiałem się nad Fortschritt E-514 ale czy warto? 
    • Przez przemob1234
      Zastanawiam się nad kupnem kombajnu Sampo. Czy są tu jacyś użytkownicy tych kombajnów?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.