Krzysztof96

Czy poradzi??

Polecane posty

Krzysztof96    0

Posiadam ciągnik Renault 113.14 o mocy 103 km.

Trafiła mi się oferta kupna pługu obrotowego, 4 skibowego o odkładniach 45 cm.

Łącznie będzie brał 180 cm.

Mam duże obawy czy mój ciągnik da radę sobie z takim pługiem.

Jakie są wasze opinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Jakiej klasy masz ziemię i ukształtowanie terenu?

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof96    0

Klasa ziemi to tak na przedziale V i VI, a na ogół wszędzie jest równo, tylko jest ok. 4 ha na takiej większej górce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof96    0

No niby tak, ale chcę wiedziec. Bo jeśli nie da rady to lepiej poszukac z odkładniami po 40 cm.

Czekam na kolejne opinie i przykłady z jakimi pługami jeździcie i jaką moc macie w ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

no a jaką masz możliwość regulacji szrokośći? Bo jak ci nie weźmie te 180cm to wtedy sobie zmniejszysz po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahu    0

Na lekkich ziemiach da radę. Na ciężkich już może być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

4x 40 to max na 100 koni, licz się z tym że na zimę trzeba zaorać głębiej, w podkładce ciagnął by te 4x45 ale na zimę nie! te 20cm to jest jednak różnica, chyba że na TUZIE zepchasz trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

obrotówka 4x40 to i tak za dużo na ciągnik 100 KM ale jeszcze dopuszczalne. 4x45 zapomnij. kolega ma taki przy NH 130KM i jakoś super lekko nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof96    0

Zastanawiam się też nad tym czy go czasem nie kupic i wtedy odkręcic ostatnią odkładnię.

Zależy mi na szerokich odkładniach, ponieważ mój ciągnik ma bardzo szerokie koła z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

jak 65cm miesci sie w 50zm???


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

15 idzie po zaoranym :D ja próbowałem do swojego belarusa 1025 ( 105 koni) 4 obrotówki z agromaszu i z ciągnięciem nie miał większego kłopotu, dużo zależy od odkładnic i ich długości bo im dłuższe blachy tym większy opór i tym większa moc jest potrzebna do ściagnięcia

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

jak 65cm miesci sie w 50zm???

Taki urok opon radjalnych i małej ilosci powietrza w oponach, poprostu opona sie układa według bruzdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kolego to mi się wydaje że w radialnych jak mało powietrza to powinny ci się jeszcze bardziej rozejść i jeszcze bardziej iść po zaoranym. bo nie wierzę że 15 cm ci się ścisną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

niepowiem ze nieidzie opona po zaoranym ale tego niewidac bo skiba zarzuci a od strony wewnetrznej to opona sie ugina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

jezeli od wewnetrznaj strony sie ugina nie jesy zbyt komfortowa praca, trzaba korygpwac caly czas kierownica, a jak sie miesci w bruzdzie to sie jedzie bez trzymanki.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj