czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

ENDURAK91    22

ja mam zetora proxime plus 95 (100) i case jx 60 co do jednostek napędowych to nie bede ich porównywał poniweaż inna moc ale swoje spostrzeżęnia co do tych maszyn moge wam przekazać :D

 

proxima plus :

+ wzmacniacz mometu jedniostopniowy bardzo przydatna rzecz przy pracach polowych zwłaszcz cieżkich

+ właczanie wom przyciskiem na słupku kabiny

+ hamulce na 4 koła (ale to proxime 85 chyba opcja)

+ cieżki 4200kg w podstawie

+ hydrauliczne gniazdo wolnego powrotu oleju potrzebne np. przy silnikach hydraulicznych

+ łatwa obsługa eksploatacyjna

+ mocne oświetlenie robocze

+ duży prześwit

+ mocny, prosty i bezawaryjny silnik, spalanie w cieżkich pracach jak w każdym ciągników myśle żę podobne co case ponieważ ma troche mniejszą pojemność

 

-wlew paliwa

- siłowniki w dzwiach i tylnej szybie

- średnia spasowanie elementów w kabinie

- cieżko pracuje dzwignia biegów

- mała precyzja podnośnika

- duży promień skrętu

- marka opon mitas :(

 

case jx:

+ płynna praca dzwigni zmiany biegów

+ wydatek pompy hydraulicznej 62 l/min

+ kabina lepiej wykończona

+ funkcja szybkiego podnoszenia i opuszczania ramion podnośnika

+ cicha praca silnika mały poziom hałasu w kabine

+ kpl. zaczepów w standardzie i o bciążników na przodzie

+ dobre sterowanie podnośnikiem

+ wydajny nawiew

 

- dostep do wlewu oleju do podnośnika

- zmiana predkości wom

- umieszczanie tłumika ;[ w proximie jest przy słupku kabiny

- wom przełaczany dzwignią

- mała masa

- sztywny wentylator szkoda żę nie wiskozie

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@qazi-podając w gramach to o czym myślałem(podając w gramach chyba oczywiste),a rzeczywistą różnicę w czym podałem(około litra)-nie czepiaj się drobiazgów-zapytasz litra na ile lub co-chyba że nie na 100 kilometrów.

@ENDURAK91-hamulce na 4koła wymagane przy skrzyni 40 na godzinę w zetorze jak i w case czy nh-tyle że już przy td80d to był standard,jak i szerokie radialne gumy,a waga też dużo ponad 4 tony,skręt(promień zawracania)w td lepszy przy szerszych gumach jak zetor-pewnie jest to powodowane kątem zwrotnicy-koło się pochyla,bo rozstaw osi jednakowy.

nie wiem skąd się wzięło że zetor jest cięższy-kilogramy chyba nie są w innych normach-bo waga prawie jednakowa.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przemek to że wydaje ci się stabilniejszy to masz racje tylko ci się wydaje. Zobacz ile waży proxa a ile td czy tam case przy moim agregacie i przy moich górach to moge o flache się założyć że będziesz skręcał hamulcami. A posłuchaj jak ci napisze ze mi spali 10-11 litrów na ha w pługu 4*35 to mi uwierzysz ? Nie ? To po co się pytasz. Masz zakodowane w tym swoim ,,komputerku'' Zetor dużo pali więc mój post i tak nie zmieni twoich przekonań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

tak zgadzam sie case i zetor mają hamulce na 4 koła ale różnica jest taka że zetor ma hydrauliczny układ hamulcowy przedniej osi a wcase jest to rozwiązane tak że przednia oś hamuje napędem przedniej osi podczas hamowania w łacza sie przedni napęd i dlatego wtedy wydaje taki wyjący dzwiek .

 

przejedz sie tymi ciągnikami nawet z niewielką predkością to natychmiast zauważysz różnice na kożyść proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

endurak a teraz wom też w JX ma być przez przycisk:) wkurza wajchowanie :/ szkoda że jak kupowałem nie było ani EH ani WOM przez przycisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

gdzie słyszałeś o tym wom? ja kupiłem case kilka tygodni temu i ma normalnie tą dzwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@endurak91-td80 ma hamulce hydrauliczne w przednim moście-nie przez napęd(tylko centralnie nie na każdym kole),podczas hamowania napęd się nie włącza,żadnego pisku czy wycia-twój jest mniejszy,może ciut inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

napewno jest tak w jx 60 70 i wydajemi sie żę w pozostałych modelach też tak jest.

faktem jest że wieksze modele mają oś kat. II i może być to inaczej rozwiązane, bedze w sobote w sitnie to sie poprzyglądam żęby być na 100% pewny jak jest wiec nie bede sie spierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mister zapewniam cię ze u mnie by spalił wiecej a gdybyś czytał moje posty to byś wiedział ze napisałem ze proxa w ciężkiej orce spala mniej o kilka gram ale orka to niewielka częśc prac a w pozostałych td wiele lepszy. jaro nie ma sie co wyśmiewać bo masz u siebie w garażu jeśli takowy posiadasz dwa najbardziej paliwożerne ciągniki i to nie podlega dyskusji i słowami tego nie zmienisz-podam przykład-moj szfagier kupił teraz agrofarma pl a dwóch jego sąsiadów JD 5r są to stu konne maszyny i wiesz jaka jest różnica w spalaniu-około dwóch litrów na każdej mtg na korzyść DF -wiesz to jest przepaść i byłem przy pomiarach bo ci kolesie to fanatycy ciągników i też patrzyli w testy i wiesz co teraz mówią na pytanie jak tam JD -nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

sory endurak źle doczytałem ma być wspomaganie sprzęgła wom i ulepszone hamulce hmm... ciekawe a i w małych JX 60,70 standard ma być TUZ z hakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

nie ma sie co wyśmiewać z prawdy i właśnie po to to pisze bo przyszli nabywcy sie tak nie rozczarowali bo to grube pieniądze a nie jest tak łatwo pozbyć sie maszyny która jest kupiona na prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

wiesmag załączył specyfikacje Case w pdf i odnośnie spalania to jednostkowo wychodzi mu 240g/kWh przy 55,8kW a Zetor Proxima Plus 90 (85) w karcie ma 220 g/kWh przy 60kW podanych w DIN.

 

Jeśli chodzi jeszcze o Proximę Plus to w nowych modelach jest nowy podnośnik który posiada całkiem inną konstrukcję z możliwością regulacji szybkości opuszczania/podnoszenia.

 

Propo wypowiedzi Enduraka i jego minusów :

 

- wlew paliwa

 

faktycznie jest źle rozwiązany, a tym bardziej robi się tragicznie z ładowaczem, trzeba używać lejka

 

- siłowniki w dzwiach i tylnej szybie

 

tutaj powiem tyle, że są one od kilkunastu lat takie same możliwe że zmienili dostawcę, że są takie nie za bardzo

 

- średnia spasowanie elementów w kabinie

 

wszystko zależy od monterów, są modele lepiej i gorzej spasowane

 

- cieżko pracuje dzwignia biegów

 

to co wyżej, mieliśmy jeden model proximy Plus 105, że biegi wchodziły jak masełko a zdarzy się i taki, że trzeba się napocić aby wbić bieg, to zależy od spasowania elementów w skrzyni przez monterów

 

- mała precyzja podnośnika

 

w nowych modelach Proximy Plus jest już nowy podnośnik

 

- duży promień skrętu

 

tak, to prawda ale to jest przód Carraro i jeśli oni tego zmienią to Zetorowi nic do tego

 

- marka opon mitas

 

na opony marki Mitas bym nie narzekał, sprzedajemy jest dobrych kilku lat i nie ma zawiele reklamacji, a stosunek ceny do jakości tych opony wydaje mi się zadowalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@dyczko0-nie wierzę w w to żeby spadli z gramami aż do 220-jak ja kupowałem to w folderach zamieszczali około też 220 a w danych w instrukcji 260(+,-,zależy od modelu),na tym folderze w ogóle by nie pisali-nie wprowadzali by w błąd.

ale mniejsza o to spalanie-to jest jakieś w pobliżu litra-nie aż takie astronomiczne wielkości.a powinni informować w ujednoliconych normach(dotyczy wszystkich)-to by można było porównywać w miarę rozsądnie-podnośnik też różnie podają raz na ramionach,raz na końcówkach,raz na odległości 610mm,a czasami w kiloniutonach-bądź tu mądry-każdy fajnie sobie na miejscu przeliczy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Zetor nie ma hamulcy na 4 koła hydraulicznych tam są zwykłe tarcze na tyle po jednej suchej tarczy na koło oczywiście układ zalany płynem dot 4 i na wale który idzie jako napęd do przednich kół zamontowane są dwie tarcze i zwykłe klocki hamulcowe czyli nie załancza przedniego napędu ale mechanizmy które napędzają przednią oś to tutaj hamują myślę że identycznie ma tan Case i NH odpowiednik a faktycznie np. w DF agorplus jest na 4 koła hamulec i są tarcze na każdym kole w kompieli olejowej ale nie w Zetorze ani TD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tarcza na wale to jest w forterze, proximy maja na każdym kole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

a mi te hamulce w nh czasem potrafia nie odbic ....:)) zetorek nie jest czasem wolniejszy ??

Edytowano przez casejx80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

i tu się @krzysiu myli-zetor ma na każde koło osobno a td ma centralnie w moście w środku,i oba mają je hydrauliczne-czy centralnie,czy osobno na każde koło,praktycznie nie ma większego znaczenia.

powiedzcie jeszcze czy zetor w nowszych modelach poprawił tulejki łączące na wale-dzwonią jak diabli-możesz smarować a po godzinie znowu dzwoni-przecież inne mają na sztywno i jest ok-a ten wiecznie chałasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@danielhaker-nie wiesz jakie tuleje,nie widziałeś,nie znasz budowy a wyśmiewasz(znawca się znalazł)-wał jest łączony na dwóch tulejach wieloklin wsunięte z przodu i tyłu wału i zabezpieczone-połowa tulei na czopie wału a druga na czopie mostu i przystawki-jest tam minimalny luz,aby można wał wyjąć,wał się nawet przesuwa jakiś milimetr i drgania swoje zrobią,smarowane smarem,cisza chwilę po smarowaniu.

jeżeli mamy most z wałkiem atakującym na środku to z powodzeniem może być to na sztywno skręcone-mam tak w td,kioti,koparko-ładowarce.

i właśnie mam td80d-jeszcze nie plus-kto ci naopowiadał że głośno-w zetorze jest głośniej-i oprócz dachu kabina tak samo blaszana,w td lepsza tapicerka i wygłuszenie-myślisz o słupkach w kabinie że nie osłonięte marnej jakości plastykami jak w zetorze,i o pulpicie-przynajmniej w td jest stabilny,nie to co w serii zetor super-jego pulpit naprawdę marny i byle jak zrobiony.w ogóle w tej serii plastyki naprawdę złej jakości-jak chińskie zabawki-dotkniesz i pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesmag-a jak tam lekturka linków które podałem ?-czy w końcu ktoś mi uwierzy że nawet wg.testów stary Zetor nie był paliwożerny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A tak właściwie Jaro jaki masz przebieg w tym zetorku? Bo wszyccy wysmiewaja c 360 a ja ma 2 od nowosci jedna 15 tys mtg a druga prawie 11 tys mtg i tez uwazam ze sa trwale i niezawodne choc wykazuja pewne niedomagania lecz maja juz do tego prawo bo wczesniej byly calkowicie bezawaryjne i co najwazniejsze pala mi malo i jestem zadowolony

 

Co do porownania case jx i proximy to naperawde trudno tu wylonic jednoznacznego faworyta obydwa ciagniki sa popularne a co za tym idzie wielu o nich slyszalo od kolegi kolegi albo wujek slyszal od .... itd itp i wlasnie to jest nieszczescie ( co do konsumpcji paliwka to z kim nie porozmawiasz to nie jest zbyt zadowolony z proximki a jx i jego niebieski odpowiednik zwykle jest chwalony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj