czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

PRZEMEK321    2

olej silnikowy do zetora forterry czyli ten sam silnik co w proximie kosztuje 30zł za litr w serwisie-co tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

silniki iveko mają większe wymagania olejowe-to co nadaje się do NH i case na pewno jest do zetora dobre,również z przekładnią jest tak samo,lecz co jest wystarczające do zetora do tych się nie nadaje.u mnie cena oleju różnych wymagań zbliżona(w hurtowni)

co do ceny części-to filtr hydrauliczny do zetora jest o 1/3 droższy niż do NH td,podobnie jest z powietrznym silnika,oleju silnikowego cena zbliżona.także przeświadczenie że części do zetora są tanie-niestety mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

6 stron bezproduktywnych wypowiedzi, których nawet się nie chce czytać, pisanych przez 90% użytkowników którzy ani jednego ani drugiego ciągnika nigdy nie użytkowali.

 

Nie będę zachwalał jednego ani karcił drugiego bo jako dealer nie mogę tego tu robić na forum, ale napiszę coś ode siebie.

 

Przemek321 : przecież nikt ci nie każe lać do Zetora oleju Aral, chcesz mieć gwarancję przez 18 miesięcy to musisz spełnić jej warunki, jakby olej był i po 100zł to byś musiał go kupić, pozatym przecież Zetor nie posiada rafinerii produkującej olej silnikowy tylko go kupuje od firmy Aral i ta cena to nie jest przecież wymysł Zetora.

A po okresie gwarancji możesz sobie nawet i wlać Superol za 7 złoty jak już jesteś taki skąpy.

 

ChiquitaB : pierwszy przegląd na 100 mth, ok. 900 - 1000 zł, cztery filtry (paliwa, oleju, ukł. kierowniczego, hydrauliki), 8l supertraktoralu i 10l megaturboralu, kilometrówka 60km, i 2 rg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

olej silnikowy do zetora forterry czyli ten sam silnik co w proximie kosztuje 30zł za litr w serwisie-co tanio?

Ile?? :blink:

13-15zł/l kosztuje. Zapraszam do Siedlec. Jak nie wierzycie to możecie zapytać @Lukasza5714. On chyba ostatnio nawet taniej kupił.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

danielhaker : do Zetora są dwa różne oleje SuperTraktoral i Megaturboral jeden po circa 15zł/l a drugi po 30zł/l

Edytowano przez dyczko0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dzięki dyczko0 to przegląd podobnie jak w Case bo płaciliśmy niecałe 900zl bez paru złotych z tym że pierwszy jest przy 50mth a drugi przy 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

i sami widzicie ze koszt utrzymania zetora wcale nie jest niższy od case jak to wielu twierdzi do tego dochodzi większe zużycie paliwa( nie negujcie tego co napisałem bo wiem co mówię) podobne ceny części i mit ze zetor tani w utrzymaniu został obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Przemek321 : czy mógłbyś swoją tezę na temat spalania Case JX 90 i Zetora Proximę Plus 90 poprzeć stosownymi argumentami, wynikami, testami.

 

Czy tak po prostu napisałeś bo coś tam ktoś powiedział.

Ja wiem ile spalają i jak mają się do siebie ale skąd ty masz takie dane ?

 

Ponadto napiszę tylko, że różnice w spalaniu danego ciągnika u różnych klientów różnią się i diametralnie nawet o ponad 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dokładnie spalanie ciężko określić że ty masz tyle drugi tyle. najlepiej gdy ma się oba i tak samo się nimi jeździ bo to jak w osobówkach itd jednemu samochód spali 6l a drugiemu taki sam spali 10. Kolego dyczko0 a dilerem której marki jesteś?? nh case czy zetor jak tych pierwszych to jak wygląda z tym rewersem EH w JX bądź TD który wprowadzono ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

dyczko testami to sie może zajmować top agrar a nie ja-ja pisze to z doświadczen KTÓRE NABYŁEM WE WŁASNYM GOSPODARSTWIE i gospodartwach bliskich kolegów którzy owe maszyny posiadają i w każdej jesnej robocie td,jx są lepsze w spalaniu od zetora proximy o 1-2 litry ale jest wyjątek i to jest ciężka orka ale zaznaczam bardzo ciężka gdzie zetor spalał ciutke mniej ale w ogólnym rozrachunku przy mieszanych pracach td i jx oszczedza na całej dniówce kilka litrów paliwa (10-15) a to dużo i każdy sobie musi odpowiedzieć na pytanie czy go stać czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@dyczko0-podaj jak byś mógł jednostkowe spalanie i tej i tej marki-ale z instrukcji,na folderach są niewiarygodne(zaniżone,ale to raczej u większości).

ja użytkuję obie marki(starsze modele 2003rok),o spalaniu więc mogę coś powiedzieć-zetor spali więcej w tej samej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Mój wujek ma Zetora proxime 85 plus i mogę powiedzieć co mówi mój wujek i mój ojciec.

Wujek mówi że ciągnik jest super i cieszy sie że nie wybrał TD5030(bo mógł wybrac sami mu polecaliśmy i byłoby taniej o 6tyś) tylko trochę dużo pali w talerzówce (3m) bo aż 15-17 l/h i biegi ciężko wchodzą i rewers mech. tak samo.

Mój ojciec mówi że to jest zagłada nie ciągnik ponieważ jak sie nim pracuje w polu i transporcie to zawory jeszcze bardzo głosno klekoczą ( a ma ponad 450 mht) biegi ciężko wchodzą i rewers mech. tak samo no i troche lubi wypic ropy.

Ja moge powiedziec że kabina jest duża to fakt ale jest troche głośno i zawory klekoczą-to jest prawda ale tylko od 1tyś obr./min do 27tyś. obr/min a jak już powyżej to już troche ciszej. A i jescze proxa pracuje z turem. Tur zetorowski jest bardzo dobry polecam te tury. No to tyle ja polecam tobie Case JX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ta proxima ma 16 biegów ze wzmacniaczem,czy bez-wzmacniacz jest dodatkowo?

jeżeli jest 16 biegów ze wzmacniaczem licząc to porażka żadnej rewelacji-w zwykłej skrzyni ze wzmacniaczem mam 20 biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Skrzynia jest 16x16 i ma dwa pół biegi na każdym, a czy z wzmacniaczem czy bez tego nie wiem.

Moim zdaniem Zetor ma przestarzałą konstrukcje, chyba niewiele sie nie zmieniło w zetorach (chodzi o silnik,skrzynie)

Teraz to tylko zachodznie JD, NH, Case, DF... tam wszystko jest cały czas udoskonalane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

taki tył nie jest tylko w Case, bo dużo ciągników ma taki zaczep dolny i górny, z tego co się nie mylę również i tył Zetora jest podobny do tego na zdjęciu Fiata <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jak dla mnie Zetrowskie cztery litery ;) wyglądają zupełnie inaczej. Raczej chodziło mi nie o osprzęt a ogólną budowę zwolnic i tylnego mostu taką samą jak we współczesnych JX i TD :P

W tym Fiacie produkowanym od '73 zwolnice także wyglądają znajomo http://www.xtremesha...90_fiat-640.jpg

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@adikpl1-mówiłem o zetorze serii super(2003 rok)

to że td i jx jest następcą fiata-oczywiste,fiaty były bardzo dobrymi maszynami,konstrukcja prosta i nie bardzo awaryjna.jeśli ktoś jest bardziej wymagający co do wyposażenia wybierze inne modele-zetora też raczej nie-też wyposażeniem nie grzeszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Przemek321 już kiedyś w innym temacie pisaliśmy o tych częściach i nawet chyba linki wstawiałem przykłady że pomimo wszystko tańsze są do zetora. Ale ty już po raz enty przedstawiasz te swoje doświadczenia i przemyślenia, nawet w sprawie oleju potrafiłeś się ośmieszyć. Czy nie skłoniło cię to do relekcji nad tym że jak się nie znasz na Zetorze to lepiej zamilknąć. Dam ci radę zajmij się NH bo jak się zaczniesz tak tymi Zetorami przejmować to stary osiwiejesz i wyłysiejesz :lol:

To może teraz inaczej nie chce mohomet do góry to góra do mahometa... napisz ile ci pali w pługu jaki pług? ile litrów na ha? ile zajmie ci zaoranie 1 ha? Jak ze stabilnością przy tak ok. 1t na tuzie... To będzie jakiś punkt odniesienia i przełom w twoich wypowiedziach bez pokrycia. Piszesz tylko co w Zetorze źle to po opowiadaj o tej besti co trzymasz w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@wiesmag możesz dokładnie wytłumaczyć jak działa u Cb ten wzmacniacz w Suprze?

On chyba jest sterowany takim czerwonym pedałem - po załączeniu ciągnik zwalnia ale żeby go wyłączyć to trzeba chyba wcisnąć sprzęgło?

Zetoru URI Super szczególnie pod koniec produkcji miały problem z jakością kiedy to Zetor borykał się z problemami finansowymi i został przejęty przez HTC

W Plusie to już jest Powershift w pełnym tego słowa znaczeniu :P

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj