czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

michu97    0

Czaro411 ile możesz maksymalnie wydać na ciagnik ?JAk bede wiedzial to bym ci podal jakie ciagniki w tej cenie po sie troche orientowalem co i jak. Ja kupiłem Deutz-Fahr Agrofarm 410, wiec napisz ile masz pieniedzy do wydania.

 

jesli masz kolo 150 tysi do wydania to radze zerknac na nh t5040 86 km mechanicznych eleltrohydrauliczny rewers skrzy7nia 24x24 z jednym polbiegiem pod obciazeniem mysle ze to rozsadna propozycja do ladowacza czolowego chyba ze jx albo td z elektrohydraulicznym rewersem ale ja bym wolal doplacic i miec cos z serii t5000

 

Timasz znawco w TD czy JX nie mozna zalozy rewersu EH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

Czaro411 ile możesz maksymalnie wydać na ciagnik ?JAk bede wiedzial to bym ci podal jakie ciagniki w tej cenie po sie troche orientowalem co i jak. Ja kupiłem Deutz-Fahr Agrofarm 410, wiec napisz ile masz pieniedzy do wydania.

 

 

 

Timasz znawco w TD czy JX nie mozna zalozy rewersu EH.

Mam do wydania 142tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

michu97 od tego roku w TD i JX można założyć rewers EH za dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

nie wiem czy w gre wchodzi farmer z silnikiem john deera ??? przedni most cararro i rewers elektrohydrauliczny chyba juz montują :) ewentualnie Proxime power juz za 139tys. dostaniesz ale gołą bez obciażników :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

nie wiem czy w gre wchodzi farmer z silnikiem john deera ??? przedni most cararro i rewers elektrohydrauliczny chyba juz montują :) ewentualnie Proxime power juz za 139tys. dostaniesz ale gołą bez obciażników :P

I proxima jest wywrotna z turem to by trzeba było szerokie oguminie do niej. Ten rewers EH jest chyba nie dopracowany

 

michu97 od tego roku w TD i JX można założyć rewers EH za dopłatą.

A ile ta dopłata będzie wynosić?

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

te tam wywrotna kto ci gada? obrócisz na felach bedzie pewniej, a po za tym wiadomo ze jak podniesiesz ładować na max . i na pochyłym to ci nawet kazdy inny ciagnik wywróci :P a jeszcze jedna uwaga, bo myślisz o case, tylko zwróc uwage ze on krótki i jak jedziesz to on strasznie skacze po drodze jak piłeczka :P a jak są dziury jeszcze :(


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

 

Timasz znawco w TD czy JX nie mozna zalozy rewersu EH.

 

A własnie gowno masz nie orientacje bo taki rewers kosztuje w tych seriach okolo 5-6 tysi netto wiec mozna dostac i z tego wynika ze slabo sie orientowales

Ja jednak na miejscu kolegi zainteresowalbym sie nh t 5040 mysle ze to najrozsadniejszy kompromis miedzy cena wyposazeniem a jakoscia brutto za takiego zadaja 150 tysi po max targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tylko że po tym maxi targu jeszcze brakuje 8tys... bo pewnie kolega na tyle wnosek złożył tzn 142tys. tak więc jedyny sposób żeby kupić to NH to rezygnacja z błachych ale jakże czasami potrzebnych funkcji... I dostanie ciągnik goły. Ja stałem przed tym wyborem kupiłem Zetora, bo stabilna maszyna agregat uprawowo siewny, pługi na moich pagórkach sprawdza się idealnie i prosze nie gadajcie że przewrotna... mtztem, pronarem już bym kilkanaście leżał na boku a w zetorze nic. Kolejna sprawa ten jx90 strasznie krótki... zapiąć mu ,,duży'' agregat na tył to skręcanie hamulcami. Do zetora w tej cenie jeszcze bajerów dobierzesz troche upustu troche od dealera i maszyna wyjdzie lux.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

Po max targu 150 tys brutto ?? Jak mi proponowali niecaly tydzień temu za NH T5040 ze skrzynią 24/24, klima, pneumatyka, rewers EH za 147 brutto bez negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No to swietnie ze za tyle ci proponowali bardzo korzystna oferta nawet i za 150 tysi

A jx 90 z eh rewersem pewnie ledwie sie wyrobi w tych 142 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

A własnie gowno masz nie orientacje bo taki rewers kosztuje w tych seriach okolo 5-6 tysi netto wiec mozna dostac i z tego wynika ze slabo sie orientowales

Ja jednak na miejscu kolegi zainteresowalbym sie nh t 5040 mysle ze to najrozsadniejszy kompromis miedzy cena wyposazeniem a jakoscia brutto za takiego zadaja 150 tysi po max targu

Sonsiad ma nh td95d i oleju mu nie podawal. Wies dalej w td5030 pompa paliwowa siadla a pompa 7tys. W nh td na pompie paliwowej jest tabliczka na ktorej pisze made in china a w case jest pompa paliwowa boscha i dlatego zastanawiam sie nad case a nie nad nh

 

Tylko że po tym maxi targu jeszcze brakuje 8tys... bo pewnie kolega na tyle wnosek złożył tzn 142tys. tak więc jedyny sposób żeby kupić to NH to rezygnacja z błachych ale jakże czasami potrzebnych funkcji... I dostanie ciągnik goły. Ja stałem przed tym wyborem kupiłem Zetora, bo stabilna maszyna agregat uprawowo siewny, pługi na moich pagórkach sprawdza się idealnie i prosze nie gadajcie że przewrotna... mtztem, pronarem już bym kilkanaście leżał na boku a w zetorze nic. Kolejna sprawa ten jx90 strasznie krótki... zapiąć mu ,,duży'' agregat na tył to skręcanie hamulcami. Do zetora w tej cenie jeszcze bajerów dobierzesz troche upustu troche od dealera i maszyna wyjdzie lux.

No mam zolozone na wniosek i wpisana jest proxima plus za 142tys a za 142 dwa tez nam wyjdzie case jx 90 z penym wyposazeniem

 

Po max targu 150 tys brutto ?? Jak mi proponowali niecaly tydzień temu za NH T5040 ze skrzynią 24/24, klima, pneumatyka, rewers EH za 147 brutto bez negocjacji.

No to teraz, a jak na wnioski zaczna brac to podrozeja

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

No to swietnie ze za tyle ci proponowali bardzo korzystna oferta nawet i za 150 tysi

A jx 90 z eh rewersem pewnie ledwie sie wyrobi w tych 142 tys

za 142 i goly

 

ja na pompie w td mam boscha wyryte-germany

A to jest td80,90,95 czy td5030,5040,5050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

A panowie ja to się jeszcze chce doprzyczepić do głoszenia herezji...

@krzysiek9555 Skoro piszesz że case 100razy lepszy od zetora to podaj mi te 100 powodów... czy też przykładów. Bo coś mi się wydaje że jestem w stanie podać więcej na korzyść Zetora. Na przyszłość prosze Cię pomyśl co piszesz bo post bez uzasadnienia. -----> http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2521-marka-zetor/ Przeczytaj ! i pomyśl a potem jeszcze raz przeczytaj i dopiero oceniaj.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

Ja na miejscu Czaro411 nie kupywał bym Zetora, według mnie to jest kiepski ciagnik, porównaj np jak chodzi skrzynia w zetorze a jak w Case bezporównania korzyść jest za Case. Teraz każdy odradza zetory. New Holland TD5040 z klima,pneumatyka i ze skrzynia 12/12 mozesz kupic za 125 tys brutto. Może przemyśl tą decyzje jeszcze Czaro411 bo ciagnika nie kupuje sie na 5 lat, tylko ciagnik sie kupuje na jakies 15 lat jak nie wiecej i jak masz juz te 142tys to moze trzeba sie zastanowic i dolozyc na cos pożądnego jak np Deutz-Fahr czy John Deere.Oczywiscie do tura to z JD to nie serie M tylko R.

Edytowano przez michu97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Taaaa mam w Zetorze zsynchronizowaną 16x16 i biegi wchodzą jak w samochodzie lekko i przyjemnie tak samo rewers, 1 ,,pół bieg'' bez sprzęgła na gałce mniany biegów bardzo pratyczne rozwiązanie. Więc nie mów że wszyscy odradzają zetory bo tak nie jest. Tylko to że ,,zetor to kiepski ciągnik, albo że dużo pali'' są to argumenty ludzi którzy nie mają argumentów i prosze na przyszłość nie oceniać czegoś o czym się nie ma pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tak tyle ze deutza agrofarma np 410 nie kupi za 142 tys, a co dopiero wersja gs ktora kosztuje okolo 175, JD 5080 r okolo 190 tysi

A NH T5040 za okolo 150 moze i troszke mniej jest w tym wypadku bardzo rozsadna alternatywa

Zreszta jest jeszcze wiele innych marek ciagnikow a konkurencja na rynku jest straszliwa wiec sporo mozna utargowac i wybierac jak w ulegalkach wybor ciagnika dopiero mam na wiosne albo w ta zime wiec juz troszke sie orientowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Ja na miejscu Czaro411 nie kupywał bym Zetora, według mnie to jest kiepski ciagnik, porównaj np jak chodzi skrzynia w zetorze a jak w Case bezporównania korzyść jest za Case. Teraz każdy odradza zetory. New Holland TD5040 z klima,pneumatyka i ze skrzynia 12/12 mozesz kupic za 125 tys brutto. Może przemyśl tą decyzje jeszcze Czaro411 bo ciagnika nie kupuje sie na 5 lat, tylko ciagnik sie kupuje na jakies 15 lat jak nie wiecej i jak masz juz te 142tys to moze trzeba sie zastanowic i dolozyc na cos pożądnego jak np Deutz-Fahr czy John Deere.Oczywiscie do tura to z JD to nie serie M tylko R.

 

kolego pytania do ciebie:

dlaczego zetor to kipeski ciągnik? skąd to wywnioskowałeś, kupiłeś jakoś niedawno proxime i masz ja i uzytkujesz ?

w zetorze masz skrzynie 16/16 ;] i że niby zła ? to co takiego fantastycznego ma skrzynia case ?

a dlaczego jak ma brać jd to serie R a nie M wytłumacz ?

 

aha i panowie zwróćcie uwagę na cene za te pieniądze to moze kupić marki takie jak nh, zetor, john deere <seria M 80 km>ursus, farmer albo pronara. fendt, massey, class, case, deutz fahr, same, są droższe i to o wiele :P wiec trzymajmy się ceny najpierw jaką kolega ustalił że da za ciągnik :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

damianus2222 dlatego nie JD M bo M ma półrame , a R ma całą rame. A nie mówie serii R za 180 tys moze wziasc przecież Compact, a nie Comfort. Jeździłem zetorami i wiem jak sie tym czymś jeździ i niedaleko mnie sa uzytkownicy którzy kupili zetory i mówia ze jakby mieli nastepnym razem kupowac to by napewno zetora nie wzieli. Najbardziej co mnie z zetorze wkurza to to że za wszystko trzeba płacić. Prawie niczego nie ma w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w nowych zetorach trzeba zapomnieć o wytrzymałości z przed kilkudziesięciu lat,i do tych nowych części nie pasują od starych popularnych wersji,które są tanie,części do tych nowszych nie odbiegają ceną od zachodnich,często nawet przewyższają-sprawdzałem,kupowałem-głowa boli.

opinie użytkowników z 500-800 mth przebiegiem raczej niewiarygodne-raczej nieliczny zrobił 4000 mth.

to że pompa wtryskowa w td lub jx jest robiona w chinach-nie ma znaczenia-bosch ją autoryzuje(wykonana jak te niemieckie)

mam zetora z 2003 roku i td z 2006-zetor to porażka-stara 360 była lepiej zrobiona-to że w zetorach ładniejsze maski zrobili-co z tego-maską będę ciągał,rzecz nie istotna-reszta się sypie-zwłaszcza pierdoły-jedno zrobię a tu drugie wysiądzie-a ciągnik zadbany,ale jak dbać o błędy fabryczne,co mnie już dużo kasy kosztowały(o nerwach nie wspomnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

A w case masz... w standardzie

Przednie obciążniki?

Fotel grammera?

Obciążniki w tylnych kołach?

Rewers?

Klime?

Pneumatyke?

Możesz wziąć ,,lepsze opony''?

Radio?

Na te wszystkie pytania odpowiedz sobie tak lub nie... i wyjdzie ci czy case tak bogato wyposażony w standardzie... :lol: :lol:

Jaka skrzynia w case ile przełożeń? masa własna? udzwig tuz? wyjścia hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie tego elektrohydraulicznego rewersu w JX, bo jak na razie wszyscy o tym mówią ale jeszcze nikt tego nie widział - czyżby rewers widmo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

seria R jest droga, a przecież golasa nie kupi ;] ja też przegladałem oferte bo wybieralem miedzy jd a zetorem i wybrałem tego drugiego :P ze względu na bliskośc serwisu, dostepność części, oraz przystępną cenę :P mi tam zetor sie podoba :P ocenię go dopiero po jesiennych pracach czy coś mi sie zepsuje czy nie :blink:


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@mister-to co wymieniłeś chyba wszystko w case jest w standardzie-bo w nh to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

A w case masz... w standardzie

Przednie obciążniki?

Fotel grammera?

Obciążniki w tylnych kołach?

Rewers?

Klime?

Pneumatyke?

Możesz wziąć ,,lepsze opony''?

Radio?

Na te wszystkie pytania odpowiedz sobie tak lub nie... i wyjdzie ci czy case tak bogato wyposażony w standardzie... :lol: :lol:

Jaka skrzynia w case ile przełożeń? masa własna? udzwig tuz? wyjścia hydrauliki?

 

obciązniki przód i tył, fotel, radio, lepsze<szersze>opony to jest za dopłatą. :P

po za tym, po to wszystko sie dopłaca ponieważ, jak kupujesz ciagnik a ci niepotrzebna klima to po ca masz za nią płacic? albo za rewers jak wolisz zwykła skrzynie 6cio biegowa ze wstecznym :P a odnośnie tych mtg przepracowanych, jak ktos kupił zetora do małych gosp. <bo do takich one sie nadają > i ma te 20 czy 30 ha to kiedy on nabije 4000 mtg? jak w zapasie jeszcze ma c-330 i 360 :P ja mam 4 ciagniki, i każdy ma swoją rolę :P więc ja może te 4000 mtg. za 5 lat nabije :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj