czaro411

Case JX 90 czy Zetor Proxima Plus 85

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    459

Case, do zetorów nie mam przekonania. Z tego co wiem, Case ma rewers mechaniczny w standardzie, co do tura jest niezbędne. Czytałem o Case serii JX w Farmerze chyba, i krąży opinia, że to dobre ciągniki.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Proxima Plus też ma rewers mech. w standardzie :)

 

Case ma krótszy o ok. 1,5cm rozstaw osi, co przekłada się na zwrotność, ale to mała różnica :P ale za to Zetor jest krótszy.

 

Plusem dla Case jest wydajniejsza pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To przy żadnym ciągniku Cię nie ominie, aby dużo mieć z przodu na ładowaczu, dużo trzeba mieć z tyłu :P A im więcej tym stabilniej, tym bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

@piotrb14 nie wiesz a głupoty piszesz. Co do masy to zetor góruje nad case. Jx to dla wielu ciągnik do mielenia kołami w miejscu a już zetor ma sporo większą masę w standardzie. Co do opon to do zetora za dopłatą można wsadzić opony większe niż by się w tym case zmieściły :D (chyba 600/65r34)

Edytowano przez zeno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie case o 100 razy lepsza firma od zetora :)

 

 

10% za bezsensowny post bez uzasadnienia.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też postawiłbym na Case, jak pisali już koledzy wcześniej wydajniejsza pompa, zwrotniejszy i ekonomiczny, co do przeciwwagi to można go doposażyć w obciążniki na tylne koła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Mam Zetora Proximę 85 do tura i nie narzekam tylko trochę widoczność mogła by być lepsza. Jak się nabierze coś ciężkiego to nawet obciążniki na tylne koła to mało. Aha i nie powiedziałbym że Case jest dużo lepiej wykonany od Zetora. Poza tym głupoty gadacie bo zetor ma większą masę i gabaryty od tego Case. Tylko bierz jakiegoś dobrego tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

krzysiek9555>> Od razu 200 razy :lol: Co ma takiego case że jest o tyle lepszy? praktycznie nic zetor to porządna firma i wie co dobre dla klienta oczywiście ze case to dobra firma ,ale nie ma co przesadzać.Do autora tematu weź sobie dane obydwu modeli i porównaj i sam wybierz co ci najbardziej się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

stawiam na case i tu bym się nie zastanawiał więkasza widoczność mniej spali pompa jak juz pisali wydaje mi sie ze bardziej stabilny i mniej awaryjny bo maja zetora własnie 85 i servis 2 razzy zagladał ... a case ma damian na af i ma ponad 600mtg i zadnej awarii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

Moim zdaniem case jest mniej wywrotny bo jest niiższy od zetora i case jx 90 ma pojemność 4500cm3 a zetor 4150cm3

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Ja mam Zetora i mam 750mtg i żadnej awarii poza urwaną antenką którą sam zakładałem : ) To mit, że zetor tak makabrycznie dużo pali. Przy orce obornika wyszło mi spalanie około 12 l na hektar. Faktycznie Case może być lepszy ale.. nie róbcie z Zetora jakiegoś szajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

stawiam na case i tu bym się nie zastanawiał więkasza widoczność mniej spali pompa jak juz pisali wydaje mi sie ze bardziej stabilny i mniej awaryjny bo maja zetora własnie 85 i servis 2 razzy zagladał ... a case ma damian na af i ma ponad 600mtg i zadnej awarii :)

 

Może słabo docierali albo jakiś się wadliwy trafił. U mnie sonsiad ma New Holland td5030, pare kółek po podwórku zrobił i w pole z agregatem uprawowo siewnym 3,6m

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A moim skromnym zdaniem obydwa ciagniki sa ze soba porownywalne

- czyli rewers mechaniczny maja oba)do tura nie za bardzo bo i tak sprzeglo powyzej 2 tys godzin i wymiana)

- ceny czesci zapewne porownywalne tyle ze sprzeglo kompletne w case to jakies 3,3 tys a w zefiksie mysle ze bedzie sporo taniej tylko nie wiem dokladnie ile bo w proxie nie jest tak drogo gorzej w forterrce tam ceny sa dosc wysokie sprzeglo z wymiana cos kolo 5 tysi wiec moze ktos wie ile kosztuje sprzeglo w proxie?

- spalanie hmmm o ile silniczek 3,2 w case jest oszczedny to juz tu mamy wieksza pojemnosc podobna do zetorka wiec i spalanie pewnie dosyc podobne

- komfort sprawa wzgledna ale tu raczej tez porownywalne wielszych roznic raczej nie ma

- jakosc wykonania nie przesadzajmy ale tu tez nie ma roznicy ktora moglaby wylonic wyraznego zwyciezce

- naklejki na masce na jednym case na drugim zetor jeden lubi czecha drugi zachodniego case ktory od czecha lepszy nie jest bo obydwa nie stoja na wysokim poziomie technicznym proste mechaniczne itd

- cena bardzo zblizona

Wiec wybor bedzie tu bardziej kwestia gustu niz jakis tam gornolotnych porownan nad nie wiadomi czym bo nie ma tu zwyciezcy sa to sredniaki z wszechmiar poeownywalne za rozsadna kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@czaro411 a nie zastanawiałeś się nad jakimś Farmtraciem ma silnik perkinsa i spali mniej przy turze jest niższy od zetora i case, albo nad jakimś df agroplus lub same dorado małe zwrotne ciągniki ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

@czaro411 a nie zastanawiałeś się nad jakimś Farmtraciem ma silnik perkinsa i spali mniej przy turze jest niższy od zetora i case, albo nad jakimś df agroplus lub same dorado małe zwrotne ciągniki ;)

Deutz-fahr ma trochę cene za wysoką tak samo jak same. Farmtrack 7100dt jest fajny, ale za pare lat pewnie przestaną go produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To ja dodam że Case JX ma być tzn chyba już jest oferowany z rewersem elektro-hydraulicznym i tu moim skromnym zdaniem temat pozamiatany tym argumentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

jestem nabywcą zetora od 3 mies. i ci powiem tak. Zależy ile masz kasy, porównywalem juz wiele ciagikow i wiele opcji, ja zetorem jeszcze nic nie robiłem ale a jesieni pokaże co potrafi, ale ogólnie jeżeli chcesz proxime plus z gramerem, ładowałczem, szerszym ogumieniem , i obciazeniem to wydatek ok. 150 tys lekko jak nie ponad, chyba ze masz tura to odlicz 15 tys., rozgladnij sie za john deerem z serii 5m np jakis 5080, czy 5090 ogladalem ost takiego i ci powiem ze fajny ciagnik, jeżeli teraz miałbym kupić to albo zetor albo jd,ten drugi dobrze wykonany szeroki rozstaw w miare :D rewers tam masz mecha albo elektrohydrauliczny :) popatrz :) nie sugeruj sie tym że ten ma 20 mtg i 2 razy serwis a inny 900 i tylko zawleczka sie poluzowała ;] to są maszyny maja prawo sie psuć, to tez zależy jak maszyne użytkujemy :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

No ja mam Zetora ale szczerze jak po raz drugi kupował ciągnik to był by to JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro411    0

jestem nabywcą zetora od 3 mies. i ci powiem tak. Zależy ile masz kasy, porównywalem juz wiele ciagikow i wiele opcji, ja zetorem jeszcze nic nie robiłem ale a jesieni pokaże co potrafi, ale ogólnie jeżeli chcesz proxime plus z gramerem, ładowałczem, szerszym ogumieniem , i obciazeniem to wydatek ok. 150 tys lekko jak nie ponad, chyba ze masz tura to odlicz 15 tys., rozgladnij sie za john deerem z serii 5m np jakis 5080, czy 5090 ogladalem ost takiego i ci powiem ze fajny ciagnik, jeżeli teraz miałbym kupić to albo zetor albo jd,ten drugi dobrze wykonany szeroki rozstaw w miare :D rewers tam masz mecha albo elektrohydrauliczny :) popatrz :) nie sugeruj sie tym że ten ma 20 mtg i 2 razy serwis a inny 900 i tylko zawleczka sie poluzowała ;] to są maszyny maja prawo sie psuć, to tez zależy jak maszyne użytkujemy :)

John deere z seri 5M ma przedni most chiński. Jakbym miał kupywać bez tura to bym bez zastanowienia brał zetora

 

Do wydania mam 142tyś bez tura na sam ciągnik

 

To ja dodam że Case JX ma być tzn chyba już jest oferowany z rewersem elektro-hydraulicznym i tu moim skromnym zdaniem temat pozamiatany tym argumentem

Tylko ciekawe jaka cena będzie tego rewersu

Edytowano przez czaro411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli masz kolo 150 tysi do wydania to radze zerknac na nh t5040 86 km mechanicznych eleltrohydrauliczny rewers skrzy7nia 24x24 z jednym polbiegiem pod obciazeniem mysle ze to rozsadna propozycja do ladowacza czolowego chyba ze jx albo td z elektrohydraulicznym rewersem ale ja bym wolal doplacic i miec cos z serii t5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj