Zaloguj się, aby obserwować  
BizonFan321

Problem z ziemniakami

Polecane posty

PK007    28

To na 1000 % nie jest przeazotowanie jak jest za dużo azotu to rośliny są mocno zielone to może być brak innych składników np potasu lub magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ile razy sadzony był już ten ziemniak?? Bo sąsiad ma 15 arów i sadzi je już chyba 6 rok to wyglądają tak jak twoje. Będą już porażone wirusami.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Noto już wiesz kolego dlaczego masz takie........Teraz nie ma co sadzić więcej jak trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A czy te liście czasem nie żołkną od dołu i to od najstarszych liści? Bo jeśli tak to może to być alternarioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Panowie zauważyłem na moim polu że liście skręcają się i żółkną,krzak marnieje i powoli zanika.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/177e4f1e745c7c14.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1dfa50433915a6e.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69b991e041d9704a.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dcd80332814a1af7.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0927026023df7bb.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e9c087fcfabf8f1.html

 

Objawy występują na pojedynczych krzakach.Ziemniaki niestety nie były zaprawiane.

 

Co z tym fantem zrobić? Jaki oprysk ewentualnie zastosować i czy mogę go połączyć ze środkiem na stonkę?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

liściozwój(wirus)-porażone krzaki usunąć z łanu-na pewno już sadzeniaka nie da-jakieś objawy przypominające alternariozę-można podratować się opryskiem(można łączyć na stonkę)-kiepsko to widzę-do sierpnia pewnie zeschną.

jak sadzeniak był porażony(skąd go miałeś?)żadne zaprawianie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Czy to będzie przechodzić na inne zdrowe krzaki czy tylko te które od "zarodka" są zarażone? Najbardziej widać to na wczesnych które mam już ładnych kilka lat...Mam dwie inne odmiany (drugi sezon u mnie-wymienione u zaprzyjaźnionego Rolnika) i na nich tego nie widać-jak już to sporadycznie.

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

może mszyca przenieść(będą jeszcze naloty)-jak są sporadyczne krzaki to wyrwij i wyrzuć(bo tylko sadzeniaki zapaskudzisz)-no i na mszycę trzeba pilnować.

jak masz dwa sezony to już starczy-dwa już on pewnie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja kupiłem Jelly CA w tym roku i wyrwałem na obszarze 1ha już ok 30 krzaków porażonych liściozwojem więc nawet nowy materiał nie jest pewny. Myslicie, że mogłem to reklamować w centrali??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a w tym roku nie było mszycy?-jakby były z centrali porażone to by nieciekawe od początku były-a jakiś procent jest dopuszczalny-jest tolerancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Chore krzaki były od wschodów takie więc napewno z centrali takie przyszły. Musze dowiedzieć się jaki procent jest dopuszczalny w danej klasie. Bo dość, że drogie były w tym roku to w dodatku porażone.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

prorok u mnie to samo doszło liść czarnieje na końcowkach i zwija się , znalazłem to na 2 krzakach czy to może się przenieść na inne jeśli ich nie wyrwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

może się przenieść -mszyca.po za tym jak tego nie usuniesz zapaskudzisz sadzeniak-bo tylko takiej wielkości tam będą,no i szybciej zaraza załapie na takich chorych i się rozprzestrzeniać będzie.

takie usuwanie jakichś tam krzaków może i kłopotliwe,ale może się opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

ja wiem czy kłopotliwe ? na 15m2 w ogródku ? :lol:

za rok zasadzę i tak całkiem inne ziemniaki wiec wyrywać czy nie bo 2 krzaki to 3% moich ziemniaków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

może i 3% areału,ale plonu?-dodaj zero po przecinku(i tak pestki tam tylko będą-a mogą po ugotowaniu być ohydne i zapaskudzą cały obiad-już były takie przypadki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Czyli chore jednostki usunąć? Wczesne już mam dłuższy czas i pora je wymienić.W ogóle w tym roku wszędzie jakoś więcej tych chorób u sąsiadów też widzę że niektóre krzaki bierze.Jakim środkiem można ewentualnie zwalczyć mszyce-może tym samym co na stonkę,jeśli nie to czy można je mieszać?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na mszyce te same co stonkę-tylko dawki będą większe w niektórych środkach-zobacz czy mszyca jest-taka jasno zielona bardzo mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

ja mam ten sam problem z winietą, z boku rośnie inna odmiana i są piękne.ale jak opryskałem odżywkami i pytonem to trochę pozieleniały ,ja się obawiam że to po opryskach bo wcześniej była susza a teraz codziennie pada sencor zadziałał odrazu a fusilade po 3 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj