Daniel89

Co mam wiedzieć o Vat

Polecane posty

Daniel89    7

Wujek chce przejść na Vat.

Dostał 75.000 tyż na Młodego Rolnika.

 

I jak to wygląda proszę o wszystkie szczegóły.

 

Bo szukałem na Forze i nie moge znaleźć nic co mi do tego tematu pasuje.

 

Wiem że się coś od niedawna żmieniło. i to chciał bym się dowiedzieć.

 

może ma ktoś jakiś Link albo wie coś na ten temat.

 

 

z góry dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

Z przechodzeniem na VAT to nie taka prosta sprawa dla małych gospodarstw jest to mało opłacalne teraz po podniesieniu stawki wat na niektóre sprzedawane towary przez rolnika z 3% podniesiono stawkę do 8% i jak sprzedajesz to dożo tracisz żeby się opłacało musisz dużo kupować żeby można mówić o zysku ja mam gospodarstwo na wacie kiedyś się opłacało teraz to nie bardzo powiedz co dokładnie chcesz wiedzieć to ci wyjaśnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Proponował bym najpierw przeczytać temat o VAT. Pozatym najlepiej było by abt sam zainteresowany wzbogacał swoją wiedzę. Takie przekazywanie wiadomości przypomina trochę zabawę w głuchy telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

O wacie to z te4go co wiem to z niech już nie wyjdziesz lub jak wyjdziesz to co do gorsza im oddasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Np jeśli kupisz maszynę odliczysz sobie od niej vat ale jeśli będziesz chciał ją sprzedać to niestety vat musisz odprowadzić z powrotem oczywiście mniejszy ale zawsze. Wszystko co sprzedajesz z gospodarstwa mleko zboże warzywa owoce itp ze wszystkiego musisz się rozliczyć. oczywiście zawsze można zrobić jakąś lewiznę ale nie dużo bo musi ci się zgadzać. Nie można przecież więcej wydawać niż się ma - racjonalne. Ale jeśli gospodarstwo ma się rozwijać dużo kupować sprzętu to jednak warto zaryzykować. Z vatu nie można zrezygnować można go zawiesić ale najwcześniej po trzech latach od momentu przejścia. Są różne opinie czy się opłaca czy nie ja przeszedłem trzy miesiące temu na razie jestem zadowolony z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Zaraz zaraz, jak nie można zrezygnować? Rozmawiałem jakiś czas temu z osobą 'mającą pojęcie na ten temat' i dowiedziałem się, że po 5 latach można zrezygnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Tak jak napisałem można zawiesić vat a nie zrezygnować. I nie po 5 latach a po 3 latach. Dobrze się orientuje bo rozmawiałem z księgową, która mnie rozlicza i wie o czym mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Nie można przecież więcej wydawać niż się ma - racjonalne. ...

Ja tak robię odkąd jestem na VAT, inwestuję kasę zarobioną gdzie indziej. Mam do tego prawo (bo jak robią wielkie firmy?) bo to moje pieniądze.

 

 

 

Zaraz zaraz, jak nie można zrezygnować? Rozmawiałem jakiś czas temu z osobą 'mającą pojęcie na ten temat' i dowiedziałem się, że po 5 latach można zrezygnować...

Można.

 

 

Przeczytajcie wątek o VAT a ten jest do zamknięcia tylko moderator pewnie w polu robi ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj