Skocz do zawartości
kopojno

Leci olej z silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Mrmagyster    30

To przeciekanie może być spowodowane tym, że masz pękniętą uszczelkę pod głowicą.Takie jest moje zdanie.Gdybyś mogł to opisz coś więcej.

heniek    2

Witam,

posiadam ciągnik McCormick CX95 z 2003roku z silnikiem Perkins. Niestety podczas pracy silnika (jazdy bez obciążenia, czy pracy w polu) strasznie cieknie olej po bloku silnika. Chciałbym się dowiedzieć co jest tego powodem i jak to naprawić. Jak ciągnik się znowu uleje to prześlę więcej zdjęć.

Olej leci tylko z prawej strony. W okolicy pierwszego cylindra (jakby z samej góry).

dscf04501024x768.jpg

dscf04511024x768.jpg

dscf04521024x768.jpg

dscf04551024x768.jpg

na pierwszym zdjęciu widac jakis przewód olejowy wychodzący z bloku koło pompki paliwa i idacy na prawo do góry,może to on się gdzieś przetarł no i może spod pokrywy zaworów chociaż jeśli to się stało nagle to raczej nie uszczelka pod pokrywą chyba że była przedtem pokrywa odkręcana i uszczelka żle siadła. Silnik masz wymyty na błysk to powinno być widać skąd leci.

Wiadomość z agroFakt.pl

MIRAS699    0

Ale nie lubię koloru czerwonego na silniku marki PERKINS ale dość piep****** to może być uszczelka pod głowicą,czy silnik inaczej pracuje jak wcześniej odkręć korek wlewu oleju i zobacz czy kopci z korka a i jeszcze nie kopć na niebiesko jak jest zimny

pitru    0

Uszczelka pod głowicą??? Nie widzicie że turbo umiera i wali olejem w dolot.

bobytempelton    158

Niesłuchaj gdyby to była uszczelka to dawno temu po lekkim przerwaniu by sobie poleciała, i spluło by ją całkiem, to ztym turbem może być racja ale niekoniecznie, najpierw znajdź wężyk od odmy, powinien łaczyć się z kolektorem ssącym, a przy turbo dieslach bardzo częstym zjwiskiem są większe przedmuchy, które zabieraja z silnika mgłę olejową, która przez kolektor trafia do turbiny dając złudzenie że turbo leje, a choćby nawet lało,to turbina ma pompować powietrze , może trochę lać , poprostu znajdź tę rurkę, zdejmij i zobacz czy w środku jest czyścitka od oleju .

Następnie sprawdź kocówki wtryskiwaczy, bo to też bardzo prawdopodobne że leją.

Rurka od odmy to ta co wychodzi z bloku przy pomce paliwa,i idzie na skos do góry do kolektora sscego, na złączce, gumowej na dole widać że jest przyolejona, czyli pewnie turbo dobre, a olej trafia jako mgła z przedmuchami do kolektora sscego, często z tym się spotykałem, musisz założyć coś w stylu odolejacza na odmę, a ja niekiedy wkładałem drucianą plecionkę tj. do mycia która przepuszcza powietrze a osadza się na niej olej, to sprawdź najpierw to jest to na 99% wiem co mówie

Edytowano przez bobytempelton

Mrmagyster    30

mam dwie nowe fotki które może rozjaśnią trochę sprawę.

dscf04641024x768.jpg

dscf04651024x768.jpg

Skoro tak leje się strasznie z silnika to uruchom silnik niech chwilę popracuje.Pogazuj trochę w przód nim i w tył.Gdy będziesz miał uruchomiony silnik to zaobserwuj z jakiej okolicy się leje.Silnik ma kolor czerwony więc bez problemu powinno być widać.

rino    1

Na tych fotach to widac ze leci z pod tej ruski co idzie od smarowania turbo, mialem tak przy sieczkarni,

bobytempelton    158

Spod smarowania też leci, ale to co innego , na pierwszym zdjęciu widać olej na gumowych wężach z turbo do kolektora dolotu powietrza czyli ssącego

Uziu92    1411

jezeli w tym miejscu leci to leci spod srub kolektora wydechowego albo spod uszczelki glowicy

piotrb14    187

uszczelkę wymień i po zawodach, u sąsiada był podobny przypadek to pomogła wymiana uszczelek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dansobin
      Witam wszystkich,
      Chciałbym uzuskać opinie od innych użytkowników ciągników z serii CX (McCormick oraz CASE), jestem użytkownikiem McCormick CX100 rok 2003, ciągnik ogólnie stan dobry ale wydaje mi się że brakuje mu mocy, Przy orce pługiem 3x40 na IV klasie ma problem osiągnąć 6 km/h, jeżdziłem 3 L (około 5 km/h), ewentualnie na 1 H ale tylko na żółwiu, po rozpędzeniu i przerzucenia półbiegu na zająca ciągnik słabnie, czy to możliwe żeby ponad 100KM miało problem z takim pługiem? Chciałbym zasięgnąć opinii innych użytkowników tak dla porównania przed jakimikolwiek naprawami.
    • Przez wloczykij
      Witam,
      Ciągnik fabrycznie ma żarówki H4, po 8 latach użytkowania zauważyłem że ma też żarówki h7 po bokach lampy, co ciekawe znalazłem też gotową kostkę koło reflektora do tych żarówek, czyli wychodzi na to że instalacja jest przygotowana pod podłaczenie ich, ciekawi mnie co to za żarówki? Oświtelenie robocze? Gdzie są w kabinie ich kostki by je podłączyć i przede wszystkim jak fabrycznie powinny być podłaczone? dodatkowy przycisk ? Załączam foto żarówek.
    • Przez Piters182
      Witam, czy możecie mi coś powiedzieć na temat nowego ciągnika Mccormick XTX 145 wszystko chce wiedzieć ne temat jego.
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Mógłby mi ktos powiedziec jak to jest z silinikami w case mx, mccormick mtx? 
      Głownie chodzi o to w ktorych latach i jakich modelach były monotowane silniki CUMMINS a kiedy IVECO oraz PRKINS ?
      Wiem ze perkins to na pewno w case mx80c mx90c oraz mx100c a takze w mccormick MC. Ale cos slyszałem ze w mtx tez perkinsy byly np chyba mtx 140. Ogolnie troche nie ogasrniam kiedy i gdzie jakie siliniki sa i w których latach wiec jak ktosby mogł pomoc to z gory dziękuje
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki McCormick.