Zaloguj się, aby obserwować  
deutz12

Pol-mot 10014h czy farmtrac 7110d

Polecane posty

deutz12    2

Chcę kupić ciągnik z turem i mam problem,który wybrać. Pol-mot 10014h+tur6(tej samej firmy),czy farmtrac 7110d+tur,lub jakaś inna marka(ok.100 KM,cena do 160).

Edytowano przez deutz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

powiem ci że czeka ci trudny wybór bo ciągniki są podobnej klasy, dla mnie przewagę delikatną ma farmtrack

 

Brak uzasadnienia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak kolega wyżej wybór będzie trudny ale większe przekonanie mam do farmtracka

 

Brak uzasadnienia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

ja bym poszukał czegoś innego bo farmtrack i polmot mają słaby uciąg i ich 100KM bedzię się zachowywać jak 80KM, gdyż są to ciągniki lekkie


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na samo to widziałem jaki delikatny jest siłownik w podnosniku polmota, w podobnej cenie znajdziesz pronara jakiegoś lub belarusa .... jaki przedział pieniężny cię interesuje.... może jakiś zetor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Farmtrac lekki! Masa tego farmtraca to 4800kg czy to aż tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

wątpie że on waży 4800 kg w różnych źródłach podają różne wagi... ale farmtrack ile droższy a ma prawie to samo co pol mot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze ciągniki podobnej mocy niema się do czego przytrze pic zapewne jak jeden i drugi niedociągnięcia będzie miał , wiec wybór to kwestia gustu , ja bym wybrał pol-mota myślę że warfama jest firma coraz bardziej rozwijającą się w dziedzinie ciągników , ciągniki pol-mot już maja dobra opinie w pośród użytkowników, a sprzedają się naprawdę dobrze zamówienia na nie są wielkie , a farmtrac 100 km coś długo już wypuszczają i coś nie mogą z nim wyjechać czyżby go jeszcze dogrywali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie zanim napiszecie coś na temat ciągnika o którym nie macie zielonego pojęcia to troche poczytajcie bo wprowadzacie innych w błąd.

hendryk21 dlaczego 102KM pol-mota ma się zachowywać inaczej niż np NH? Dla Twojej wiadomości ten ciągnik waży z przednim obciążeniem które jest w standardzie 4700kg a jeżeli jest to dla Ciebie zamało to możesz kupić w opcji dodatkowo 320kg tylnego obciążenia co daje razem 5020kg. Tutaj masz dowód http://www.agroport.pl/showthread.php?tid=484 Nie wiem czy są cięższe ciągniki w tym przedziale mocy...

piotrb14 maksymalny udzwig podnośnika to 3700 wiec moim zdaniem wystarczający dla takiego ciągnika bo wiadomo że nie podepniesz do niego pługa 5 skibowego obrotowego bo to nie ta moc ciągnika... Po drugie nie porównój belarusa do pol-mota h bo dzieli ich wielka przepaść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jakoś ja tej przepaści nie widzę oprócz skrzyni, w środku tam jak i w MTZ nic nie ma a kosztuje dużo więcej, silnik w MMZ jest też dobry i napewno tańszy w utrzymaniu.... według ciebie to co to za przepaść?? a po 2 to chyba nie temat do takich sporów, zapraszam do tematu polmot czy mtz belarus....

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Kolego jeżeli Ty mówisz że pol-mot h i mtz w środku są takie same i nie ma między nimi róznicy to nie mamy o czym rozmawiać bo przypuszczam że nawet z daleka tego ciągnika nie widziałeś a co dopiero w środku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

siedziałem w nim :) i wszystko widziałem, może minimalna różnica ale większej rewelacji nie widziałem!! a podnośnik na 1 siłowniczku delikatnym to już przesada. nie to żebym był dogłębnie za MTZ bo go posiadam ale takie jest moje wrażenie, żadnego komputerka, żadnego dżojstika nic, oprócz klimatyzacji i jakiś tam duperelków, ale w uciągu polmot chyba by delikatnie przegrał z belarusem, bo uciąg to ma świetny. rozmawiałem z facetem na wystawie w konskowoli on też tam jest dealerem i mtz i pol motów farmerów i clasów i powiedział że w porównaniu do polmota belarus będzie masywniejszy i lepszy do roboty i powiedział cytuję " belarus to traktor do roboty a nie żeby pochwalić się sąsiadowi i na wystawy"

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopie co ty tak pijesz do tego siłownika od podnośnika przecież to tylko wzmacniający siłownik a nie główny i podnosi 3700 kg wiec w cale nie tak źle a zaskoczę cie a za niedługo maja mu jeszcze bardziej zwiększyć udźwig podnośnika na okolo 4200kg wiec daj juz spokój z tym podnośnikiem bo nie jest słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Na weekendowej wystawie w Szepietowie patrzyłem jak się ustawiają na stanowiskach te polmoty przeciągają maszyny podjeżdżają. Moje wielkie zdziwienie dlaczego nowy traktor przy byle ruchu z miejsca dymi czarnym dymem jak stara 60-tka. A silnik pracuje jak by miał bardzo ciężko.

Co jest nie tak z tymi silnikami w tych ciągnikach bo chyba żaden z polskich składaków tak się nie zachowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Chcę kupić ciągnik z turem i mam problem,który wybrać. Pol-mot 10014h+tur6(tej samej firmy),czy farmtrac 7110d+tur,lub jakaś inna marka(ok.100 KM,cena do 160).

A to 7110D jest już w sprzedaży? Bo jeżeli tak to faktycznie jest między czym wybierać ale jeżeli nie ma go w sprzedaży to nie ma na razie o czym gadać bo wchodzi od 2 lat z tego co pamiętam i wejść nie może.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

niby silnik perkinsa a dymi, no wiesz jak sie zapala i rusza z impetem to troszkę dymnie ale nie aż tak strasznie, w standardzie polmot ma wąskie opony strasznie bo 340 przód i 420 tył i 320 kg na przodzie więc chcąc robić z czymś cięższym to trzeba sporo dorzucić bo nawet jak mój belarus ma 500kg na przodzie to mało do zestawu uprawowego aktywnego

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A to 7110D jest już w sprzedaży? Bo jeżeli tak to faktycznie jest między czym wybierać ale jeżeli nie ma go w sprzedaży to nie ma na razie o czym gadać bo wchodzi od 2 lat z tego co pamiętam i wejść nie może.

 

Od jakich 2 lat ?

Z tego co wiem to FT miał wejść we wrzesniu 2010r. a nie 2 lata temu...

Teraz wejscie jego planowane chyba jest w lipcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ciekawe jest w polmocie H że ma podzespoły niektóre z valtry, no ale za farmtracka trzeba dać coś koło 150 tys chyba ... a za tą cenę wolałbym kupić zetora forterre i jeszcze na graty by mi zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kupuj URSUSA i sie nie cackaj z jakimiś innymi

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ursusa przejmuje polmot niebawem :) według mnie te ursusy to niewypały ( oczywiście te nowe) tak słyszałem od użytkowników, choć bywają i zadowoleni, ale jednak Starsze URSUSY to jest moc :) bo tak szczerze mówiąc połowa z nas jeszcze na nich jeździ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na korzyść POL-Mot'a jest okno dachowe do ładowacza, bo wkońcu ciągnik ma być z ładowaczem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Od jakich 2 lat ?

Z tego co wiem to FT miał wejść we wrzesniu 2010r. a nie 2 lata temu...

Teraz wejscie jego planowane chyba jest w lipcu :)

 

pierdu pierdu.

Ja o nim słyszę od 2 lat. W 2010 w lutym rejestrowałem MTZta z PROWU a do PROWU rozgłądałem się za wieloma ciągnikami o mocy 70-100KM a o tym ciągniku już mówiło się rok wcześniej (2009).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

siedząc w polmocie na wystawie w konskowoli bardzo ździwiło mnie to siedzenie boczne, na którym siedząc można było walnąć w dach i w panel na którym były pokrętełka od klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz12    2

na samo to widziałem jaki delikatny jest siłownik w podnosniku polmota, w podobnej cenie znajdziesz pronara jakiegoś lub belarusa .... jaki przedział pieniężny cię interesuje.... może jakiś zetor??

Moim zdaniem te marki nie sa lepsze od pol-mota i farmtraca.

 

@PL01 jak sprawuje sie twój pol-mot i jaki masz do niego tur??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj