kkamaz

wszystko o hodowli brojlerów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kkamaz    0

wszystko o hodowli brojlerów mnie interesuje chodzi mi tutaj o żywieniu itp.

Opłacalność hodowli na obecny czas.

 

Jeśli istnieje taki sam temat to proszę mnie przekierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Żywienie w moim przypadku pasza woda i co dzień trawa koszona kosiarką ogrdową. Myśle że jest to opłacalne jeśli się kupuje jedniodniowe pisklaki w moich okolicach cena za kg żwyca 3,50-3,70zł. Muw co jeszcze chcesz wiedzieć to co będe wiedział to pomoge. Chciałem się za ten chów wziąźć ale nie wiem czy ubojnia brałaby odemnie 300-600szt na miesiąc. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

jakie stosujesz mieszankę paszową? i od kiedy podajesz im tą trawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ja im podaje gotową pasze kupuje w UNIROL'u ta pasza się nazywa Wytwórnia pasz "Morawski"

Tzn. ja kupiłem te brojlery jak miały 6 tygodni więc chyba można im dawać trawe wcześniej ale ja zaczołem dawać jak miały ponad 7. Kupiłem takie duże bo szkoda by było żeby kurnik stał pusty a pisklęta dopiero na koniec lipca będą. A ty bedziesz zaczynał chów czy już masz zwierzęta? ile sztuk? :rolleyes:

 

Pasze jeszcze kupuje z lecznicy w poniedizałek pojade pierwszy raz to bedzie pasza chyba firmy de heus. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

chcę dopiero zacząć.

jaką masz ilość brojlerów?

ile kosztuje pasza?

ile potrzebuj np. 50 brojlerów paszy?

 

wiem że dużo pytań ale liczę na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

o odpowiedz nie ma sprawy. Już się robi.

ja narazie mam 15 sztuk 3 już mam odłożone na zabicie jedzą pszenice ponieważ okres karencji dla mięsa jest 5 dni dla tej paszy która kupuje. Na koniec miesiąca będę kupował jedniodniowe pisklaki po 2zł/szt. 20-25szt. i bede kupował tak co 3 miesiące bo tak sprzedją w wylęgarni. Pasza worek 25kg kosztuje 42-45zł zależy gdzie kupujesz. 15 Brojlerów od 6-7 tygodnia życia je 25kg paszy na tydzień więcej nie zje mam to przetestowane. kurczaki dwutyg. pewnie zjedzą worek w 3 tyg. Czyli 50 brojlerów od 6 tyg. życia zje 80kg paszy na tydzień. Nie wiem czy opłaca się je chować. Jak masz jeszcze jakieś pytania to dawaj. :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

ile zjedzą tej pszenicy? rozumiem że żywisz je tylko paszą. ogrzewasz w jakiś sposób miejsce gdzie one się znajdują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Pszenica to nieporozumienie w moim przypadku. Mało jedzą i nie trawią jej. Najlepiej podać im gotową pasze kupiona w sklepie lub jak masz możliwość kupić ziarno i zrobić śrute. Ile zjedzą? ile dasz tyle zjedzą w poprzednim poście pisałem ci ile jedzą paszy kupowanej. Nie trzeba ogrzewać bo one są juz duże. W przypadku brojlerów to ogrzewaj tak od wyklucia do 3-4 tygodni życia. Ja mam kurnik 4x3 i mam go podzielone na pół i z jednej strony są kurczaki nioski (30 sztuk) a z drugiej brojlery (15 sztuk) w połowie lipca wybije brojlery i kupie piskalki jednodniowe. Ja nie musze ogrzewać bo tam jest dużo zwierząt i mam jeszcze ocieplone 10cm sttyropian na zewnątrz a od srodka dach mam ocieplony 10cm wata. W twoim przypadku jak ocieplisz tak jak ja i bedziesz miał 50sztuk to tylko ogrzewaj pisklaki do 4 tyg. życia i starczy. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopr    0

-- połączono --

 

Witam !

Mam 100 sztuk brojlerów kurzych w wieku 2 tygodni które będę sprzedawał od początku maja i moje pytanie brzmi :

Czy można i jaką inną paszę stosować (tz.nie gotową) zmniejszając koszty i nie obniżać wyników ?

Pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę ile trwa średnio intensywny tucz brojlerów kurzych oraz indyczych i jakie osiągają one średnie dzienne przyrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem średnio intensywny?

Brojler ok 6 tygodni, średnio dziennie 100-120g pod koniec tuczu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wybaczcie mi niepoprawną składnię, rozchodzi mi się o intensywny tucz i średni dzienny przyrost czyli np 100g przy 42 dniach tuczu co daje masę 4,2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to brojlery. Na temat indyków się nie wypowiem, nie posiadam.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

indyczych "opasów" nie określa się również brojlerami? wspominałeś o 6 tygodniach (około 2,7kg) natomiast ta tabela przedstawia tucz 10 tygodniowy do masy 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o indykach-brojlerach.

Zauważ, że powyżej 6 tygodnia dzienne spożycie paszy rośnie a dzienny przyrost masy spada.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

jaką pasze dajcie brojlerą. Firma i cena worka 25 kg i ile tej paszy wpierdzieliłoby 100 sztuk brojerów? :)


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Witam chcialbym zapytac Was o kontraktacje dostawy brojlera kurzego. Wie ktos na jakich zasadach sie to odbywa i jaką firme polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zależności od miejsca zamieszkania. Znajdź w okolicy jakąś ubojnię i dowiesz się na miejscu co Ci proponują. Jaka ilość tych brojlerów?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Ilośc ok 10 tyś szt. z możliwością powiększenia do 20 tys. Słyszałem (nie wiem czy to prawda) że jest podobno taka opcja kontraktu że firma zapewnia mi pasze, pisklęta ja to odchowuje i potem z tego wszystkiego sie rozliczam...istnieje wogole coś takiego? chciałbym rozwiac wszystkie wątpliwości co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj