Polecane posty

kamills10    0

proszę pomóżcie mi!

jaki kombajn

 

- areał ok. 80ha

- 4 metry heder

- sieczkarnia

- stół do rzepaku

- min. 120km

- kabina

- nowy

- pieniędzy do 500.000 PLN

 

i żeby długo pracował

proszę!!!!!!!!!! :(

Edytowano przez kamills10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

nowy? używany?

 

z nowych to na taki areał starczy Dominator 150, prosta budowa (podobna do Bizona) ale rozwiązania techniczne dużo lepsze, obsługa miła dla operatora, codzienne czynności serwisowe (czyszczenie filtrów, smarowanie) zajmują max 30 min. silnik jest Caterpillara (perkinsa) przez co maszyna jest naprawdę oszczędna w jeżeli chodzi o zużycie paliwa ;)

 

ze starszych kombajnów wybór masz dość spory, na forum tematów też jest pełno, po czytaj ;)

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fortschritt E514 MDW

Edytowano przez Avendrion
post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Napisz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na ten kombajn bo to podstawa.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a może NH TC5000, w cenie powinieneś się zmieścić, silnik 175km, heder 3,66m lub 4.57m, komfortowa kabina a za dopłatą sieczkarnia i stół do rzepaku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Czy Wy nie umiecie czytać i rozumieć co napisane. Napisał wszystko, a Wy- nowy, stary, za ile? Toż pisało jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jak byś odwiedzał ten temat bo byś wiedział o co chodzi, jak zadajemy jakieś pytania to kolega @kamills10 edytuje swojego posta i dodaje odpowiedzi na nasze pytania :lol:

 

Ja proponował bym New Hollanda TC5070z rotoseparatorem, sieczkarnia. Silnik 207km, heder od 4.57 do 5.10 roboczej,


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja proponuje Claasa Tucano 320 chyba najlepszy kombajn za właśnie 500tys brutto a 80ha skosi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

za 500tysi to masz ogromne pole do popisu, nie jakies dominatory 150, jezeli na wlasny areal to w sumie wiekszy nie potrzebny ale NH z serii 5000 napewno wystarczy, u mnie taki lata na podobnej wielkosci gosp i uslugi jeszcze. a za 500 to tucano wysmienity.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Nie zapominajcie również o John Deere 1470, też fajna maszyna, ale kamills10 bierz również pod uwagę bliskość serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

JD jest może tańszy ale sami ludzie z JD przyznają że CWS nie jest udanym kombajnem i jeśli JD to lepiej dołożyc do wiekszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

kamil41 to i ludzie z NH mówią że TC są kiepskie i lepiej brać te większe, ale użytkownicy co je mają to są z nich zadowoleni. U mnie w okolicy facet kupił kiedyś nowego Claasa Dominatora 68s to mu na gwarancji cały czas się sypał, tak był wkurzony że dzwonił do nich żeby go zabierali i oddali mu kase. A po drugie po co na 80 ha większy kombajn niż JD 1470?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam wiekszy na połowe tych ha i nie mam na to uzasadnienia:D

też słyszałem coś takiego o NH ale z trzecich ust wiec sie nie wypowiadam a o JD sam serwisant mówił że duzo problemów z nimi mają i m in dlatego nie kupiłem CWSa bo ceną bardzo zachecał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamills10    0

Nie zapominajcie również o John Deere 1470, też fajna maszyna, ale kamills10 bierz również pod uwagę bliskość serwisu.

 

to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj