Skocz do zawartości
damian315

łuszczarka do kukurydzy

Polecane posty

Igor1979    2

Witam. Ile chcesz tej kukurydzy łuskać? Bo niedawno widziałem taką na kolbę ręczną podobna do maszynki do mielenia mięsa tylko zamiast ślimaka tarcza pionowa zamontowana. Maszynka ta kosztowało około 100zł i można ja przerobic na silnik elektryczny zamiast kręcić kolbą. Jak chcesz to zdjęcie zrobię i prześlę?

Edytowano przez Igor1979

tomi382    98

Kolega zrobił takie coś z wirówki starej z czasów frani :) i ładnie łuskało. To było kilka lat temu i nie mam z nim kontaktu ale mógłbyś cos zrobić mechanicznego z napędem

Wiadomość z agroFakt.pl

damian315    3

kukurydzy sieje niedużo ok 10 arów ale recznie wyłuskać to trochę cieżko. jakbyście mogli podeślijcie jakieś zdjęcia

bobytempelton    158

Mam taką , i niszczy dużo nasion, nadają się tylko na pasze.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

robert812    53

Jakoś nie wyobrażam sobie siać ziarna łuskanego maszynowo. Przecież gdyby to było dobre rozwiązanie to sielibyśmy normalną kukurydze z kombajnu. Łuskanie ręczne wcale nie jest szczególnie trudne. Ja na wyłuskanie kolb do siewu około 10ha corocznie potrzebuję kilka długich styczniowych wieczorów... lub skacowanych poniedziałków... Robię to oczywiście ręcznie. Cała sztuka polega na odpowiednim wysuszeniu kolb, ja np robię to na strychu. Od jesieni kolby leżą tam rozłożone na podłodze. Gdy biorę się za łuskanie i okazuje się że jeszcze ciężko idzie to czekam kolejny miesiąc aż doschnie. A cała sztuka łuskania to nie jest absolutnie klikanie kciukiem każdego ziarna po kolei. Odpowiednio doschniętą kolbę biorę w dwie ręce, robię silny obrót zaciśniętymi rękoma i ziarna znajdują się już w miednicy między nogami. Łuskanie każdej kolby zajmuje średnio 5 sekund.

kamil927    169

@robert812 gratuluje pięciu sekund ręcznie ja też tak próbowałem ale po worku tak obłuskanym czułem jakbym już zrywał sobie z rąk skórę dlatego wolę łuszczarkę i w 5s kolba na niej to już dobrze tyle że trzeba kawałek z jednej strony kolby obłuszczyć potem wyjąc i wsadzic z drugiej no i w miare szybko to robic to jest akurat wydajnie wtedy nie wiem ile Ty tam miałeś do łuskania ale ja nie robiłem tego w wieczory a w 2h obrobiłem chyba 9 worków

stg    21

Mógłby ktoś wytłumaczyć co jest tam w środku schowane?

To ma dużą wydajność i chciałbym coś takiego skonstruować lecz nie wiem co jest tam w środku. Tak sobie pomyślałem i zastanawiam się czy nie ma tam ośki (w środku przez całą beczkę) do której zamontowane są łańcuchy(takie że są doczepione do ośki lecz kończą się kilka milimetrów przed ścianą beczki) które młóciły by ziarno z kolb.

Na dole beczki sito, by uciekało ziarno, a z boku wylot którym można by wysypywać gołe kolby. Czy tak to działa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez crew19877
      witam, posiadam c328 z przednim turem, do obslugi mam dzwignie na blotniku. Chce zamontowoac z tylu wyjscie na szybkozlacze pod przyczepe sanoka. Zamieszcze kilka zdjec moze ma ktos jakis pomysl jak to zrobic u mnie. 
      czy musze kupic takie cos https://www.olx.pl/oferta/rozdzielacz-kkipra-c-330-ursus-CID757-ID31BpF.html#4d8dc4309f

• Przez Mateusz0188
      Cześć, chcialbym spuscic olej hydrauliczny z przyczepy wywrotki i belarki, jak to zrobić? 
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez zetorlublin7341
      Witam panów i panie, produkuje aktualnie maszynę do okrywania folia perforowana ziemniaczków wczesnych i mam problem gdyż potrzebuje zrobić napęd do zwijania jej z zagonów, myślałem nad patentem od won skrzynia biegów i przeniesienie napędu na zwinkę ale chyba za bardzo skomplikowane myślałem też nad hydromotorem ich ceny są ostatnio fajne mam na oku nawet danfosa za 200zl z tym że tak jaka wydajność mniej więcej jak zredukować mu obroty , podobno wystarczy tylko dokupić zawór z pokrętłem, proszę o pomoc tych co wmiare się znają czy taki patent pozwoli mi na pracę zwijacza do foli na różnych obrotach? I jeszcze jedno co potrzeba nie w traktorze do takiego silnika olejowego jakie przeróbki w instalacji w traktorze c 330, byłbym wdzięczny za wszelkia pomoc i rady