Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

plati    104

No wiem, ze to nie jest zbyt duzo  :(

Pracowały by na jakichś 20ha. 

Dlatego tu mam jakiś problem, co wybrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Panowie możecie przybliżyć mi różnice w efekcie końcowym na polu oraz jeśli chodzi o sam sposób pracy zwykłej brony talerzowej w układzie V a brony talerzowej kompaktowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Witam, jakie macie opinie na temat brony talerzowej unia ares txl 4m jak to robi i czy ciagnik 140km da sobie z taka rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nevr    0

Panowie i Panie co myślicie o tym sprzęcie podobnym do pom brodnica zeta, pomijając cenę? Do c360 fajny sprzęt tylko myślę że przy ściernisku z pocięta słomą po zbożu 6/7t-ha może się zapychać choć sprzedawca mówi że napewno się nie będzie zapychał.

https://www.olx.pl/d/oferta/agregat-wielozadaniowy-uprawowy-podorywkowy-gruber-1-8m-3m-nowosc-CID757-IDJhSf5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

nie powinien się zapychać, no chyba że słoma mokra gdzieś na legach czy większych kupkach
wątpię aby tej wyjuch uciągnął to chociaż na 10cm z odpowiednią prędkością aby efekt był zadowalający


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nevr    0

Osoba która robi te sprzęty pisała, że przy dużej ilości słomy z doświadczenia wie że redlice dłutowe zamiast gęsiostópek zrobią lepszy efekt mieszania. Odnośnie c360 to na moje 7ha jest wystarczająca i muszę się nią męczyć, może sobie jakoś da radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Co ma ilość ziarna z ha do ilości słomy? Wszystko zależy jaką masz ziemię, przy gliniastej jak będzie mokro to ten pierwszy wał jest nieporozumieniem. Druga sprawa o uciąg, C360 poradzi sobie z 1,8 m - może szału nie będzie ale i bez tragedii. Uprawa pożniwna to ok 8 cm - nie widzę powodów aby robić to głębiej. Problemem może być niska prędkość jaką osiągnie 60-tka z takim agregatem ale mimo wszystko myślę że nie będzie tragedii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nevr    0

Ziemia 3/4 z przewagą 4 klasy, gliny nie mam. Myślę nad samym wałem rurowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

jaka brone tAlerzowa polecacie do uprawy scierniska, wymiesznia obornika z gleba oraz kasowania poplonow? szerokosc 3 m

Zastanawiam sie nad

grano system shs

tolemt simly

janpol

Budzet do 20 tys, ciagnik 85 koni, udzwig 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

Planuje kupić taką talerzówkę 3m: http://www.metanga.pl/oferta/maszyny-rolnicze/brona-talerzowa.html. Mam ziemię 5, 6 klasy jaki wał by był najlepszym wyborem na tę ziemie. Myślę o rurowym ale większość opini jest takich że on tylko trzyma głębokość a efektu niema. Tak więc zastanawiam się nad daszkowym i gumowym, prosiłbym o opinie użytkowników tych wałów jak one pracują czy się nie zapychają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    152

Co do wału to nie wiem bo ja wziąłem rurowy bo niestety ale tolmet za dużo kasy chciał za inne wały.

Głębokość no i bryły rozbija jak jedziesz min 8kmh to taka brona pracuje ok.

Tylko weź pod uwagę rozstaw rzędów talerzy żeby był jak największy bo niestety ale jak jest mało lubi przypchać.

No i ważna sprawa jest talerze min 560mm.

Osobiście bogate w slome ścierniska( nie zbieram słomy)i tak robię smaragdem bo tamtem to wymiesza resztki lepiej.

Jaki ciągnik masz tzn moc przewidujesz na 3m??

 

 

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
7 minut temu, MarcinKa napisał:

Co do wału to nie wiem bo ja wziąłem rurowy bo niestety ale tolmet za dużo kasy chciał za inne wały.

Głębokość no i bryły rozbija jak jedziesz min 8kmh to taka brona pracuje ok.

Tylko weź pod uwagę rozstaw rzędów talerzy żeby był jak największy bo niestety ale jak jest mało lubi przypchać.

No i ważna sprawa jest talerze min 560mm.

Osobiście bogate w slome ścierniska( nie zbieram słomy)i tak robię smaragdem bo tamtem to wymiesza resztki lepiej.

Jaki ciągnik masz tzn moc przewidujesz na 3m??

 

 

rozstaw rzędów talerzy jest 860mm a talerze są 560mm, ciągnik to 4 turbo 105km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Ja mam przy gruberze z metangi wał rurowy. Klasa od gliny po piach. 

Wydaje mi się że się sprawdza, ale nie pracowałem nigdy z innym więc nie mam porównania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 godzin temu, pig napisał:

Planuje kupić taką talerzówkę 3m: http://www.metanga.pl/oferta/maszyny-rolnicze/brona-talerzowa.html. Mam ziemię 5, 6 klasy jaki wał by był najlepszym wyborem na tę ziemie. Myślę o rurowym ale większość opini jest takich że on tylko trzyma głębokość a efektu niema. Tak więc zastanawiam się nad daszkowym i gumowym, prosiłbym o opinie użytkowników tych wałów jak one pracują czy się nie zapychają itp.

Bierz daszkowy .

Efekt jest bajka. 

W tym roku robiłem na dosyć mokrym terenie to wał nic a nic się nie zalepiał. 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
10 godzin temu, PRIMO napisał:

Bierz daszkowy .

Efekt jest bajka. 

W tym roku robiłem na dosyć mokrym terenie to wał nic a nic się nie zalepiał. 

 

Pytanie tylko czy jak bedzie suchy piach nie bedzie się topil, czy bedzie trzymal głębokość.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 godziny temu, pig napisał:

Pytanie tylko czy jak bedzie suchy piach nie bedzie się topil, czy bedzie trzymal głębokość.?

Robiłem też kawałek piachu tylko że był mokry i ładnie szło. 

Fakt że wał 600ka bo 500ka może łatwiej tonąć w piachu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
Dnia 27.03.2023 o 23:57, pig napisał:

Planuje kupić taką talerzówkę 3m: http://www.metanga.pl/oferta/maszyny-rolnicze/brona-talerzowa.html. Mam ziemię 5, 6 klasy jaki wał by był najlepszym wyborem na tę ziemie. Myślę o rurowym ale większość opini jest takich że on tylko trzyma głębokość a efektu niema. Tak więc zastanawiam się nad daszkowym i gumowym, prosiłbym o opinie użytkowników tych wałów jak one pracują czy się nie zapychają itp.

jak to wygląda z mocą? Czy MF 6265 poradzi sobie z nią czy lepiej 2,7m kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    210

Witam

Mam pytanie do ludzi mądrzejszych ode mnie, co zabiera więcej mocy w ścierniskowcu, czy sercówka + noże podcinające czy gęsia stopa?

Potrzebuje max 26 cm szerokości na jednej słupicy. Noże przy typowym ścierniskowcu można uciąć ale czy to ma sens skoro można założyć gęsią stopę. Są takie o grubości 6 mm tylko czy jest to stal choć trochę gatunkowa czy zwykła 235.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ludzi, którzy mają doświadczenie w pracy ze ścierniskowcami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie ma mądrzejszy od ciebie, musisz sam sobie odpowiedzieć. To pisałem ja, człowiek bez doświadczenia w pracy ze ścierniskowcami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj