Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

zyga2905    19

To wiadomo już kto i co by wybrał, a ja mam pytanko co byście radzili z tego agregatu talerzowego jaką firme? jakąs polską bo zachodnie za drogie np rolmako czu UG ares czy grano system czy inne?

powiem wam że miałem na przetestowanie w tamtym roku grano system 3 metry i no mieszać mieszała ale b.płytko robiła bo za lekka jest a było troche sucho, dla porównania powiem że sąsiad robił w tym samym momencie Amazone catros i bezproblemowo wchodził w glebe ale 3 metry wazy prawie 2 tony. Nie wiem na którą polska sie zdecydowac która bedzie w miare robić a musze w tym tyg zamówić. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

To wiadomo już kto i co by wybrał, a ja mam pytanko co byście radzili z tego agregatu talerzowego jaką firme? jakąs polską bo zachodnie za drogie np rolmako czu UG ares czy grano system czy inne?

powiem wam że miałem na przetestowanie w tamtym roku grano system 3 metry i no mieszać mieszała ale b.płytko robiła bo za lekka jest a było troche sucho, dla porównania powiem że sąsiad robił w tym samym momencie Amazone catros i bezproblemowo wchodził w glebe ale 3 metry wazy prawie 2 tony. Nie wiem na którą polska sie zdecydowac która bedzie w miare robić a musze w tym tyg zamówić. ????

 

W moim grano system 3m/wał pakera jest regulacja docisku nigdy nie miałem wrażenia że pracuje za płytko a co do amazone to wiadomo niema co porównywać masa mojego to1650kg case jxu 95 ledwo daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

z polskich tanszych to Staltech nawet fajnie wyglada 3,5 metra znajomy placil 15 tys netto z walem strunowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

W moim grano system 3m/wał pakera jest regulacja docisku nigdy nie miałem wrażenia że pracuje za płytko a co do amazone to wiadomo niema co porównywać masa mojego to1650kg case jxu 95 ledwo daje radę

 

 

ile dałeś za ten zestaw? wiadomo że nie ma co porównywać z zachodnimi markami tego ale żeby w miare robote to robiło. Zastanawiam się nad uni grudziąc Ares tl albo txl tylko te talerze kurna jakies wynalazki wymyślili jak talerz płaski od obiadu, a te Grano talerze mi pasują ładnie przerzucają, ale znów UG ares jest cięższy i to by mi pasowało bardziej.

 

staltecha tez wziąłem pod uwage, ale to to samo co grano, wagowo i konstrukcyjnie tak jak agro maszu czy rolmako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam z expomu,myśle że maszyna godna uwagi. Dość ciężka i ładnie wchodzi nawet w kukurydze. Cenowo porównywalna z unią, troszke tańsza nawet, ale jakość wydaje się być lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

To wiadomo już kto i co by wybrał, a ja mam pytanko co byście radzili z tego agregatu talerzowego jaką firme? jakąs polską bo zachodnie za drogie np rolmako czu UG ares czy grano system czy inne?

powiem wam że miałem na przetestowanie w tamtym roku grano system 3 metry i no mieszać mieszała ale b.płytko robiła bo za lekka jest a było troche sucho, dla porównania powiem że sąsiad robił w tym samym momencie Amazone catros i bezproblemowo wchodził w glebe ale 3 metry wazy prawie 2 tony. Nie wiem na którą polska sie zdecydowac która bedzie w miare robić a musze w tym tyg zamówić. ????

 

Rolmako z polskich tylko, rolmako bądź Unia (znajomi chwalą 4 metrowa). Na zdjęciach ten rolmako wygląda tak mały, lekki itp. ale w rzeczywistości porządna konstrukcja, ciężki.. Wiadomo do Lemkena nie stanie, ale za lemkena 30 tyś trzeba dać, bo używanych w pl nie ma, wgl żadnych talerzówek używanych w pl nie ma :/ Byliśmy zmuszeni nówke kupować.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

ile dałeś za ten zestaw? wiadomo że nie ma co porównywać z zachodnimi markami tego ale żeby w miare robote to robiło. Zastanawiam się nad uni grudziąc Ares tl albo txl tylko te talerze kurna jakies wynalazki wymyślili jak talerz płaski od obiadu, a te Grano talerze mi pasują ładnie przerzucają, ale znów UG ares jest cięższy i to by mi pasowało bardziej.

 

staltecha tez wziąłem pod uwage, ale to to samo co grano, wagowo i konstrukcyjnie tak jak agro maszu czy rolmako

Kupiłem go w 2009r tak więc ceny nie pamiętam aktualne podane są na stronie Grono;System dla mnie sprzęt może być ale tak jak napisałem wcześniej case jxu ma cięzko po doczepieniu siewnika zestaw podpinam do maxxuma 140 i jeszcze jedno nie widać pęknięć a trochę już zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

dzieki za opinie

 

dzieki za opinie, w tym tyg zamówie to napisze na co postawiłem :P

Edytowano przez zyga2905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Przeciągło się.... ale

Zamówiony jest Ares TXL z pakerem, miał byc gumowy bo lepszy ale dopłata 4 tys i czas realizacji dobry miesiąc, a to ma być tylko uprawa pozniwna. Zdam relacje jaką prace robi za 2 tyg, mysle że się sprawdzi :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkem    0

wielki plus dla talerzówki no bo ci wszystko potnie smile.gif

 

 

własnie talerzówka wszystko potnie zwłaszcza perz. Mam ha od nie dawna po teściu i jego synalku. ścierniska zawsze talwrzówką robili i co pełno perzu i innych chwastów stach patrzec na te pola, zamiast scierniska zielona łąka :ph34r:, ale cóż narazie porzadna pod orywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Niby dla czego ma się zdziwić?? Taka prawda, że po talerzówce namnoży się perzu, a przy gruberze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w 100 procentach pewien że i po gruberze będzie to samo co i po talerzuwce.. Mój bardzo dobry sąsiad robił gruberem przez ok 5 lat i już tyle perzu mu wyszło że w zeszłym roku wszystko orał a w tym roku pryskał od perzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jak miał tyle perzu to jak robił uprawki gruberem skoro on zapycha się przy tym chwascie? Powiedz mi jakim cudem ma rozmnażać ten perz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Tną?? Chyba tylko głaszczą i rozgartają ziemie po łapach. Wogóle inny nacisk niż w talerzówce chyba że sasiad ma źle ustawiony. Coś tam może przeciąć ale śladowe ilości więc jakby nie było po talerzówce będzie i tak więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą że po talerzówce będzie więcej perzu niż po ścierniskowym.. Najlepiej to dbać o ziemię wtedy to nawet talerzówka niebedzie rozmnażać perzu- bo niebedzie miała czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

LUDZIE O CZYM WY PISZECIE?!

Pierwszy raz słyszę żeby kawałek metalu z spawami rozmnażał rośliny brawo ;)

To zależy od rolnika, nawet najlepszy gruber czy talerzówka nie pomoże jeśli rolnik to Kur** dziad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Od miedzy cały czas bedzie sie mnożyć, potniesz korzenie na kawałki tymi spawami jak to nazwałeś i wszystko. Trzeba było przeczytać temat to byś wiedział i nie bił brawo z byle powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak jest perz na polu to tydzień przed podorywką sie pryska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

I co w tydzień może już spali wszystko?? Wiadomo że jak jest to się zostawią ściernisko i pryska jak perz odrośnie, ale zawsze chce się zrobić przy miedzy równo, a tam zawsze jest pełno tego chwastu (nawet jak pole czyste) to talerzówką się tego narozdrabnia na następny rok bedzie więcej.

Co do pryskania przed podorywką to już lepiej 10-14 dni przed zbiorem i wtedy zerwanie ścierniska nie będzie odciągane w czasie to i wilgoci więcej zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dajesz podwójną dawkę "randapu" i w tydzień spali a przed zbiorem to tylko reglone które jest drogie i mało efektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Tak samo glifosat czy reglone przed zbiorem. Podwójna dawka niesie za sobą dodatkowe koszta, już lepiej zerwać po zbiorze odrazu ściernisko i odczekać aż perz puści liście, a następnie zrobić zabieg normalną dawką czyli 4l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

jednak chyba bardziej przemawia do mnie uprawa bez podorywki pługiem:

1: Szybciej

2: równiejsze pole ( to zależy od operatora )

3: za zaoszczędzone pole można prysnąć glifosatem 1.3L substancji czynnej na hektar

suma sumarum: może nie jest to tak pięknie jak po orce ale nie mamy chwastów i pod zboża nie potrzeba nic więcej.

oczywiście jeśli mówimy o okopowych to jak najbardziej Orka po zbiorze powinna być o ile nie głęboszowanie, ale na okopowych to się nie znam więc nie pałujcie mnie od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To że lepiej podorywkę agregatem czy talerzówką niż orka to rzecz normalna. Co z tego jaką podorywkę zrobimy i tak to nie ma wpływu na perz ( talerzówka szczepi go jak jest, gruber przerywa anie nie zlikwiduje). Jedynie chemia i głęgoka solidna orka na zimę. Jak ktoś dba to nie ważne czy talerzówką czy gruberem lub innym wynalazkiem przeu nie będzie miał, a jak ma to niech walczy z nim ale podkładką go ani nie zwiększy ani nie zlikwiduje. A teraz ciekawosta: jeden z mechanicznych sposobów na perz to podorywka, następnie talerzowanie pola na krzyż - to wszystko zaraz po zbiorach i pozostawia się do wzrostu perz a następnie wykonuje się głęboką dokłądną orkę z przedpłużkami na 30cm. Przedpłużek utawić tak aby zbierał warstę ziemi z rozłogami i wrzucał w bruzdę. Ponoć z młodego przyoranego perzu nie urośnie nowy ( ale w to to tak średnio wierzę). Jeśli trafiłoby się na suchy rok to może i podorywka dużo da bo wyciągnie go na wierzch i wtedy po wyschnięciu perzu można go kultywatorem wyciągnąć z gleby, zbronować i usunąć z pola. Ale nigdy nie wiadomo jaki rok będzie:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj