Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartusx5    17

Witam. Z racji takiej że zbliżają się żniwa piszę ten temat. Bo w siana zauwazyłem ze mi zetor 5320 troszke iskrzy. te iskry nie zgaslyt tylko dolecialy na ziemie (a troche strach zeby sie niezapalilo bo przygody we wsi juz byly ).Na zniwa trzeba cos wymyslic poradzcie co bo ja mam komin zagiety na koncu wiec zwyklego iskrownika niezaloze macie jakis sposob ba iskry bo jakbym kup[il nowy tlumik to jest jeszcze gorzej bo nieprzepalony jest ;/ Doradzcie co moge zrobic na iskry? jakis ,,iskrownik domowej roboy cos zalozyc na rórę no nie wiem co robic??

Edytowano przez bartusx5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej by było jak byś kupił nowy tłumik i iskrownik.Przez to że tłumik jest zagięty to iskry też mają krótszą drogę do ziemi i przez to nie gasną, ale nawet na prosty lepiej założyć iskrownik.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wyreguluj zawory może pomoże chyba że już za mocno przepuszczają bo nic żarzącego nie ma prawa wylatywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

ja miałem do 60 taki patent na iskry ale nie wiem czy u ciebie też się sprawdzi.

na końcu tłumika włóż (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) drucik od mycia czegoś tam w kuchni. tylko nie taki spiralny a taki zwykły. u mnie się to sprawdzało.ale teraz nie potrzebny już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

Moj wuja specjalnie do 7211 kupował nowy tłumik i iskrownik i mu bardziej iskrzylo jak na starym tlumiku podobno ze dlatego ze nowy nie jest przepalony i wszystko wylatuje..;/i i tak stary zalozyl i iskrownik do tego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

dzieje się tak ponieważ sadze się wypalająja, gdzies było o tym na AF. Ja jak mam wjezdzac do stodoły to mocze kalosz i zakładam go na tłumik


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiadro sie daje jak capa w stodole zapalasz. Jak ty z wiadrem chcesz z prasa jezdzić? Ja bym to kolego olał bo mi sie nie chce wierzyć że z komina iskry lecą ci aż na ziemie. Prędzej bym powiedział że nieszczelny jest na kolektorze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Obetnij to zagięcie na końcu tego tłumika i załóż iskrownik będzie najprościej :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Sąsiad jak wjeżdża do stodoły ze sianem, to nakłada na koniec tłumnika w ciapku puszkę po czymś i nic się nie zapaliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Ja osobiście zrobił bym tak jak pisze kolega oFsik. U siebie w 60-tce też stosuję iskrownik podczas zwózki słomy tak dla własnego spokoju :) Do tego patentu z wiadrem na tłumiku, jak pisali koledzy wyżej to nie jestem tak mocno przekonany po tym jak ładnych parę lat temu u znajomego spaliła się stodoła. Też zakładał wiadro na tłumik (bo wtedy nie był jeszcze tak tych iskrowników) jak wciągali słomę do stodoły i niestety za którymś kursem doszło do zapłonu, spaliła się stodoła z sianem i słomą, jedna przyczepa i stertnik i trochę inwentarza żywego padło w wyniku zaczadzenia. To tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

wiadomo ja tez jak do stodoluy wiezdzam to wiadro zakladam ale na pole jak pojade albo ulica pojade 5 i caly gaz a obok bd zyto i co wtedy?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie zetor 5320 mam go od nowości i tez iskrami mi rzucał co mnie irytowało bo nowy ciągnik i iskrzy bardziej od starej c 360 :( tylko zetorze 5320 w nich były montowane te mniejsze smukłe tłumiki ! do siana i słomy zakładałem zawsze iskrownik bo co zrobić :( kolega miał nowy zbędny tłumik od zetora 7211 ten większy kwadratowy taki kupiłem go za 100 zł i zetor ma inny dźwięk bardziej ryczący a mi się on podoba i iskier tez nie widać ale iskrownik dla pewności tez zakładam do siana i słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja jak nie miałem tego ISKROCHRONU (nie iskrownika) to najpierw zakładałem mokry worek jutowy a na to wiadro i zawsze było dobrze. Z samego wiadra iskry idą na dół i jeśli słoma leży na klepisku to może być nieciekawie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj