S-Piotr

Jakie dysze / końcówki do rsm?

Polecane posty

S-Piotr    58

To powinno wyglądać tak jak na zdjęciu gallery_381_957_7144.jpg


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja u siebie 4 sezon stosuję tanie, ale dla mnie wystarczające kołpaki z Firmy Agroplast. Mimo niskiej ceny nie narzekam na jakość i nie zauważyłem ani pienienia się nawozu ani poparzenia roślin. Mam też od nich całe głowice 3-pozycyjne. Też nie są rewelacyjne (pękają przy silnym uderzeniu) ale poza tym ok. Nie ciekną, lekko się obracają. Dla osób mniej wymagających albo z cieńszym portfelem mogę ze swojej strony polecić:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Ja też kupiłem tanie kołpaki i gdy na próbę nalałem wody i włączyłem, to niektóre leją ładnymi strumieniami, a w innych są dwa, trzy strumienie a z pozostałych otworów leci taki "wodospad" ;[

Nie wiem czy rozlewając rsm w ten sposób nie poparzę roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

koledzy pomocy! Jak kupiłem opryskiwacz biardzkiego dostałem w standardzie końcówki RSM 5 otworowe i dziś je próbowałem to jest masakra! mam identyczne objawy jak kolega jacentus. Jakie końcówki kupić najlepiej? w gre wchodzą tylko 7 otworowe ale jakiej firmy i ile to bedzie kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Postaw na Krukowiaka jak masz już kryzy to kup tylko kołpaki z uszczelkami za 9,50 zł plus koszt wysyłki 19zł.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja miałem od krukowiaka ,były razem z opryskiwaczem jak kupiłem go ale kupiłem teraz stabena i czy jest lepszy efekt zobaczymy w żniwa ale na pewno lepiej wyglądają od tych co miałem tzn otwory ładne i rozmieszczenie lepsze od tych starych.jak sie stabeny nie sprawdzą to wtedy kupie teejety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

dzwoniłem do stabena i koszt jednej końcówki to niecałe 10zł 7 otworowe ale dzwoniłem juz dosyć poźno i kazał mi człowiek zadzwonić jutro bo zamykali firme, kazał sie zastanowić na jakim systemie chce końcówki (teejet, rau, hardi) co wybrać? co jest najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ty nie masz się zastanawiać tylko musisz się określić jakie masz wyjście chodzi tu o średnicę jaki ma być kołpak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

ale ja mu powiedziałem ze 17mm wiec mnie to zastanowiło troche. Sorki ale ja dopiero pierwszy raz bede stosował rsm i wszystkiego nie wiem dokładnie :unsure: a kto pyta nie błądzi :)

dodają mi w tym kryzy (0.8 ;1; 1.2; 1,5) Zobaczymy co to przyjdzie w poniedziałek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Do mojego szajsu firmy biardzki trudno było cokolwiek dopasować. W sklepie gdy pokazałem głowicę, usłyszałem: biardzki? No to ma pan problem.

Te oryginalne palce lały ładnymi strumieniami, ale skrajne strumienie sikały po belce, no i kwestia dawkowania - nie można założyć kryzy. No i draństwo łamie się przy składaniu opryskiwacza.

Kupiłem siedmiootworowe kołpaki i musiałem lekko pilnikiem spiłowywać te dwa małe "ustrojstwa" do mocowania, bo nie można było przekręcić kołpaka.

Gdy zadzwoniłem do producenta i spytałem z jakim systemem (Rau, teejet itp.) są kompatybilne ich opryskiwacze facet zbaraniał i powiedział, że nie rozumie o co mi chodzi.

Wniosek jest taki, że lepiej kupić używany markowy sprzęt niż "wynalazek", do którego nic nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

ooo cholera;/ ja mam te same głowice ale mi sie wydaje ze z teejetem grają bo moj znajomy ma takie same głowice i rok temu kupował właśnie dysze i kołpaki teejeta i grało wszystko..

 

ooo cholera;/ ja mam te same głowice ale mi sie wydaje ze z teejetem grają bo moj znajomy ma takie same głowice i rok temu kupował właśnie dysze i kołpaki teejeta i grało wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

kolego jacentus jakiej firmy kupiłeś kołpaki? dziś byłem w sklepie to pasuje tylko agroplast a reszta to nie wiem bo miał tylko 19mm a ja potrzebuje 17. Nie wiem sam co juz o tym mysleć;/ juz miałem ochote kupic nowe głowice ale to bedzie koszt w sumie ok 1000zł z kompletem kołpaków. masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Jakieś "no name" - w każdym sklepie proponowali mi podobne, wszędzie kosztowały 7-7,50 zł. Trudno je było założyć, dopiero z cienką i miękką uszczelką, no i po delikatnym użyciu pilnika.

Gdy tylko otwory w kryzach były bardziej precyzyjnie wykonane, nie byłoby najgorzej.

 

Zmiana głowic to ostateczność, chyba warto jednak pokombinować i dopasować jakieś kołpaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

Ja mam w planach pryskać w planach pryskać nawozem dolistnym ekolist i nie mam specjalnych końcówek (dysz) do tego zabiegu i czy nie upali zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

wiem wiem. Ja swoje musze tez lekko piłowac i chyba bedzie dobrze ale gdybym wiedział, że bede miał taki problem z głowicami to powaznie bym sie zastanowił jeszcze raz nad wyborem jakiegoś droższego a co idzie za tym lepszego opryskiwacza, choćby używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja mam wcale nie najgorszy opryskiwacz i rozpylacze do rsm też ciężko się nakręcają tak musi być nikt nie mówi ze rozprawiczanie jest takie lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 5 typów końcówek do RSM tylko nie wiem które montować 3 z lewej 7mio otworowe 2 z prawej po 5 otworów - chyba tylko kolor jest inny

 

http://zapodaj.net/b...7e0f80.jpg.html

 

Poza kryzami jakie elementy były by do nich potrzebne?

 

kryzy posiadzam o średnicy 15mm z otworami 0,8 1 1,2 1,5mm

 

a tutaj zwymiarowane:

http://zapodaj.net/f3218f457bdad.jpg.html

oraz

http://zapodaj.net/89a26d618498c.jpg.html

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorek1212    0

Witam,

Jeżeli chcecie mieć dobre rozpylacze do rsm, to musicie wziąć pod uwagę nastepujące warunki:

 

- jaki RSM będziecie używać ( 28%, 30%, 32% )

 

- jakie są mocowania na głowicach. Są 3 najpopularniejsze typy ARAG, BRAGLIA, ( głównie zachodnie opryskiwacze, takie same rozmiary ), RAU ( najczęściej w starszych polskich opryskiwaczach ( są mniejsze o chyba 1,7 mm średnica wewnętrzna od ARAGA i BRAGLI ) oraz HARDI do którego prawie nic nie pasuje, tylko ich własne produkty ( jednak znam firmę która produkuje kołpaki do HARDI-ego za 1/3 ceny oryginału w dobej jakości i cenie )

 

- jak są zamocowane głowice ( element na którym montuje się rozpylacz, są 1,2,3,4 i 5 pozycyjne ), chodzi tu o to czy głowice są schowane w belce opryskiwacza, jeżeli tak to większość rozpylaczy takich jak 3 i 5 otworowe palcowe lub wachlarzowe, które leją takim pół parasolem do tyłu powodują tzw. samooprysk belki. Potrzebne są wówczas przedłużki i inne bajery, które powodują że rośnie koszt zakupu takich rozpylaczy. Przedłużki często też powodują utrącenie głowicy lub rozpylacza.

 

- jaki areał będziemy opryskiwać. Aktualnie na rynku 90% rozpylaczy do RSM jest z tworzywa, albo mają wymienne cieniutkie metalowe kryzy. Jak wiadomo RSM jest gęstrzy od wody i szybciej zużywa rozpylacze. Dlatego na większe gospodarstwa powyżej 40-50 ha radzę zastosować ceramikę. O ile mi wiadomo to tylko francuskie ALBUZY ESI 6 otworowe są z wkładką ceramiczną.

 

Trzeba też pamiętać, że przy dobieraniu koloru rozpylacza dawkę jaką chcemy uzyskać trzeba pomnożyć przez współczynnik korekcyjny, który jest dla każdego RSM 28,30,32% - go inny. Wszystkie tabale wydatków dla rozpylaczy polowych, są wyliczone dla wody i jeżeli dobierzemy rozpylacz nie mnożąc przez współczynnik korekcyjny, to rzeczywisty wydatek będzie inny od tego jaki jest w tabeli. Najlepiej skożystać z porady speca który handluje rozpylaczami.

 

Gdyby ktoś chciał kontakt od takiego speca, to mogę podać.

 

Aktualnie najlepiej wśród moich znajomych sprawują się te albuzy ESI 6 otworowe i ewentualnie EXA 3 otworowe. Są też na rynku AGROTOPU 3 otworowe też z ceramiki, ale z tego co wiem to Niemcy kupują wkładki ceramiczne od francuskiego ALBUZA i montują je w swojej plastikowej obudowie pod nazwą AGROTOP. Cechą charakterystyczną jest różowa kolor ceramiki. Przy tych rozpylaczach nie ma samooprysku belki, niec nie gnije. Nie potrzebne są żadne redukcje i przy różnym ciśnieniu kształt strumienia ( 6 otworów w kształcie stożka ) jest taki sam. Przy tych 3 i 5 otworowych lub wachlarzowych przy różnym ciśnieniu kształt strumienia jest zmienny. Koszt zakupu jest niższy, no i wytrzymują znacznie dłużej od tych plastikowych i z kryzą metalową.

 

Przekazałem chyba wszystko co sią dowiedziałem od znajomych i doświadczyłem na własnej skórze.

Mam nadzieję że trochę pomogłem.

 

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

no kryza jest tam na stałe zrobiona, kiedyś szukałem jej wymiaru ale nigdzie nie znalazłem, ciekawe czy sam producent zna jej wielkość.

 

Przeczytaj sobie właśnie ten wątek od początku i kilka postów jest o właśnie o biardzkim.

 

Możesz sobie sprawdzić na samej wodzie jak się spisują. Sam się zastanawiałem czy nie kupić tych samych czarnych dysz u producenta (bo mam w ich miejsce zwykłą czerwoną płaską) ale po przeczytaniu forum wole pokombinować z innymi 7-otworowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sebastianek91
      bardzo prosze o informacje jezeli ktos wie jakie powinno byc cisnienie na koncowkach wstryskiwaczy prosze o odpowiedz
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez michal9393
      Witam chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy końcówki zakupić do tego zetorka, bo leją i na ile je ustawic???
    • Przez Fazzor
      Witam
       
      Jak w temacie, proszę o szybka odpowiedź. Z góry dzięki

    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Planuję wymienić końcówki w Zetorze 7211 i przeglądając oferty znalazłem taki produkt : http://sklep.tzmkalisz.pl/Koncowka-wtrysku-Zetor-5211-7745-MOTORPAL-1436(3,1865,358).aspx . Podobno te końcówki są dobre, ale trochę niepokoi mnie ich cena, gdyż wymieniając je kiedyś jedna końcówka kosztowała mnie ponad 100 zł. Proszę o opinie o tych końcówkach z linku lub zaproponowanie innych dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj