S-Piotr

Jakie dysze / końcówki do rsm?

Polecane posty

artur57a    0

WITAM mam pytanie chce w tym roku spróbować rsm mam opryskiwacz <BIARDZKI>z dyszami do rsm te czerwone 5 otworowe .PYTANIE czy te dysze sie nadawają .PYTANIE DRUGIE pryskam c-330 na jakich obrotach musze jechac i ile musze miec rsmu na ha i w ilu dawkach w dwuch czy trzech nie mam werzy.KTO JEST W TEMACIE .Z GÓRY DZIEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Z biardzkiego dysze nadawaja sie do wyrzucenia chyba że chcesz spróbowa, tylko jak poparzysz rośliny to już twój problem, załóż jakieś dobre np staben, tani, dobry i sprawdzone, tabele wydatku rsmu znajdziesz na necie wystarczy wpisać w szukajke.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Co do cen to nie mogę się zgodzić, bo są zawyżone. I ja jednak upierał bym się przy tych wachlarzowych. Bardziej mnie przekonują, dlatego też chciałbym w nie zainwestować, a z drugiej strony to i tak mi się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zawyżone? Ile kosztuje oryginał wachlarzowy? Z tego co pamiętam to ponad 40zł, dodaj do tego przedłużkę i wyjdzie ok. 60zł. Jak chcesz tak zrobisz, ale dla zestawu głowic obrotowych przedłużki często uniemożliwiają obracanie końcówek dla skrajnych rozpylaczy. Ja bym za kase zaoszczędzoną na droższych końcówkach kupił głowice obrotowe - duża wygoda, ale o tym się przekonasz, jeżeli ich nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Ponad 40zł może nie ale około 35zł brutto trzeba liczyć za lechlera FD też miałem ten dylemat ostatecznie wybrałem 7-otworowe z kryzą.

Płaciłem 10zł za kołpak i 3 rozmiary kryz.

Co do cen przedłużek to nie wiem u mnie są niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Już o cenach nie będę się tu wypowiadał bo ja mam jeszcze taniej. Co do głowic obrotowych, to mam takie. Byłem w tej firmie koło Chełma, ale niestety nie posiadają końcówek w swojej ofercie która pasowała by do Araga :/ A chodzi o tą co z jednej strony wchodzi w węża a z drugiej przyczepia się końcówkę Lechlera. Czy kołpaki Arag i Teejet mają taką samą średnicę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Tak, arag, teejet, lechler to kołpaki, które możesz przypiąć na tą samą głowiczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie moze ktos podrzucic gotowca jakie powinno byc cisnienie przu kryzach 12tkach zeby wylac 200kg rsm 28%N na ha? predkosc ciagnika 8km/h z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

panowie takie pytanie posiadam koncówki albuza 3 otworowe do rsm takie dostalem wraz z opryskiwaczem czy beda dobre czy lepiej dokupić 6 otworowe? nie poparza mi roslin rzepaku czy zboza? rsm bede stosowal pierwszy raz teraz jeszcze rosliny sa mlode ale jak pszenica bedzie miala okolo 20 cm nie zjara jej? bo wtedy daje ostateczną dawke nawozu tak samo rzepak mam zamiar jutro rozlewać a ostatnia dawka za 2 tygodnie czyli bedzie juz pewnie zielony pąk widoczny nie uszkodzi mi rsm rzepaku na tych koncówkach?

 

czy moze lepiej jakies 7 otowore polskie zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Prawie wszystkie opryskiwacze z Francji mają takie, więc nie są złe, problem może wystąpić z dużą odległością, i mogą być paski jaśniejszej i ciemniejszej pszenicy, a w rzepaku tego nie będzie.

Raz w rzepaku próbowałem na małym kawałku w czasie kwitnienia i nie spaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Nie wiem po co tam jest rozstawa podana, prosciej jak się zmieży wydatek wody dla końcówki potem się mnoży przez ilość koncówek i współczynnik korekcyjny otrzymujemy dawke l/min z całej belki. Nastepnie wyliczamy czas przejazdu przy danej predkości który bedzie dopowiadał powieżchni 1 ha * wydatek belki na min i mamy l/ha. Wyliczyłem sobie tym sposobem różne ciśnienia i predkości, wpisałem w tabele a teraz wiem że jak chcę zastosować 120l RSM to muszę ustawić takie ciśnienie a poruszać się z taką predkościa. Sprawdza się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To jest kalectwo a nie dysza do RSM-u ,Przejrzyj ten temat od początku a dowiesz się więcej w co nie inwestować.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Czy do rozpylaczy Albuz ESI trzeba stosować dodatkowo jakieś kryzy?Bo za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tymi kryzami. Nie wystarczy doprać sobie odpowiedni kolor dyszy dostosowując go do prędkości jazdy i wydatku jaki chcemy uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tylko dyszę do RSM kupujesz, tak jak dyszę do oprysku, według koloru, ja mam czerwone, 0,4, tak samo rozlewam ja pryskam na rozpylaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

pierwszy raz rozlewałem rsm,komputer brawo 180,dysze lechlera,dawka 170l,predkosc wychodziła 4,9,jak przyspieszałem komp wyswietlał zwolnic,co musze zmienic kryzy ,zeby szybciej pojechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Daj większe otworki(kryzy) 1,5 mm to przy 6 km/h wylejesz 220-350l .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek53    1

Czy z zwykłymi dyszami do standardowego oprysku mógł bym nawozić rsm na wiosne 1 zabieg ??? bo nie chce zmieniać ani kupować Rozpylaczy do rsm bo opryskiwacz mam ostatni sezon?? Czy da rade ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie nie powinno się rozpylać RSM-U tylko lać grubymi kroplami.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

S-Piotr a RSM-S idzie jak 28 czy mniej na ha. Miałeś kontakt z inhibitorem ureazy bo w RSM-S dużo jest formy amidowej i pasowało by ją trochę przytrzymać w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Stosowałem inhibitor, problem jest z rozpuszczeniem. Rozpuszczałem go osobno w wiadrze z bardzo ciepłą wodą i dopiero do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sebastianek91
      bardzo prosze o informacje jezeli ktos wie jakie powinno byc cisnienie na koncowkach wstryskiwaczy prosze o odpowiedz
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez michal9393
      Witam chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy końcówki zakupić do tego zetorka, bo leją i na ile je ustawic???
    • Przez Fazzor
      Witam
       
      Jak w temacie, proszę o szybka odpowiedź. Z góry dzięki

    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Planuję wymienić końcówki w Zetorze 7211 i przeglądając oferty znalazłem taki produkt : http://sklep.tzmkalisz.pl/Koncowka-wtrysku-Zetor-5211-7745-MOTORPAL-1436(3,1865,358).aspx . Podobno te końcówki są dobre, ale trochę niepokoi mnie ich cena, gdyż wymieniając je kiedyś jedna końcówka kosztowała mnie ponad 100 zł. Proszę o opinie o tych końcówkach z linku lub zaproponowanie innych dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj