S-Piotr

Jakie dysze / końcówki do rsm?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam pytanie do kolegi Albuz, jaka jest różnica w przy stosowaniu rsmu dyszami esi a exa? Ponieważ podobnie jak kolega maly00 posiadam w opryskiwaczu z francji te trzy otworowe exa i mam dylemt, zmienić na esi czy lać rsm tymi exa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam. 

Planuje w tym roku zastosować RSM znaczy się nie mam już wyboru bo został zakupiony jeszcze w tamtym roku tylko teraz jakie rozpylacze kupić nie wchodzi w grę  lechler czy albuz bo nie mam takiego dużego areału, żeby mi się to opłacało i nawet nie wiadomo czy będe w późniejszych latach dalej lał wszystko wyjdzie w tym roku. Zastanawiałem się nad rozpylaczami mmat 5 otworowymi nie oblewają belki i są w przystępnej cenie oglądałem tez 7 otworowe z kryzami i tez nie oblewają belki i sam nie wiem, które będą lepsze, chyba że jedne i drugie to szmelce :)  Proszę o opinie i w iare możliwości doradzić coś :)

 7ot.jpg.0b210d927ca07ff8e3e862cb8464d21e.jpgkr5grupa.thumb.jpg.01a2b8368c9d38b5084f3fd4c86e4ca7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Mam te 7-otworowe i wg mnie dobrze dają. Chociaż wylałem nimi tylko 1000 l rsm. Ale żadnych poparzeń nie było i przy dobrej kalibracji wylały tyle ile trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Cześć, mam pytanie jaka jest różnica pomiędzy długim a krótkim rozlewaczu kołpakowym RSM firmy Agroplast?

https://agroplast.pl/pl/p/Rozlewacz-kolpakowy-RSM-08-7-otworowy/136

https://agroplast.pl/pl/p/Rozlewacz-kolpakowy-RSM-08-dlugi/501

Ewentualnie może ktoś poleci coś innego co by pasowało do moich głowiczek 08 z Agroplast właśnie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

witam jakie końcówki do rsm polecacie na dzień dzisiejszy bo nie wiem jakie kupić czy te tanie spełniają taką samą funkcje jak te drogie no i  ile otworowe są najlepsze 5 czy 7.opryskiwacz biardzki 400l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
brodziak81 napisał:

Mmat 5 otworow niewielki koszt 

też właśnie takie kupilem tylko 7 otworowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

wielkiej różnicy nie ma w rozlewaniu .po kazdych rośnie tak samo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

bo czytałem jakieś stare opinie na forum że coś po tych końcówkach rsm zaczyna się pienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Zależy co chcesz uzyskać i w jakiej fazie chcesz rozlewać (bo RSM rozlewamy a nie pryskamy)  wszystkie mają zalety i wady .Typowe z kryzami -dobre krycie ale w starszych fazach rozwojowych zdarzają się poparzenia -bardzo tania regulacja wydatku przez zmianę kryz .Moim zdaniem bezpieczniejsze ale z gorszym pokryciem są dysze z np  MMAT KR5 lub podobnej konstrukcji  wadą jest przy znacznej  zmianie dawki  trzeba albo bardzo zmienić prędkość albo dysze .Przy małych areałach lepiej kupić mniejsze jechać wolniej a jak trzeba niższą dawkę szybciej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

no ja chcę stosować rsm w pszenicy jak i w rzepaku pierwszą i drugą dawkę dużo tego nie mam bo ok. 10ha ale też zeby nie kupić jakiś końcówek którę nie będą się nadawały do rsm bo bedą duże popażenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie można zakładać że będą zawsze poparzenia ale w niektórych sytuacjach dysze mają znaczenie  .przy RSM dążymy do jak najbardziej zwartego strumienia (najmniejszy kontakt rośliny z nawozem -niskie ciśnienie duża dysza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Te długie końcówki biardzkiego mialem na wyposażeniu fabrycznym po pierwszym sezonie kilka sie wyłamało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259
11 godzin temu, ma123 napisał:

Te są w standardzie i są ujowe.  Łatwo je urwać. Dziury są byle jak nawiedzone i nie zeszlifowane na gładko. W efekcie następuje chwilami mocne rozdrobnienie cieczy i pylenie.  Łatwo o poparzenia.

Mi sprawdzają się kołpaki rozlewowe 7-otworowe z agroplastu.

Do tego kryza dobrana pod kątem prędkości jazdy i wydajności, i nic więcej nie potrzeba. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ja leję wachlarzami.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

to chyba się zdecyduje na te MMAT tyllo 5 czy 7 otworowe które bedą lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

W wypadku mmat musisz zachować odległość belki od łanu.  Na pochyłościach i przy zbyt niskiej belce uzyskasz efekt zebry.

Końcówki wachlarzowe czy też kołpaki rozlewowe są mniej podatne na ten efekt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

Tylko te końcówki mmat mają kryzę juże wbudowaną a czy potrzeba jest uszczelka do nich pomiędzy końców a tym czarnym korpusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

A jaki problem włożyć kryzę za 1,3zł.

Całość poniżej 10zł za sztukę

Uszczelka raczej na pewno, tak jak i pod płaskostrumieniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie moge podpytać bo nigdy nie stosowałem rsm . Mam opryskiwacz stary pilmetowski  czy do niego moge zalozyc końcówki do rsm ? I np pryskam nim beczka  400l  2ha . W tym roku na pewno go nie wymienię moze za rok a chciałbym spróbować drugiej dawki azotu w postaci RSM . Dopiero przejąłem gospodarstwo i wszystkiego sie ucze ;) dzieki za wyrozumiałość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Jeśli to nie ten co jeszcze oprysk w stalowych rurkach idzie to nie ma przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sebastianek91
      bardzo prosze o informacje jezeli ktos wie jakie powinno byc cisnienie na koncowkach wstryskiwaczy prosze o odpowiedz
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez michal9393
      Witam chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy końcówki zakupić do tego zetorka, bo leją i na ile je ustawic???
    • Przez Fazzor
      Witam
       
      Jak w temacie, proszę o szybka odpowiedź. Z góry dzięki

    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Planuję wymienić końcówki w Zetorze 7211 i przeglądając oferty znalazłem taki produkt : http://sklep.tzmkalisz.pl/Koncowka-wtrysku-Zetor-5211-7745-MOTORPAL-1436(3,1865,358).aspx . Podobno te końcówki są dobre, ale trochę niepokoi mnie ich cena, gdyż wymieniając je kiedyś jedna końcówka kosztowała mnie ponad 100 zł. Proszę o opinie o tych końcówkach z linku lub zaproponowanie innych dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj