Zaloguj się, aby obserwować  
marcink2807

Obciążniki na tylne koła do DF Agrofamr 420

Polecane posty

marcink2807    0

Jako właściciel nowego DF Agrofarm 420 przeglądałem forum i szukałem informacji na temat obciążników na tylne koła, ponieważ mam zamontowany ładowacz czołowy. Opinie były różne na ten temat: np. zalanie tylnych kół wodą, zamocowanie przeciwwagi na tylnm TUZ. Jednak w instrukcji obsługi którą mam znalazłem informacje, że do felg tylnych kół można zamocować obciązniki tak jak to jest w polskich ciągnikach np: C-330 lub zachodznich JD. Proszę o opinie czy ktoś ma może zamontowane w swoich ciągniku takie obciązniki i czy nie powoduje to pękania felg.

Pozdrawiam. B)

Edytowano przez marcink2807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

A gdzie je kupiłeś i jaką wagę załozyłeś na tylne koła, bo mi na pusto z ładowaczem czołowym nie buja ale jak zarzucę bala słomy to przy szybkim ruszeniu do tyłu lekko podrywa tylne koła. Nie chcę zakładac przeciwwagi na tylny TUZ bo to jest uciązliwe i trzeba go zaczepiać i odczepiać. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

100 kg to trochę mało jednak najlepsza jest przeciwwaga na tuz. Odczepianie to chwilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Dzięki za porady, ale jeszcze jedno, jeśli zastosować większe obciążenie na koła, po 100 kg na kazde tylne koło to czy by nie zdało to egzaminu. Jeszcze jedna rzecz, czy jak macie zamontowaną przeciwwagę na tylnego TUZ to ciągacie przyczepę i na jaki zaczep sie podczepiacie. Słyszałem że montują do przeciwwagi uchwyt do przyczepy i tam podczepiają przyczepy. Osobiscie myśle, że nie jest to najlepsze rozwiązanie bo wyrabiają sie przeguby kulowe na ramionach i cały TUZ jest przeciążony. Co o tym myślicie. Czekam na opinie.

Pozdrawiam. MK B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Obciążniki na kołach to troche mało nawet po 100 kg. Obciążnik na tuzie może być cięższy to raz, dwa odleglość od przodu jest większa i pomaga tu zasada dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Słusznie przekonaliście mnie co do przeciwwagi na tylny TUZ. Sprawdzałem ceny obciążników na tylne koła do ciągnika JD i cały komplet kosztował prawie 3.000 zł. To porażka bo góra za 500 zł zrobie sam przeciwwagę z kątowników i blachy, zeleję betonem i kamieniami i gotowe. A no i hak na przyczepę. Podpowiedzcie z czego zrobilibyście zaczep. Wyginać grupą blachę czy założyć oryginalny od starej przyczepy. Czepam na podpowedzi. Narazie wielkie dzięki. POzdrawiam MK. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekm600    0

cześć. ja nie mam deutz fahra ale ostatnio byłem na przeglądzie u agrofarma i też przy ładowaczu ten tył troche skakał...zaleciłem aby zaleli przeciw wage.Jesli ty wolisz obciążniki to prosze zakładaj koło felgi nie bedą pękać. W płońskim rolmechu masz deutz fahry z obciążnikami..i koła są całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj