Zaloguj się, aby obserwować  
everto

używany Fendt kontra nowy Kubota, NH, JD.

Polecane posty

everto    58

witam,

planuje zakup ciągnika i zastanawiam się nad NOWYM z półki średniej ( kubota,NH, JD itp.) albo UŻYWANY Fendt (3-4 lata, do 3 tys. mth.)

Nowy to zawsze nowy, no i jest gwarancja.

Ale z drugiej strony słyszałem ze Fendt to Fendt i jak dobrze użytkowany do silnik 15 tys. mth bez problemu zrobi i oczywiście skrzynia vario. Taki 4 letni kosztuje około 200 tys. mniej niż nowy.

 

mam 30 ha. i hodowla bydła więc myśle ze dobrze utrzymany fendt bedzie mi służył tak długo jak i nowy ciągnik a podobno wygoda jest dużo wyższa.

 

bardzo prosze o opinie.

 

p.s. a może używany claas?? (3-4 lata. do 3 tys. mth)

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

za 200 tys kupisz John Deere serii 5R, z ładowaczem. Równiez bedziesz zadowolony przez długie lata :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Fendt to nie jest złe rozwiązanie :) Ja bym jeszcze dorzucił Deutz Fahr . . . Ponieważ są on wygodne w przeciwieństwie do John Deere i na pewno DF mniej Ci spali jeśli to bierzesz pod uwagę. Z praktyki wiem że bardziej byłbyś zadowolony z DF. . . A jeśli masz już przeznaczoną taką kwotę to lepiej zakupić nowy ciagnik i oczywiscie kupić dobry !

 

Życzę udanych zakupów !

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To skoro 15tys pociągnie bez problemów z silnikiem to wytłumacz mi dlaczego ludzie sprzedają 3-4letnie ciagniki co mają 3-4tys godzin? A może one maja 2razy tyle? Każdy ciągnik jest w stanie tyle wytrzymać, a 1tys godzin rocznie to już trzeba się najeździć przez rok B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dlaczego sadzisz, ze John Deere jest mniej wygodny niz DF ? Przeceiz w DF jest mniej miejsca...

Jeśli do 130km to najlepiej jest kupic takiego uzywanego Fendta ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

To skoro 15tys pociągnie bez problemów z silnikiem to wytłumacz mi dlaczego ludzie sprzedają 3-4letnie ciagniki co mają 3-4tys godzin? A może one maja 2razy tyle? Każdy ciągnik jest w stanie tyle wytrzymać, a 1tys godzin rocznie to już trzeba się najeździć przez rok B)

 

bo chcą coś większego?? bo potrzebują pieniędzy? bo likwidują gospodarstwo? bo już im nie potrzebny? bo.....

 

jest dużo możliwości dlaczego sprzedają. A na zachodzie 1tys rocznie wyrabiają dlatego by wykorzystać możliwości maszyny i max. zaoszczędzić na paliwie.

 

w zeszłym roku kupiłem Renault (na silniku i skrzyni biegów MWM, te same co w Fendt.) 8514 z 81r. miała 11 tys. mth. oczywistym nam sie wydało ze trzeba zrobić silnik. Gdy mechanik zajrzał pod degiel tylko sie uśmiechnął i powiedział ze wszystko wygląda jak nówka i daje gwaranje na 3-4 tys. mth. jedyne co zrobił to wycofał licznik by wskazywał przebieg adekwatny do zużycia silnika.

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

moim zdaniem DF nie ma się czym pochwalić ja osobiście polecał bym JD ponieważ sam jeżdżę dwoma które zmieściły by się w twojej kategorii jest to 6420S z turem i 6630,te ciągniki są mało używane lecz mam jeszcze 6920S ma 6000 motogodzin i nie było usterki tylko koszty eksploatacji. Naprawdę polecam tą markę.Nie wiem jak jest z Fendtami ponieważ nie mam styczności z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

moim zdaniem DF nie ma się czym pochwalić ja osobiście polecał bym JD ponieważ sam jeżdżę dwoma które zmieściły by się w twojej kategorii jest to 6420S z turem i 6630,te ciągniki są mało używane lecz mam jeszcze 6920S ma 6000 motogodzin i nie było usterki tylko koszty eksploatacji. Naprawdę polecam tą markę.Nie wiem jak jest z Fendtami ponieważ nie mam styczności z nimi.

 

za taką porade bardzo dziękuje i na właśnie takich mi zależy, osób ktore radzą z własnego doświadczenia.

prosze zwłaszcza o takie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjan91    0

To skoro 15tys pociągnie bez problemów z silnikiem to wytłumacz mi dlaczego ludzie sprzedają 3-4letnie ciagniki co mają 3-4tys godzin? A może one maja 2razy tyle? Każdy ciągnik jest w stanie tyle wytrzymać, a 1tys godzin rocznie to już trzeba się najeździć przez rok B)

Kolego ludzie sprzedają 3-4 letnie ciągniki ponieważ ciągnik tracą na wartości , a jeśli jest to 3-4 letni ciągnik to dołożą do niego trochę i mają nowy ciągnik .

A co do tematu , myślę że Fendt to będzie najlepsze rozwiązanie, jak dla mnie nie masz oszczędniejszego ciągnika jeśli chodzi o paliw :)

Edytowano przez gracjan91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@ everto - dobrze radzi ci także @Theursus3p oglądnij jego galerię i filmiki na YT to się przekonasz, porównuje JD6630 do DFa agrotrona 150.

bo.... wypracował przez 4lata 10tys mtg żeby zaoszczędzić na paliwie a sprzedadzą komuś z przebiegiem 2tys i kupią nowego, bo.... akurat ten model się nie udał i jest awaryjny. Różnie są przypadki, jak miałbym dać 200tysi za traktor 3-4letni który ma ponoć 2-4tys godzin to skoro mnie stać na 200tys to dołożę te 50tys i kupię nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58
Kolego ludzie sprzedają 3-4 letnie ciągniki ponieważ ciągnik tracą na wartości , a jeśli jest to 3-4 letni ciągnik to dołożą do niego trochę i mają nowy ciągnik /

 

Dobrze mówisz.

 

Różnie są przypadki, jak miałbym dać 200tysi za traktor 3-4letni który ma ponoć 2-4tys godzin to skoro mnie stać na 200tys to dołożę te 50tys i kupię nowy.

 

Ale za fendta 711 vario 4 letniego dam 230-250 tys. (widziałem takie) a za nowego około 712 vario 400-450 tys.

za tą różnice to kupie sobie osprzęt do ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Też myślałem na używką z Anglii, a dokładnie o 6330 Premium TLS, ale wydać 180 tys. i kupić ciągnik o którym nic nie wiesz, kto jeździł, gdzie jeździł, jak jeździł i ile jeździł...? I powoli skłaniam się ku nowemu, ten sam model ale w Comforcie... Mam podobny areał 40ha, więc nie za duże gospodarstwo i chyba nie warto dopłacać do bajerów których się nie wykorzysta... Lepiej mieć spokojną głowę, bo przy tym areale ewentualna naprawa np. skrzyni będzie bolała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A masz pewność że ten fendt za 200-250tys zrobił przez 3-4lata 2ty mtg, a może zrobił 2 lub 3 razy tyle. Skoro tracą na wartości, to po jakiego wała kupują ciągniki za 400tysi po to aby za 3-4lata sprzedać za 200tysi i znowu 200tysi dołożyć do nowego? :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj